e
sv

Mustafa Cengiz PUBG Haberi

1028 Okunma — 19 Ağustos 2020 12:20
Mustafa Cengiz PUBG
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mustafa Cengiz PUBG ile ilgili yaptığı açıklamalarla oyun sevenlerin ilgisini çekti. Galatasaray Başkanı tarafından PUBG ile ilgili söylenen sözler olay oldu. Korona virüsü dolayısıyla evlere kapandığımız bu günlerde Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’de evde durduğu sürede PUBG oyununu çok oynamak istediğini söyledi.

Mustafa Cengiz “PUBG oynamak istiyorum fakat hiç vakit bulamıyorum.” sözleri ile oyun sevenlerin dikkatini çekmeyi başardı.

Korona virüsünden dolayı evde geçirdiği zamanlarda Bilgisayarı ile oyunlar oynamayı çok sevdiğini söyleyen sarı kırmızı başkan, son zamanlarda en sevdiği oyun olan PUBG oyununu oynayacak vakit bulamıyor.

Mustafa Cengiz yalnızca PUBG oyununu değil, aynı zamanda bir çok fakrlı bilgisayar oyunu’da oynuyor. Steam hesabına baktığı zaman en son aldığı 2 oyunu oyun sevenlere önerdi. Portal II ve The Talos Principle gibi oyunları’da öneren Mustafa Cengiz’in oyunlarla olan serüveni yeni değil.

70 yaşında olan Gatalasaray Başkanı, Mustafa Cengiz PUBG oynamadan önce bir çok farklı bilgisayar oyunu’da oynamış ve oynamaya’da devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan PUBG çılgınlığı zamanlarında oyuna başlayan Mustafa Cengiz, ilk başlarda paraşütle indiğim anda hemen vuruluyordum, oynaya oynaya daha iyi bir oyuncu olduğunu söylüyor. World of Warcraft oyununu daha önce oynayıp çok üst seviyelere gelmesine rağmen PUBG oyunun’da çok başarılı olamamış.

Mustafa Cengiz PUBG Nicki (İsmi)

Mustafa Cengiz, PUBG oynadığını söyledi fakat oyundaki isminin ne olduğunu açıklamadı. Bu konu hakkında kendisine yöneltilen soruları şu anlık cevapsız bırakıyor fakat ilerleyen günlerde bu konuyla ilgili daha detaylı bir açıklama gelecek gibi görünüyor. Oyun sevenlerin Galatasaray Başkanına olan ilgisini karşılıksız bırakmayacaktır.

Mustafa Cengiz PUBG
Mustafa Cengiz PUBG

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Şekilli Nick

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

PUBG Mobile Nedir?
PUBG Mobile Nedir?

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Mustafa Cengiz Kimdir?

Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde doğdu, ilk ve orta öğrenimini doğduğu yerde aldı. Gaziantep Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi girdi, buradan mezun olduktan sonra Köy-Koop Merkez Birliği’nde kurucu uzman olarak görev yaptı, daha sonra TANSA genel müdürlüğünü yaptı. 12 Eylül Darbesinden sonra memuriyetten ayrılarak Ortadoğu ülkelerinde çalışmaya başladı.

Mustafa Cengiz
Mustafa Cengiz

Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası’nda genel başkanlık yaptı, İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği görevini üstlendi. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyeliğini yaptı, 20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray SK başkanı seçildi.

İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmekte olup, evli ve bir çocuk sahibidir.

Mustafa Cengiz PUBG ile ilgili haberin detayları eklenmeye devam edilecek.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Mustafa Cengiz PUBG Haberi