Kapat

Netflix, The Spy Dizisi Türkiye Haritası Skandalı

Anasayfa
İnternet Netflix, The Spy Dizisi Türkiye Haritası Skandalı
Netflix, The Spy Dizisi Türkiye Haritası Skandalı

Netflix üzerinden izleyicilerle buluşan The Spy dizisi sahnelerinde Türkiye Haritası çok tepki çekti. Yayınlanan sahnede, duvardaki Türk haritası izleyicilerin dikkatinden kaçmadı. Tüm detaylar.

Tüm dünyada milyonlarca üyesi bulunan Netflix uygulamasının Türkiye’de de oldukça fazla üyesi bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde The Spy adındaki dizinin sebep olduğu bu skandal dizinin konusunu öğrenince tepkileri dahada bir farklı boyuta taşıyacak.

The Spy dizinde bir mosad ajanının hayat hikayesini izliyoruz. Baş roldeki karakter Eli Cohan, geçmişte ajanlığını yaptığı kurum adına Suriye’de görev yapıyordu. Dizinin şuan’ki hikayesi orta doğudaki zorlu görevini ele alıyor.

Netflix üzerinden yayınlanan The Spy dizisinin 4. bölümünde duvarda sabit olarak duran bir fotoğrafa dikkatli bakınca Türkiye Haritasının bölündüğü, güney doğu topraklarımızın başka bir ülke olarak gösterildiği anlaşıldı.

İşte o sahne;

Bu sahne hakkında her ne kadar çok az konuşulsa bile önemini asla yitirmeyecek. Anayasamızın değiştirilemez maddelerinden 3, sıradaki “Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür.” maddesini unutmadık. Bu tür sahnelere göz yumarak Türkiye ve dünya halklarına orta doğuda planlanan sınırları akıllara kazımaya çalışıyorlar.

0 0 0 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir