MultiVersus Karakterleri Yetenekleri (Özellikleri) ve Komboları

 MultiVersus Karakterleri Yetenekleri (Özellikleri) ve Komboları
Okunuyor MultiVersus Karakterleri Yetenekleri (Özellikleri) ve Komboları

MultiVersus Karakterleri Yetenekleri (Özellikleri) ve Komboları merak edenler oyuna giriş yapmadan bu karakterleri daha iyi tanımaları için bir rehber hazırladık. Bu sayede oyunda yer alan tüm karakterlerin hikayesini ve gerçek yeteneklerini öğrenebilirsiniz. Oyun içerisinde deneyimlemeden önce geliştirmek istediğiniz karakterle ilgili böyle bir araştırma yapmak oyunda sizi diğer oyunculardan bir adım öne geçirecektir.

MultiVersus Karakterleri Yetenekleri ve Özellikleri seçeneğini kullanarak oyunu hemen oynamaya başlayın ve rakiplerinizden üstünlük kurmak için becerilerinizi geliştirin. Oyundaki her karakter eşsiz bir dengeye sahip olsa da diğer oyunculardan sizi üstün tutacak tek şey sizin yetenekleriniz olacak. 2vs2, 1vs1 ve 4 oyunculu herkes tek gibi oyun modları arasında güzel deneyimler yaşayabileceksiniz. Eğer sizde oyuna başlamak adına bir araştırma yapıyorsanız ilk bakılacak şey “MultiVersus Karakterleri Yetenekleri ve Özellikleri” araştırması olacaktır. Çevrim içi oyuncularla birlikte oynanan bu oyunda dereceli sistemi de bulunmaktadır. Ayrıca yeni güncellemelerde baş başka karakterlerin de oyuna eklendiği göreceksiniz.

MultiVersus Karakterleri Yetenekleri ve Özellikleri Nelerdir?

MultiVersus Karakterleri aşağıda listelenmektedir. Bu listenin içerisinde oyun yer alan tüm karakterler alfabetik sırayla dizilmiştir. Aynı zamanda karakterin özellikleri ve yetenekleriyle ilgili bilgileri burada bulabileceksiniz. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilir veya karakterlerle ilgili söylemek istediğinizi yine aşağıdan yazabilirsiniz.

ARYA STARK

ARYA STARK

 – SUİKASTÇI

Bir leydi olmayı reddetti. Dönüştüğü şey, bundan çok daha ölümcüldü.

DOĞUM YERİ:
Kışyarı

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
Game of Thrones
“Winter is Coming” (2011)

ÖZEL HAREKETLER
Yüz Hırsızı
Hançer Kesiği

AÇIKLAMA:

Eddard ve Catelyn Stark’ın üçüncü çocuğu olarak doğan Arya, hiçbir zaman bir leydi olmak veya resmiyet ile zaman kaybetmek istemedi. Bunu, kardeşlerine bırakmasının daha iyi olacağı sıkıcı bir görev olarak gördü. Ancak genç Arya, babası öldürüldüğünde ve ailesi tahttan indirildiğinde kendisini Westeros’un bir ucundan diğerine götüren ve sonunda bir Yüzsüz Adam olarak eğitilerek onu başarılı bir kılıç ustası ve ölümcül bir suikastçıya dönüştürecek Essos’a giden bir yolculukta buldu. Bu, hayatının gidişatını ve bütün Westeros’u sonsuza dek değiştirecek bir dönüşümdü.

BATMAN

BATMAN

 – DÖVÜŞÇÜ

Dünyanın En İyi Dedektifi. O, gecenin kendisi. O, Batman.

GERÇEK İSMİ:
Bruce Wayne

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
“Detective Comics #27”
(Mayıs 1939)

ÖZEL HAREKETLER
Bat-Bomba
Yükselen Yarasa

AÇIKLAMA:

Pelerinli Süvari ve Gotham Şehri’nin muhafızı, Bruce Wayne’in ebeveynlerinin kendi gözleri önünde vurulduğu gece doğmuştur ve kendisi yalnızca Batman adıyla bilinir. O günden itibaren suçla mücadele edeceğine ve Gotham Şehri’nin insanlarını koruyacağına söz vermiştir. Hiçbir süper güce veya olağanüstü beceriye sahip olmasa bile kararlılığı, iradesi ve zekası, onun evrenin en büyük kahramanlarıyla yan yana durmasına yardımcı olmuştur. Ailesinin servetiyle geliştirdiği son teknoloji ekipman deposunun da bu konuda katkısı olduğu söylenebilir.

