Orta Afrika Cumhuriyeti Telefon Kodu: 236

Orta Afrika Cumhuriyeti Telefon Kodu: 236

236 Hangi Ülkenin Telefon Kodu? soruları çok fazla sorulmaya başladı. Orta Afrika Cumhuriyeti tarafından kullanılan +236 kodunu sizlere detaylıca açıkladık. Her ülkenin bir birinden farklı telefon kodları bulunuyor. Günümüz iletişim çağında bilmediğimiz alan kodları ile arandığımız zaman telefonu açmasak bile içimizde korku oluşuyor.

Telefon ağının tüm dünyada fazlasıyla gelişmesi çeşitli dolandırıcılık yöntemlerini’de doğurmuş durumda. 236 gibi bilmediğimiz alan kodu ile başlayan numaralar bizi aradığı zaman hem dolandırılma korkusundan açmıyor hemde meraktan araştırıyoruz. Eğer Orta Afrika Cumhuriyetinde akrabalarınız yoksa 236 telefon alan kodu ile aranma sebebi büyük ihtimalle dolandırılma amacı taşıyordur.

236 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?

236 ile başlayan telefon alan kodu Orta Afrika Cumhuriyeti tarafından kullanılmaktadır.

+236 Hangi ülkenin telefon kodu? sorusunun cevabını yukarıda açıkladık. Şimdi gelelim sürekli alan kodları değişen fakat bir türlü tanımadığımız bu numaraların esas amaçlarını öğrenmeye. Geçmişten gelen bir inanç var’ki tanımadığınız numaraları açmayın yoksa size para yazar.

236 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?
236 Hangi Ülkenin Telefon Kodu?

Bu görüş kısmen doğru olsa’da kısmende yanlış. Faturalı telefon kullanıyorsanız yurt dışı görüşmeler her iki taraftan’da kesileceği için cebinize bir anda büyük bir zararı olabilir fakat bu tarifeler, faturalar ve mevcut durumlara göre değişebiliyor.

+236 Alan Kodu Güvenilir mi?

+236 Alan Kodu, Orta Afrika Cumhuriyetine ait olduğu için pekte güvenli bir algı yaratmıyor. Açıkçası arayan telefon numaralarının tam adresleri değişse’de alan kodları aynı olabiliyor. Biz yine’de güvenmemekten yanayız fakat bir macera arıyorsanız bir şey diyemeyiz.

+236 Alan Kodu Güvenilir mi?
+236 Alan Kodu Güvenilir mi?

Sizi yurt dışından arayan hiç bir numarayı daha önce açtınız’mı? Eğer açtıysanız neler yaşadığınızı bizlere yorumlar da anlatın.

Orta Afrika Cumhuriyetini Tanıyalım, Belki Uzak Akrabalar Arıyordur 😀

Orta Afrika Cumhuriyeti (Fransızca: République Centrafricaine IPA: /ʀepyblik sɑ̃tʀafʀikɛn/ veya Centrafrique /sɑ̃tʀafʀik/) ya da yaygın kullanımı ile Orta Afrika, Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan, denize kıyısı bulunmayan bir kara ülkesidir.

Ülkenin sınır komşularını (kuzeyden saat yönünde ilerlendiğinde) Çad, Sudan, Güney Sudan, Kongo DC, Kongo Cumhuriyeti ve Kamerun oluşturmaktadır. Ubangi-Chari ismi ile geçmişte Fransa sömürgesi olan ülke, 1960 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Ülkenin başkenti Bangui’dir.

Orta Afrika Cumhuriyeti
Orta Afrika Cumhuriyeti

Ülke Güney Afrika Cumhuriyeti ile birlikte ülke isminde kıta ismi Afrika ‘yı kullanan iki ülkeden biridir. Geçmişte Roma İmparatorluğu’na bağlı bir eyalet olan ve günümüzde Tunus’un kurulu olduğu bölgelerde bulunan Afrika eyaleti için kullanılan Afrika daha sonraları Araplar tarafından da aslına sadık kalınarak Ifriqiya olarak adlandırılmıştır. O dönemler Libya olarak adlandırılan kıta zamanla Afrika olarak adlandırılmıştır.

Afrika kelimesinin köken olarak nereden geldiği ve nasıl oluşturulduğu tam olarak belli olmasa da yerel kabilelerin kullanımından ortaya çıkan bir kelime olduğu ya da Fenike dilinde toz anlamına gelen afar kelimesinden türetildiği tahmin edilmektedir. Ülkenin konumu ile birlikte kıta isminin de kullanılması ile birlikte ülke ismi oluşturulmuştur.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Orta_Afrika_Cumhuriyeti

236 Hangi Ülkenin Telefon Kodu? sorusunu yukarıda cevapladık ve Orta Afrika Cumhuriyeti ile ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaştık. Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

9
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.