Neogaf Kapanıyor!

Neogaf Kapanıyor!

Yılların eskitemediği oyun platformu olan Neogaf’ın konu dışı bölümü yer alsa’da ana hedef her zaman oyunlar olmuştur. Benzeri forumlar gibi kullanıcılarını başlıklarla boğuşmaya mahkum etmemesi ona sadık kullanıcılar kazandırsa’da şu günlerde başa dertte. Alınan haberlere göre sitenin sahibi cinsel istismar ile suçlanıyor.

Evilore mahlası ile tanılan Tyler Malka kendisine yöneltilen bu iddialardan sonra siteyi bakıma alma gereği duydu. Kapanmadan hemen önce forumda dönen muhabbet ve en kıdemli kullanıcıların hem forum hemde sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalar sonrası bakıma alınması, bu işte bir iş var dedirtiyor. Bir kaç moderatör forum yönetimini bırakacakları yönünde açıklamalarda bulundu. Twitter üzerinden yapılan paylaşımların gösterdiği Malka’nın daha öncede buna benzer suçlarının olduğu yönünde.

Site kapanmadan önce “Believe” olan sloganını “Believe Women” olarak değiştirdi.

Weinstein film şirketinde de bu tür bir olay görmüştük. Sitenin kapandığı daha kesin değil fakat gerek kullanıcılar gerek ise yönetim ekibi elini siteden çekecek gibi gözüküyor. Bu konu hakkında sizin görüş ve düşünceleriniz nedir.?

13
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.