BUGS BUNNY

BUGS BUNNY

 – BÜYÜCÜ / MENZİLLİ

Kalamazoo’nun bu tarafındaki en serseri tavşan.

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
“A Wild Hare”
(Temmuz 1940)

YARATICI:
Tex Avery

ÖZEL HAREKETLER
Güvenli Bir Yatırım
Özel Teslim Roket

AÇIKLAMA:

Pop kültürünün en kalıcı simgelerinden biri olan Bugs, yarım yüzyılı aşan bir kariyere sahip bir film yıldızı, aksiyon kahramanı ve spor efsanesidir. Oldukça fazla Çoklu Evren deneyimi ve uzun bir ekip kurma geçmişi ile Bugs, bu çoklu evren kargaşası karşısında tartışmasız en sarsılmaz dövüşçülerden biridir. Kendisi bu konuda oldukça alçakgönüllü ancak bu çok bilmiş tavşan, diğer savaşçıların çoğu henüz yürümeye başlamadan önce bile küçük ve büyük ekranlarda ortalığı birbirine katıyordu. Zekası ve ACME markalı aksesuarıyla birlikte çılgınlığını göstermeye hazır.

İNSAN FİNN

INSAN FINN

 – SUİKASTÇI

Kötü olan her şeyi katleder, işte onun olayı bu!

TAM ADI:
Finn Mertens

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
“Adventure Time”
(Ocak 2007)

ÖZEL HAREKETLER
Çak Bi’ Beşlik!
Sırt Çantası!

AÇIKLAMA:

(Çoğu zaman) Ooo Diyarı’ndaki son insan olan Finn, hayatının büyük bir kısmını maceralarda ve tüm kötülüklere karşı bitmek bilmeyen savaşta iyiliğin güçlerine yardım ederek geçirmiştir. Kılıcı, sonsuz hayal gücü ve en iyi arkadaşı/evlatlık kardeşi Köpek Jake ile alt edemeyeceği bir kötü yoktur. Kötüleri katletmediği zamanlarda yan gelip yatmaya ve BMO ile video oyunları oynamaya bayılır.

GARNET

GARNET

 – DÖVÜŞÇÜ

Dünya’nın muhafızı ve sarsılmaz bir ritim sahibi.

BİLEŞENLERİ:
Yakut ve Safir

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
Steven Universe
“Pilot” (Mayıs 2013)

ÖZEL HAREKETLER
Yürek Burkan Şarkı
Arkadaşlık Patlaması

AÇIKLAMA:

Garnet, Dünya’da saklanan bir grup dünya dışı isyancı olan Kristal Taşların lideridir. Garnet, başka Taşlar (ve Steven) ile birlikte Dünya’yı tüm istilacılardan koruyacağına söz vermiştir. Kendisi, aslında Yakut ve Safir’in füzyonuyla oluşmuştur ve var olan en stabil Füzyon olabilir. Garnet, soğuk ve sabırlı görünebilir ancak devasa bir kalbi vardır ve sorumluluğu altındakileri korumak için her şeyi yapar.

HARLEY QUINN

HARLEY QUINN

 – SUİKASTÇI

İyi olmayı denedi ancak kötü olmak çok daha eğlenceli.

GERÇEK İSMİ:
Dr. Harleen Quinzel

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
Batman: The Animated Series
(Eylül 1992)

ÖZEL HAREKETLER
Pelüş Yarasa
Konum Al!

AÇIKLAMA:

Harleen Quinzel, Arkham Asylum’da bir psikiyatristti; ta ki psikopat kötü Joker ile tanıştığı o talihsiz güne dek… Yıllar boyunca Harley Quinn olarak Joker’ın yardımcısı ve sevgilisi olduktan sonra sonunda kendi kaderine yol vermek için ondan ayrılacak özgüveni buldu. Kendisinin güce yükselişi, Batman’in dikkatini çekti ve Batman, onun Gotham Şehri’nin, hatta dünyanın en büyük kötülerinden biri olma potansiyeline sahip olduğunu fark etti.

DEMİR DEV

DEMIR DEV

 – TANK

Yıldızların ötesinden gelen robot kahraman

ANA GEZEGEN
Mars (???)

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
“Demir Dev” (Ağustos 1999)

ÖZEL HAREKETLER
Top Mermisi!
Rocket Boost!

AÇIKLAMA:

“Demir Dev” lakaplı esrarengiz, mekanik mucize, 1957’de Sputnik’in fırlatılmasından kısa bir süre sonra Rockwell, Maine kıyılarına çarptı. Geçmişe dair hiçbir hatırası ve geleceği için net bir yönü olmayan Demir Dev’i kısa sürede en iyi arkadaşı olacak olan Hogarth Hughes adında genç bir çocuk buldu. Sadık ve cesur Demir Dev, masumların savunucusudur ve her zaman kahramanı Superman’i taklit etmeye yemin etmiştir

KÖPEK JAKE

KOPEK JAKE

 – DÖVÜŞÇÜ

Bu Esneme Güçleri bir harika dostum.

MEDENİ HÂLİ:
Leydi Rainicorn ile evli

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
“Adventure Time”
(Ocak 2007)

ÖZEL HAREKETLER
Lastik Mide
Esneyelim Dostum

AÇIKLAMA:

Jake, kendini bildi bileli bir şekilde büyülü Esneme güçlerine sahip olarak doğduğunu sanmıştı. Çok sonrasında kendisinin aslında Warren Ampersand isimli bir şekil değiştiricinin çocuğu olduğunu öğrendi. Ancak nereden gelmiş olursa olsun Jake, en iyi arkadaşı İnsan Finn ile birlikte bir kahraman ve maceracı olarak kendi için mutlu bir yaşam kurdu. Macerada olmadığı ve ciddi kötü adamları tokatlamadığı zamanlarda Jake, sevgili eşi Leydi Rainicorn ve beş Köpek/Rainicorn/Şekil Değiştirici yavrusuyla birlikte zaman geçirmekten hoşlanır.

LEBRON

LEBRON

Şampiyon. İkon. Takım arkadaşı. Baba. Hayırsever.

İLK ORTAYA ÇIKIŞI
30 Aralık, 1984

DOĞUM YERİ
Akron, Ohio

ÖZEL HAREKETLER
Basket!
L-Treni!

AÇIKLAMA:

Olabileceklerin üstesinden gelmek, müttefiklerini güçlendirmek, dünya çapında en iyi takım arkadaşı olarak bilinmek ve birden fazla NBA şampiyonluğu, MVP ve Olimpiyat Altın madalyası kazanmış olmak LeBron James için bir yaşam biçimidir. Ancak NBA tarihinin en iyi oyuncularından biri olsa bile benmerkezci yapay zeka “Al-G Rhythm”ini geri çevirmenin sonuçlarını tahmin edemezdi. “Server-verse” ile dünyayı dolaşan bir maceraya atılan LeBron, oğlunu Space Jam’deki Al-G’den kurtarmak için efsanevi Tune Squad’a liderlik ederek Bugs Bunny ile birlikte çalıştı. Şimdi yeni bir tehditle karşı karşıya olan LeBron, yeni arkadaşlarının dünyalarını savunmasına yardımcı olmak için birinci sınıf oyun kurma becerilerini kullanmaya çalışıyor.

MORTY

MORTY

Ay yaa, bu bir dövüş oyunu.

TAM ADI
Morty Smith

İLK ORTAYA ÇIKIŞI
Rick and Morty – “Pilot” (Aralık 2013)

ÖZEL HAREKETLER
…Çok Yakında

AÇIKLAMA:

Birçok insanın büyükanne ve büyükbabasıyla yakın ilişkileri vardır. Ve sonra… Morty’nin büyükbabası Rick ile olan şey her ne ise o var. Rick’in “denetiminde” Morty, evrenin her yerine sürüklendi. İster sayısız farklı zaman akışı yoluyla olsun, ister çeşitli boyutlarda (çoğunlukla yasal olarak) olsun, gerçekliğin eziciliğine rağmen iyimser kalmak için elinden geleni yapıyor.

REINDOG

REINDOG

 – DESTEK

Zanifeer’ın kraliyet ailesinin tüylü Muhafızı ve güç mücevherinin 6. sahibi!

GERÇEK ADI:
Telaffuz Edilemez

YAŞ:
165 yaşında

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
MultiVersus
(2022)

ÖZEL HAREKETLER
Aşk Tasması
Güç Kristali

AÇIKLAMA:

Zanifeer’in dünyası, büyük boyutlar arası felaket sırasında Hiçlik’in ilk kurbanlarından biriydi. Çoğu kişinin bildiği kadarıyla bu saldırıdan kurtulan olmadı… Bir kişi haricinde. Reindog, Zanifeer kraliyet ailesinin onları güvende tutmakla görevlendirilmiş uzun ömürlü koruyucusu olan bir Kraliyet Muhafızıdır. Tüylü ve sevimli görünmesine rağmen göğsünde bir savaşçının kalbi atıyor ve sevdiklerini korumak için ne gerekiyorsa yapar. Mücevherinden gelen inanılmaz güçlerle birlikte sevgili ailesini geri getirmenin bir yolunu bulmayı umuyor.

RICK

rick

Dur şunu ex machina yapayım da eve gidelim!

TAM ADI
Rick Sanchez
(diğer adıyla Rick C‑137)

İLK ORTAYA ÇIKIŞI
Rick and Morty – “Pilot” (Aralık 2013)

ÖZEL HAREKETLER
…Çok Yakında

AÇIKLAMA:

Galaksinin en çok arananlarından biri olan nihilist ve çılgın bir dahi. Dünya merkezli bilim adamı Rick Sanchez, gerçekliğin sunduğu hemen hemen her şeyi gördü.Çoğunlukla torunu Morty ile birlikte galaksiyi ve uzay/zaman sürekliliğini onlarca kez kurtardı.

SHAGGY

SHAGGY

 – DÖVÜŞÇÜ

Sandviç yiyen, gizem çözen ve nereden geldiği bilinmeyen sonsuz bir güce sahip sıradan bir adam.

GERÇEK İSMİ:
Norville Rogers

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
Scooby-Doo, Where Are You! – “What a Night for a Knight” (Eylül 1969)

ÖZEL HAREKETLER
ZOINKS!
Güçlü Aparkat

AÇIKLAMA:

Shaggy’nin Değişim’den önce hatırladığı son şey, dostu Scoob ile birlikte korkutucu ve eski bir malikaneyi keşfettiğiydi, tıpkı ekibiyle her gün yaptıkları gibi. Garip, parlayan bir kristal buldu ve bunun bir şeker olduğunu düşünerek bir ısırık almaya çalıştı. Birden bir PARLAMA oldu… Ve ardından her şey karanlığa büründü. Kendine geldiğinde inanılmaz güçlere sahip olduğunu fark etti. Bu güçlerin nereden geldiğini veya nasıl kullanılacağını bilmiyor ama bunları kötülüğü yok etmek ve küçük dostunu korumak için kullanacağına söz verdi. Tabii ki yemek yedikten hemen sonra.

STEVEN UNIVERSE

STEVEN UNIVERSE

 – DESTEK

Yarı-insan, yarı-Taş, tam bir kahraman.

TAM ADI:
Steven Quartz Universe

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
Steven Universe – “Pilot”
(Mayıs 2013)

ÖZEL HAREKETLER
Balon Çocuk!
Ayaklı Kalkan

AÇIKLAMA:

Bilinen tek insan ve Taş melezi olan Steven’ın kaderinde her zaman özel olmak vardı. Çocukluğunun büyük bir kısmını Dünya’da saklanan bir Mücevher üçlüsü tarafından büyütülerek geçirdi ancak kahraman olarak kendi potansiyeline ulaşmaya bir genç olana kadar başlamadı. Steven, kocaman kalbi, durdurulamaz iyimserliği ve inanılmaz Taş güçleri ile her zaman günü kurtaracak!

SUPERMAN

SUPERMAN

 – TANK

Adalet Birliği’nin kurucu üyesi ve Dünyanın en güçlü kahramanlarından biri.

GERÇEK İSMİ:
Kal-El / Clark Kent

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
Action Comics #1
(1938)

ÖZEL HAREKETLER
Buzlu Nefes
Meteor Kalkışı

AÇIKLAMA:

Kal-El’in ana gezegeni olan Krypton, Kal-El henüz bir bebekken bir felaketle karşılaştı. Bu, anne ve babasına onu yıldızlara göndermekten başka bir seçenek bırakmadı. Roketi Dünya’ya düşen Kal-El, burada Martha ve Jonathan Kent tarafından bulundu ve onların çocuğu olarak büyütüldü. Büyüdükçe Dünya’nın sarı güneşinin ışığı, inanılmaz Kryptonlu güçlerini ortaya çıkardı ve bu güçlerini insanlığı korumak ve hakikat ve adaleti savunmak için kullanmaya yemin etti. Adalet Birliği’nin kurucu üyelerinden biri olarak her türlü kötülükle savaşmaya devam ederken sayısız kahraman nesline ilham kaynağı oldu.

TAZ

TAZ

 – DÖVÜŞÇÜ

(Endişelenme. Ne dediğini biz de bilmiyoruz.)

TAM ADI:
Tazmanya Canavarı

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
“Devil May Hare” (Haziran 1954)

ÖZEL HAREKETLER
Taz-nado
Çullan! Çullan!

AÇIKLAMA:

Tazmanya Canavarı, kasırga ve öfkeli bir elektrikli tıraş makinesinin birleşmesinden doğmuş gibi etrafa tükürükler saçan, huysuz, manik bir enerji topudur. Eğer onu sakinleştirebilirseniz, onun bir kedi yavrusu kadar tatlı ve nazik olduğunu söylüyorlar ancak buradaki anahtar kelime “eğer”. Taz’ın sadece iştahının sebep olduğu bir öfkesi var ve inanın ki, bu Canavar’ı acıktığında görmek istemezsiniz.

TOM VE JERRY

TOM VE JERRY

 – BÜYÜCÜ / MENZİLLİ

Bu dost görünümlü düşmanlar, farklılıklarını bir kenara bıraktığında ortaya çıkardıkları tuhaf kargaşa durdurulamaz olabilir.

GERÇEK İSMİ:
Thomas Jasper “Tom” Kedi, Sr. ve Gerald Jinx “Jerry” Fare

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
“Puss Gets The Boot”
(1940)

ÖZEL HAREKETLER
Keskin Nişancı
Uçan Fare

AÇIKLAMA:

Tom ve Jerry, ilk göz göze geldikleri andan beri karmaşık bir ilişkiye sahip olmuştur. Bir ev kedisi ve bir fare olarak birbirlerinin ölümcül düşmanları olmaları gerekiyor ancak her hâlükârda bu ikili, yıllar boyunca birçok kez takım olmuştur. Birçok “çizgi film” gibi Tom ve Jerry, abartılı ve ele avuca sığmaz bir şekilde savaşırlar ve neredeyse yok edilemez seviyede dayanıklılık gösterirler. Hiçlik’e karşı savaşta harika şampiyonlar olabilirler, tabii birbirleriyle kavga etmeyi bırakabilirlerse.

VELMA

VELMA

 – DESTEK

Hey! Çözmemiz gereken bir gizem var!

TAM ADI:
Velma Dinkley

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
Scooby-Doo, Where Are You! – “What a Night for a Knight” (Eylül 1969)

ÖZEL HAREKETLER
Hızlı Düşünen
Çılgın Fotoğrafçı

AÇIKLAMA:

Velma, çoğu insanın altı bezli olduğundan beri gizemleri çözüyor. Cevaplar için doyumsuz iştahı ve bilginin kokusunu almadaki uzmanlığıyla o mükemmel bir gizem çözme makinesidir. Bu günlerde, Mystery, Inc.’in tartışmasız süper dedektifi, arkadaşlarıyla birlikte suçluları ortaya çıkarmak ve nereye giderse gitsin sahtekarlıkları bastırmak için seyahat ediyor. Bazen kitaplarından kafasını kaldırmayı unuttuğunda boyundan büyük işlere kalkışabilir, ama onu hafife almayın – Velma Dinkley hala gerektiğinde koca bir kıçı tekmeleyebilir.

WONDER WOMAN

WONDER WOMAN

 – TANK

Amazon Prensesi. Zeus’un Kızı. Adalet Birliği’nin kurucu üyesi.

DOĞUM YERİ:
Themyscira

İLK ORTAYA ÇIKIŞI:
All Star Comics #8
(Ekim 1941)

ÖZEL HAREKETLER
Gerçeğin Kementi
Uçan Savaşçı

AÇIKLAMA:

Dünyanın en güçlü kahramanlarından biri olan “Wonder Woman”, Çoklu Evren boyunca hem sevilen hem de korkulan bir isim olmuştur. Acımasız bir savaşçı, gururlu bir komutan ve nazik bir lider olan Diana, Amazonlar tarafından bir barış şampiyonu olarak İnsanoğlunun Dünyasına gönderilmiştir. Hem kendi başına hem de Adalet Birliğinin bir kurucu üyesi olarak sayısız düşmanı alt etmiş ve yepyeni bir kahraman nesline ilham kaynağı olmuştur.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
476 okunma
okunma8135
0 yorum