New World “Minimum” Sistem Gereksinimleri (2021)

 New World “Minimum” Sistem Gereksinimleri (2021)
Okunuyor New World “Minimum” Sistem Gereksinimleri (2021)

New World Sistem gereksinimleri araştırması yapan oyun seveler için Minimum düzeyde oyunu oynamanızı sağlayacak gereksinimleri sizlere açıklıyoruz. 2021 yılında oyunun en güncel versiyonuna ait bilgileri içermektedir. Bu sayede Steam platformu üzerinden New World oyununu satın alıp oynamak istediğinizde oyunu oynayacağınız Bilgisayarınızın çalıştırıp çalıştıramayacağını öğrenebileceksiniz. Günümüzde çıkan çoğu oyunun sistem gereksinimleri oldukça yüksek olduğu için bir oyunun tanıtımına ve görsellerine bakınca nasıl bir sistem istediğini de aşağı yukarı tahmin edebiliyoruz. Fakat gelişen bu oyun sektörü oyuncuların geri kalmaması adına oyun ayarlarını olabildiğince minimuma çekecek düzenlemeleri de oyunculara sunabiliyor. Bu sebeple sistemi iyi olamayan Bilgisayar sahipleri hoşlarına giden ve oynamak istedikleri New World gibi bir oyun olunca minimum sistem gereksinimleri şeklinde araştırmalar gerçekleştiriyorlar.

New World Sistem Gereksinimleri

New World çıkış yaptığından bu güne kadar MMO türünde en sevilen oyunlar arasına girmeyi başardı. Ülkemizde de geçmişten günümüze kadar oyun severlerin bir çoğu çevrim içi oyun denilince ilk akıllarına MMO kategorili oyunlar geliyordu. Yavaş yavaş artık bu kategorideki oyunların eskimesi ve yeni yapımların başarılı olamamasından sonra ümitler tam kesildi derken New World çıka geldi.

New World Sistem Gereksinimleri
New World Sistem Gereksinimleri

Doğaüstü Aeternum adasında gemi kazası geçiren bir maceracı olarak kendinize yeni bir kader oluşturacağınız, tehlike ve fırsatlarla dolu heyecan verici, açık dünya MMO’sunu keşfedin. Adanın vahşi doğası ve harabeleri arasında savaşmak, yiyecek aramak ve demir atmak için sonsuz fırsatlar sizi bekliyor. Sınıfsız, gerçek zamanlı bir savaş sisteminde doğaüstü güçleri yönlendirin veya ölümcül silahlar kullanın ve tek başınıza, küçük bir ekiple veya PvE ve PvP savaşları için büyük ordular halinde savaşın – seçimler tamamen size kalmış.

Bu tanıtımı duyan oyun severlerin ilk akıllarını kurcalayan ve cevap aradıkları soru ise “New World Sistem Gereksinimleri Nelerdir?” sorusu oldu. Fakat ülkemizdeki kur farkının donanımlara etkileri herkesin malumudur. Bu yüzden oyun severlerin sayısı yüksek olsa dahi günümüz oyunları çalıştıracak donanımlara sahip bilgisayarlar herkeste bulunmuyor. Bu sebeple sizlerin daha da merak ettiği Minimum sistem gereksinimleri hakkında bilgiyi vereceğiz.

New World Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows® 10 64-bit
  • İşlemci: Intel® Core™ i5-2400 veya AMD CPU with 4 physical cores @ 3Ghz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 670 2GB veya AMD Radeon R9 280 or better
  • DirectX: Sürüm 12
  • Boş Alan: 50 GB
New World Minimum Sistem Gereksinimleri
New World Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi

New World oyununu Minimum ayarlarda çalıştırabilmeniz için sizden istediği sistem gereksinimlerinde değişmeyen tek kriter Windows 10 olmasıdır. Aynı zamanda 32 Bit cihazlarda da yine oyun çalışmayacaktır.

İşletim sistemi; üzerinde çalıştığı elektronik cihazın donanım kaynaklarını yöneten ve kullanıcısının, çeşitli uygulama yazılımları ile cihazı amacına yönelik kullanmasını sağlayan yazılımlar bütünüdür. İşletim sistemi, uygulama programları ve cihaz donanımı arasındaki iletişimi sağlar. 

İşlemci

bilgisayarın temel işlem birimini oluşturan, belirli mantık ve matematik işlemlerini elektronik olarak yapabilecek biçimde, verilen komutları yorumlayan ve yürüten, yongalardan oluşmuş tümleşik devre.

Bellek

Bellek bilgisayarı oluşturan 3 ana bileşenden biridir. İşlemcinin çalıştırdığı [[Bilgisayar programı |program]]lar ve programa ait bilgiler bellek üzerinde saklanır. Bellek geçici bir depolama alanıdır. Bellek üzerindeki bilgiler güç kesildiği anda kaybolurlar.

Ekran Kartı

Ekran kartı, bilgisayarın görüntü vermesini sağlayan birimidir. Ekran kartları harici ISA, VLB, PCI, AGP veya PCI-Express veriyollarını kullanan PC kartları olarak anakart, üzerinde chipset veya CPU içerisinde yerleşik olarak bulunmaktadır. Günümüzde ekran kartı üreten 3 firma vardır. AMD, NVIDIA ve Intel’dir.

DirectX

DirectX, Microsoft’un video oyunları başta olmak üzere çoklu ortam yazılımlarını rahat, hızlı ve uyumlu şekilde hazırlayabilmek için yarattığı bir uygulama programlama arayüzüdür. Şu andaki en güncel resmî sürüm DirectX 12’dir. İçerdiği bileşenlerden bazıları şu şekilde özetlenebilir.

Kaç GB?

New World Sistem Gereksinimleri kontrolü yapanların en merak ettiği sorulardan bir tanesi de oyunun kaç GB? olduğudur. Oyunu bilgisayarınıza yükleyip, kurabilmeniz için 50 GB boş alan olması gerekiyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın