Mobile Legends MMR Puanı Nedir?

Mobile Legends MMR Puanı Nedir?

Mobile Legends MMR Puanı Nedir? sorusunu cevaplıyor ve detaylı bilgileri paylaşıyoruz. Match Making Rating sisteminin ne işe yaradığını öğreneceksiniz. Sormak istediğiniz farklı sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Mobile Legends Nedir?

Mobile Legends, League of Legends, DOTA ve Heroes of the Storm gibi oyunlara oldukça benzeyen bir MOBA oyunudur. Eğer bilgisayarınızda MOBA türünde herhangi bir oyun oynadıysanız, bu oyunu da kavramanız oldukça kolay olacaktır.

Oynamayanlar için kısa şekilde özetlememiz gerekirse, 5’er kişilik iki takım karşı karşıya geliyorsunuz. Oyunda üst, orta ve alt koridor olmak üzere karşı takım oyuncusuyla karşılaşacağınız 3 koridor bulunuyor ve her koridorun üzerinde 2 adet dış turret, 1 adet iç turret mevcut. Oyunda amacınız herhangi bir koridor üzerinden turretları yıkarak en sonda bulunan çekirdeği yok etmeye çalışıyorsunuz. İki takımdan hangisi önce davranırsa, doğal olarak maçın galibi sayılıyor.

Koridorda düşmanınızla karşılaşacağınız süre boyunca iki tarafında çekirdeğinden her bir koridora 3’er adet minion (gerçek oyuncu olmayan minik yaratıklar) gönderiliyor. Karşı tarafın minionlarını her öldürdüğünüzde belirli bir miktar altın kazanıyorsunuz ve bu altınlarla gerek vuruş gücünüzü güçlendirebiliyor, gerekse hızlı yürüme, daha hızlı yetenek kullanabilme gibi karakterinizin çeşitli diğer yönlerini güçlendirebiliyorsunuz. Oyunun stratejik önemi de bu noktada ortaya çıkıyor. Karşı oyuncuyu gördüğünüz gibi saldırmak yerine, altın-eşya oranını iyi dengeleyerek doğru zamanda saldırmanız kazanmanız için mutlaka dikkat etmeniz gereken bir nokta.

Bu arada unutmayalım, eğer karşı takımın turret’ına yanınızda minionlarınız olmadan saldırır veya minionlar olsa dahi turret altında düşmanınıza vuruş yaparsanız bu turret size kitlenecek ve size her vuruşunda daha fazla canınızın gitmesine sebep olacaktır. Kulağa biraz karışık gelebilir ancak oyunda bulunan 3 adet tutorial (öğretici/eğitim bölümü) sayesinde bu anlattığımız oyun mekaniklerini öğrenmeniz çok az bir zaman alacaktır. Eğer MOBA türüne yabancıysanız, kesinlikle bu 3 öğretici bölümü oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Mobile Legends MMR Nedir?

Mobile Legends MMR Nedir? sorusunu en açıklayıcı şekilde cevaplamaya çalıştık. Anlamadığınız bir yer olursa bizlere bildirin. Mobile Legends, rekabete dayalı bir oyun olduğu için tüm oyuncuların yeteneklerini belirleyecek ve onlara bir amaç verecek sistemin olması gerekiyor. MMR dediğimiz sistem’de tam olarak bunu karşılamakta.

Mobile Legends MMR Nedir?
Mobile Legends MMR Nedir?

Mobile Legends Match Making Rating (MMR), dereceli maçlar oynayan oyuncuların maç sonucunda aldıkları puanlar ile oluşturduğu lig sistemidir. Ligde yükselmek veya düşman MRR Puanı sonucunda gerçekleşir.

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.