Papara Hesap Kiralama Cezası Ne Kadar? (2022)

 Papara Hesap Kiralama Cezası Ne Kadar? (2022)
Okunuyor Papara Hesap Kiralama Cezası Ne Kadar? (2022)

Papara Hesap Kiralama Cezası hakkında 2022 yılındaki para cezalarının ne kadar? olduğunun güncel tutarlarını sizlerle paylaşıyoruz. Aynı zamanda bu durumların ne gibi farklı yaptırımlarının olabileceğini de öğreneceksiniz. Papara Hesap Kiralama Cezası Ne Kadar? merak edenler için 2022 yılında hem başkalarının hesaplarını kiraladıklarında hem de kendi hesaplarını başkalarına kiraya verdiklerinde ne kadar ceza ödeyebileceklerinin cevabını merak edenlerin sordukları bir soru. Ülkemizde en çok kullanılan para transfer ağı olarak bilinen Papara üzerinden son zamanlarda bazı illegal veya kirli işlerin de dönmeye başladığının haberleri yapılmıştı.

Daha sonralarında herhangi bir işlem yapmadan sadece kendi papara hesaplarınızı başka insanlara kiraya vererek onlardan kira ücreti alınabileceği bir viral haline getirilerek yayılmaya başlandı. Artık insanlar hiç bir işlem yapmadan papara hesabı oluşturup o hesaplarını kiraya veriyor ve herhangi bir yatırım olmadan para kazanmaya başlıyorlar. Tabi ki bu durumun altında oldukça tehlikeli gerçeklerin yattığını herkes tahmin edebiliyordur. Ve yine tabi ki bu durumda ilk başı ağrıyacak olanların da yine sizler olabileceği kuvvetle muhtemel bir gerçek. Konuyla ilgili tüm gerçekleri paylaşırken içeriğin esas nedeni olan Papara hesap kiralama cezası ne kadar? sorusunun da en doğru cevabını öğrenmiş olacaksınız.

Papara Hesap Kiralama Cezası Ne Kadar?

Papara Hesap Kiralama Cezası araştırması yapanlara vereceğimiz ilk tavsiye kesinlikle hesaplarınızı herhangi bir şekilde başka insanlara kiralamayınız. Çünkü kiraya verdiğiniz bu hesaplarınız illegal yollarda kullanılacaktır ve bu illegal para transferlerine de siz aracılık yapmış olacaksınız. Daha sonrasında hesabınızın kiraya verdiğinizi anlatsanız dahi bu durumda yine suçlu çıkacak kişi siz olacaksınızdır. Günümüzde kara para aklama yollarından bir tanesi de başka insanların hesaplarını kullanarak paraların takip edilemeyecek halini sağlamaktır. Kendilerini gizli tutmak adına başka insanların Papara hesaplarını kiralayıp onlara komisyon veriyor ve daha sonrasında esas kara parayı temize çekerek kendilerine aktarıyorlar. Tabi ki bu durum incelemeye girdiğinde ise sanki kara parayı aklamaya çalışan sizmiş gibi gözükeceksiniz.

Papara Hesap Kiralama Cezası Ne Kadar?
Papara Hesap Kiralama Cezası Ne Kadar?

2022 yılında her illegal durumun bir cezasının olduğu gibi Papara hesap kiralama işlemlerinin de bir cezası var. Çoğu kişi bu durumun klasik para cezası ile bite bileceğini düşünmektedir. Yani Papara hesabımı kiraya veririm, yakalanana kadar oldukça fazla parayı cebime koyarım. Eğer yakalanırsam kazandığım bir miktar parayı da cezaya öderim yine de kazanmış olurum gibi düşüncelere girebiliyorlar. İlk olarak mantıklı gibi gelse de bu papara hesaplarınızın aslında illegal yollarda ve kara paralarda kullanılabileceğini de unutmayınız. Yani büyük miktarlarda veya sık gerçekleşecek bu işlemler hızlı bir şekilde takibe takılabilecektir. Bunun sonucunda ise parayı aklayanın siz olduğu gözükecek ve aslında papara hesabınızı kiraya verdiğiniz kişiden önce siz suçlu bulunacaksınız.

Papara Nedir?

Papara, FinTech alanında faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir elektronik para kuruluşudur. Şirket 2016’nın Nisan ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan yetkili lisans alarak aynı yılın Ağustos ayında faaliyetlerine başlamıştır. Kartları 16 Mart 2021’den beri BKM Express desteklemektedir. Papara aynı zamanda Mastercard, Visa ve Bankalararası Kart Merkezi üyesidir.

Yaklaşık 9 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Halihazırda mevcut olan özellikleri arasında yurt içi ve yurt dışında alışveriş yapma, döviz hesabı açma, para gönderme ve alma, harcadıkça promosyon ödemesi alma,(Özeliğin Adı: Cashback), fatura ödeme vb. bulunmaktadır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın