e
sv

Oppo Reno Z Detaylı İnceleme ve Teknik Özellikler

898 Okunma — 30 Temmuz 2019 08:48
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de resmi anlamda hizmet sunan Oppo firması ülkemizde merakla beklenen Oppo Reno Z inceleme için resmi anlamda duyuruda bulundu. Orta segmente akıllı cep telefonuna Oppo Reno Z’yi lanse eden firma bu sayede sektöründe yeni bir prestij elde etmeyi başardı. Pek çok özelliklere sahip olduğu dikkatlerden kaçmayan Oppo Reno Z serisinin ayrıca oldukça uygun bir fiyat tarifesine sahip olduğu da gözlemlenmiştir.

Oppo Reno Z Teknik Özellikleri

Oppo reno modelleriyle benzeri nitelikler taşıyan Oppo Reno Z serisinin diğer modellerden farklı olarak açılabilir kamera özelliği yerine çentikli ekran özelliğine sahip olduğu görülüyor. 6.4 inç boyutunda olduğu görülen Oppo Reno Z serisi Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED yapıdaki bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Snapdragon 710 işlemcisine ev sahipliği yapan yeni model 6 GB ram ve 256 GB dahili hafıza özelliğine sahip olduğu görülüyor. Yeni seride MicroSD kart desteği ise yer almadığı fark edildi. 3.950 mAh potansiyelli batarya sisteminin yer aldığı yeni seri kutusunda Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çıktığı görülüyor.

Oppo Reno Z Dış Tasarım Özellikleri

Oldukça şık ve estetikli bir görünüme sahip olan Oppo Reno Z serisi arka bölümünde 48 megapiksel, ön bölümündeyse 5 megapiksel olmak üzere çift kamera sistemine yer verildiği görülüyor. Cihazın ön kısmındaysa 32 megapiksel çözünürlüğünde muhteşem şıklıkta bir kamera yer aldığı görülüyor. Yeni modelde ayrıca usb Type-C ve 3.5mm jak girişi ve 4G VoLTE, Bluetooth 5.0 bağlantı niteliklerinde bulunduğu fark edilebiliyor.

Oppo Reno Z Fiyatı

Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de yoğun ilgi görmesi öngörülen Oppo Reno Z modeli Avrupa ülkelerinde 215 dolarlık fiyat tarifesiyle satışa sunuldu. Fakat cihazın henüz ülkemizdeki fiyat tarifesi hakkında üretici firma tarafından net bilgiler sunulmadı. Bu bakımdan yeni serinin yakın süreçler içerisinde Türkiye’den de uygun fiyat tarifesinden satışa sunulması bekleniyor.

Oppo Reno Z Orta Düzeyde İyi Bir Tercih Olabilir

Diğer Oppo modellerine bakıldığında yeni modelin gerek fiyat tarifesi bakımından ve gerekse de teknik özellikler bakımından biraz daha avantajlı olabildiği görülebiliyor. Oppo familyasının en altında konumlandırılan Oppo Reno Z modeli diğer modellere oranla biraz daha düşük fiyat tarifesinden raflarda yerini alabilir.

Fakat üretici firmaya bakıldığında özellikle satışa sunduğu ilk modellerde beklenilen fiyat tarifesinden yüksek fiyat tarifesi sunduğu görülebiliyor. Dolaysıyla bu negatif tutumun yeni model açısından da geçerli olabileceği unutulmamalıdır. Yeni modelin fiyatı hakkında net bilgiler bulunmazken ayrıca cihazın zengin renk tonlarına sahip olup olmadığı hakkında da henüz net bilgiler bulunmuyor. Fakat önceki modellere bakıldığında daha çok beyaz ve siyah renk tonlarından üretildiği görülebiliyor. Dolaysıyla yeni modelinde yüksek ihtimalle siyah ve beyaz renk tonlarından satışa sunulacağı öngörülebilir. Öngörüler doğrultusunda Oppo Reno Z modelinin 2019 yılı son çeyreğinde Türkiye raflarında yerini alabilir.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Oppo Reno Z Detaylı İnceleme ve Teknik Özellikler