Okey Taşı Kaç Tane Olur?

 Okey Taşı Kaç Tane Olur?
Okunuyor Okey Taşı Kaç Tane Olur?

Okey Taşı Kaç Tane Olur? sorusunun cevabını bilmeyenler için okey taşları kaç tane olmalıdır ve ıstakada kaç taş olur gibi oyuncuların merak ettikleri soruları cevapladık. Okey bilindiği üzere dört kişi ile oynanan bir oyundur, 3 kişi ile’de oynanabiliyor fakat konumuz o değil. Oyunda kullanılan taşların sayıları 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ve 2 Sahte Okey’den oluşmaktadır.

Genellikle oyuna yeni başlayan oyuncular veya oyunu iyi bilmeyen acemi oyuncuların merak ettikleri Okey taşı kaç tane olur? sorusunu cevaplamak istedik. Bu soru beraberinde farklı bir kaç tane daha soruyu getirdiği için hepsine bu başlık altında cevap vereceğiz.

Yalnızca kahvehaneler’de değil günümüz yeni nesil kafelerin’de ve evlerde dahi oynanan bu oyunun mobil platformlarda’da milyonlarca insan tarafından oynandığını biliyoruz. Oyuna olan ilginin ve yeni ilginin’de fazla olmasından kaynaklı bu tip sorular sık sorulmaya başladı. İnternet sitelerinde bu tip soruların cevapları karmaşık vede uzun tutulduğu için cevabı aşağıda kısa ve net vermeye çalıştık.

Okey Taş Sayıları

Okey Taş Sayıları
Okey Taş Sayıları

Okey Taş Sayıları ile ilgili sorulan soruların fazla olmasından kaynaklı hepsini kısa ve öz şekilde cevaplamaya çalıştık. Okey Taşı Kaç Tane Olur? ve daha fazla soruların cevaplarını aşağıda başlıklar halinde bulacaksınız.

Eğer sormak istediğiniz farklı bir soru varsa aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.

Okey Taşı Kaç Tane Olur?

Okey Taşı Kaç Tane Olur? sorusu genellikle oyun başlamadan önce taşlarda eksik olup olmadığını kontrol etmek amacıyla öğrenilmektedir. Ayrıca oyun sona ermeden eksik taşlar varsa belli olabiliyor.

Okey oyununda toplam 106 Taş vardır.

Okey Istakasın’da Kaç Taş Olur?

Okey Istakasında kaç taş olur? oyuna yeni başlayan ve tam bilmeyen oyuncuların doğru oynamak amacıyla kontrol ettikleri ve öğrenmek istedikleri ilk önemli sorular arasında yer alıyor.

Okey oyununda 3 oyuncunun ıstakasında 14 taş olur, 1 oyuncunun ıstakasında 15 taş olur. Taşı fazla olan oyuncu yerden taş çekmeden ilk taşı atan oyuncudur.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın