Passolig Hes Kodu Tanımlama Nasıl Yapılır? 2023

Passolig her kodu tanımlama için gereken bağlantı ve nasıl yapılacağını sizlere açıklıyoruz. Konuyla ilgili tüm adımları buradan öğrenecek ve Passolig kartınıza hes kodunuzu rahatlıkla tanımlayarak maçlara sorunsuz olarak girebileceksiniz. Passolig olmadan futbol maçlarına giremeyeceğiniz gibi artık passolig kartınıza hes kodunuzu tanımlamadan da maçlara alınmayacaksınız. Korona virüsü tedbirleri kapsamında ülkemizde uygulanan hes kodu zorunluluğu artık futbol maçlarına gitmek isteyen seyircilere de uygulanacak. Böylelikle virüslü ve şüpheli taraftarlar stata alınmayacak ve diğer insanlara da virüsün bulaşma riski azalacak. Passolig Hes Kodu Tanımlamanın nasıl yapıldığını merak edenler ve bilmeyenler aşağıda anlattığımız adımları uygulayabilirler.

Passolig Hes Kodu Tanımlama

Passolig Hes Kodu Tanımlama için aşağıda verilen bağlantı sizleri doğrudan resmi adrese yönlendirecektir. Resmi platform üzerinden gereken işlemleri eksiksiz yapmanız gerekiyor. Passolig bilgilerinizle giriş yapacağınız sistemde hes kodunuz için tanımlanan kodu girmeniz gerekmektedir. İsim ve soy isim uyuştuğu için başkalarına ait hes kodlarını girmeniz işe yaramayacaktır. 2023 yılı boyunca hes kodunuzu nasıl Passolig karnıtına aktarabileceğinizle ilgili bilgileri buradan güncellemeye devam edeceğiz.

Passolig Hes Kodu Tanımlama
Passolig Hes Kodu Tanımlama

2023 – 2023 Futbol Sezonu Süper Lig ve TFF 1. Lig Karşılaşmalarında Seyircilerin Stadyumlara Girişleri ve Bilet Alımları Sırasında Uygulanacak Pasolig Hes Kodu Tedbirleri:

Reklam Alanı
 • T.C. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini* tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma seyirci olarak girebilecektir.
 • 12 yaşını tamamlamış ve henüz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği aşı yaş grubuna dahil olmamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyuma girebilecektir. Ancak söz konusu yaş grubuna T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılması halinde, söz konusu kişiler 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları halinde, bu kişilere stadyumlara giriş izni verilmeyecektir.
 • T.C. Sağlık Bakanlığı güncel uygulaması kapsamında, Covid-19 PCR testi yaptırılamayan 12 yaş altındaki çocuklar stadyumlara giremeyecektir.
 • Talimatın yürürlüğe girdiği tarihten önce kombine bilet satın almış ancak aşı takvimini tamamlamamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyumlara girebilecektir. Ancak söz konusu kombine sahiplerinin, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılmış grupta olmalarına rağmen 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları halinde bu kişilere stadyumlara giriş izni verilmeyecektir.
 • UEFA’nın güncel uygulamaları göz önünde bulundurularak ve kamu sağlığının korunması amacıyla misafir takım seyirci uygulaması 2023-2023 sezonu boyunca yapılmayacaktır. Misafir tribünlerine sadece ev sahibi takım seyircisi alınabilir.
 • Stadyumlarda yer alan Protokol ve Basın Tribünlerine girişler, seyirci giriş koşullarına tabi olacaktır.
 • Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarında seyircilerin stadyuma girişleri, HES entegrasyonu ile E-Bilet sistemi üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine E-Bilet sistemi uygulayıcısının ulaşmasına onam vermesi gerekmektedir. Kişilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Localara girecek kişiler ve seyirciler için E-Bilet sistemi üzerinden yapılacak; Protokol Tribününe girecek kişiler için ise E-Bilet sistemi veya HES uygulaması üzerinden yapılacaktır.
 • TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de seyircilerin stadyumlara girişleri, ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılacaktır.
 • *Aşı takvimini tamamlamış olmak:
 • T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak,
 • Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak.

4
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.