Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021

 Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021
Okunuyor Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021

Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021 için nasıl başvuru yapabileceğinizi ve daha sonrasında sonuçlarına ait detayları buradan takip edebileceksiniz. Bursa başvurma formu ve şartlarını da bilmeyenler buradan ulaşabilecekler. Eğitim ve öğretim yılının kaldığı yerden devam etmesiyle birlikte çeşitli kurumlar ve kuruluşlar burs başvurularını başlattılar. Milli eğitim vakfı tarafından verilecek olan burs yardımından yararlanmak isteyenler anlattığımız şekilde başvurusunu gerçekleştirebilirler. 2021 yılında yapılacak olan tüm burslarla ilgili detayları da yine burada bulabileceksiniz. Aynı zamanda Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu hakkında merak edilen soruları da cevaplayacağız. Eğer aklınıza kurcalayan bir sorunuz varsa aşağıdan yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında sizin sorularınız yorumlarda cevaplanacak. Başvuru esnasında herhangi bir sorun veya hatayla karşılaşırsanız bu durumu da bize bildirebilirsiniz. Büyük bir yüklenme olduğu zamanlarda sunucularda görülen kasmalardan dolayı işlemler yavaşlamaktadır. Bu son dakika gelişmelerini de yine bu sayfadan aktaracağız.

Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021

Burs başvurusu için gereken şartları yerine getirdiğinizden emin olunuz. 2021 yılındaki tüm burs başvuruları hakkındaki detayları güncel olarak bu sayfa içerisinde paylaşmaya devam edeceğiz. Eğer bildiğiniz farklı bir burs bulunuyorsa ve hakkında bilgi edinemiyorsanız bize bildirebilirsiniz. Milli eğitim vakfı düzenlediği burs başvurusu için form doldurmanız yeterli olacaktır. Sizleri yönlendirdiğimiz sayfada bursla ilgili tüm detayları daha açık bir şekilde öğrenebileceksiniz. 2021 yılı boyunca içeriğimizi güncel tutarak sizlere en doğru bilgileri en hızlı şekilde sunmaya özen göstereceğiz.

Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021
Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021

Yukarıdaki bağlantı sizleri güncel olarak burs başvurusu yapmanızı sağlayacak olan forma ve aynı zamanda burs başvuru sonuçlarını görmenizi sağlayacak ekranlara yönlendirecektir. Burs, resmî ya da özel kurum ve kuruluşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine karşılıksız olarak verilen maddi yardım ve destektir. Burslar özellikle öğrencilere verilir. Ayrıca ihtiyaç sahibi kişilere de verilmektedir. Hiçbir resmî ve özel kurum ve kuruluşun burs verme zorunluluğu yoktur. Bununla birlikte gerçek ya da tüzel kişilerin isteğine bağlı olarak verilir. Milli eğitim vakfı burs başvurusu detayları aşağıda yer alıyor. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır.

Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu 2021 Nedir?

2021 Yılı Burs Başvuru Tarihleri:

Başlangıç Tarihi: 13 EYLÜL 2021 Saat: 09.00

Bitiş Tarihi: 03 EKİM 2021 Saat: 17.00

İnceleme Ve Değerlendirme Süresi: 04 Ekim – 15 Ekim 2021

Burs Alacak Öğrencilere Sonuçların Bildirilmesi: 15 Ekim 2021

Öğrencilerin Belgelerini Vakfımıza Gönderme İçin Son Tarih: 31 Ekim 2021 Saat:17.30

Milli Eğitim Vakfı, ön lisans ve lisans öğrenimi gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere belirlenecek kontenjan kadar yükseköğretim bursu verecektir. (Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimi gören öğrencilerin başvuruları değerlendirilmeyecektir.)

Burs almak isteyen öğrencilerin başvuruları, yukarıda belirtilen süre içerisinde, aşağıdaki link ile ulaşacağınız burs başvuru formu ile kabul edilecektir.

Burs için başvuruda bulunacak öğrencilerde aranacak koşullar:

·      T.C. Vatandaşı olmak,

·      Maddi desteğe ihtiyaç duymak,

·      Başka bir kurumdan (KYK dahil) burs almamak, (KYK geri ödemeli olan kredileri, bu kapsam dahilinde değerlendirilmeyecektir.) (Öğrencilerimiz, Vakfımızdan burs almaya başlandıktan sonra da diğer resmi veya özel kuruluşlardan başka bir burs alamayacaktır. Bu durumun tespiti halinde Vakfımızca ilgili öğrencinin burs işlemi iptal edilir.)

·      Üniversitelerde ön lisans-lisans öğrenimi görmek, (Açık Öğretim Fakültelerinde, yurt dışındaki üniversitelerde ya da ekstern öğrenim gören öğrenciler MEV bursu almak için müracaat edemezler. Bu öğrenciler müracaat etseler dahi müracaatları değerlendirmeye alınmayacaktır.)

Burs başvuru formunda belirtilen bilgilere göre yapılacak ilk inceleme ve değerlendirme sonucunda; Vakfımızdan burs alması uygun görülen öğrencilerden, beyan bilgilerinin doğruluğunu kanıtlayacak belgeleri Vakfımıza göndermeleri istenecektir. Beyan edilen bilgiler ile sunulan belgelerdeki bilgilerin örtüşmemesi veya belgelerin ibraz edilememesi halinde, ilgili öğrencinin burs başvurusu iptal edilecektir.

Burs verilmesi uygun görülen öğrenciler, e-posta veya SMS yoluyla bilgilendirileceği için e-posta ve telefon bilgilerinin doğru yazıldığından emin olunması gerekmektedir.

Değerlendirme sonrası burs alması uygun görülen öğrencilerden istenecek belgeler:

1- Onaylı öğrenci belgesi, (okuldan veya e-devlet’ten alınacak belge geçerlidir.)

2- Vesikalık fotoğraf (2 adet)

3- Öğrencinin Nüfus Cüzdanı fotokopisi,

4- Nüfus idaresinden alınacak onaylı, vukuatlı aile nüfus kayıt örneği, (e-devlet’ten alınacak belge geçerlidir.)

5- Öğrenime ara verenler için savcılıktan alınacak iyi hal kâğıdı,

6- Öğrenim gören kardeşler var ise bu kardeşlere ait öğrenim belgeleri,

7- Aileniz kirada oturuyor ise kira kontratı, kredi ile ev alınmış ise kredi ödemelerine ilişkin belge veya dekont örneği.

8- Ailenizin İkamet Belgesi,

9-Ailenizden uzakta öğrenim görüyorsanız ikamet belgeniz ve kaldığınız yer pansiyon, misafirhane vb, özel yurt, devlet yurdu ise belge, kira ise kontratı.

10- Üniversiteyi yeni kazananlar için ÖSYM sınav sonuç belgesi ve başarı sırası ve yerleşme puanını gösterir belge.

11- Ara sınıftakiler için bitirilen öğretim yılındaki başarı belgesi. (transkript)

12- Ailenin gelir durumunu gösterir belge:

·      Maaşlı çalışanlar için onaylı en son alınan ücret bordrosu,

·      Emekli olanlar için en son alınan aylık ya da üç aylık maaşını gösterir      belgenin onaylı örneği,

·      Çiftçi ise onaylı yıllık gelir belgesi örneği,

·      Esnaf veya serbest meslek sahibi ise vergi levhası örneği,

13- Çalışmayan anne ve/veya baba için çalışmadıklarına dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge,

14- Öğrenci adına açılan banka hesap bilgileri (Banka adı, Şube adı ve IBAN numarası)

Gerçekleştirilecek inceleme ve değerlendirmelerin ardından; Vakfımızca burs verilmesi uygun görülen öğrencilere liste karşılaştırması ile Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs almadıkları tespit edilinceye kadar burs ödemesi yapılmayacak, bu öğrencilere geriye dönük ödemeler belirlenecek ileri bir tarihte gerçekleştirilecektir. 


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın