e
sv

Peaky Blinders 6 Sezon Türkçe İzle (2022)

773 Okunma — 10 Haziran 2022 15:44
Peaky Blinders 6 Sezon Telegram
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Peaky Blinders 6 Sezon Türkçe Altyazılı İzle ile dizinin 6 Sezonunu de nasıl izleyebileceğinize dair detayları buradan sizlerle paylaşıyor olacağız. Türkçe Altyazı ve Türkçe Dublaj olarak izleme fırsatını buradan sorunsuz bir şekilde yakalayabilirsiniz. Peaky Blinders 4 dizisinden sonra ona en büyük rakip olacağı söylenen Kore yapımı Peaky Blinders 4 bölüm ülkemizde de çok ses getirmeyi başladı. İnsanlar Peaky Blinders 4. Bölüm İzle ile ilgili aramalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Kafalarındaki soru işaretlerini gidermek ve diziyi nasıl izleyebileceğinizi anlatmak amacıyla bu içerik hazırlanmıştır.

Peaky Blinders 6 Sezon Türkçe İzle

Apple TV+ da yayınlanacak olan Peaky Blinders 6 Sezon Türkçe Altyazı İzle için illegal siteleri önermiyoruz. Dizinin yayın haklarını elinde bulunduran kuruluşlardan izlemenizi tavsiye ediyoruz. Amacımız diziyi izlemek isteyen seyircilere gerçek kuruluşlara yönlendirmek. Netflix, BluTV gibi platformlarda dizi şuanda yer almamaktadır. Apple TV+ tarafından çekilen bir dizi olduğu biliniyor.

Peaky Blinders 6 Sezon Telegram İzle (2022)
Peaky Blinders 6 Sezon Telegram İzle (2022)

Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Birmingham, İngiltere’de faaliyet gösteren “Peaky Blinders” adlı çeteyi anlatan suç-drama konulu televizyon dizisidir. Senaryosunu Steven Knight, yapımcılığını ise Caryn Mandabach ve Tiger Aspect Yapımcılık üstlenmiştir. Dizi Cillian Murphy tarafından canlandırılan Tommy Shelby rolündeki çete liderinin hikâyesini konu alır.

Altı bölümlük ilk sezon, 13 Eylül 2013 tarihinde BBC Two kanalında yayınlanmaya başladı. İkinci sezon prömiyeri 2 Ekim 2014’te ve üçüncü sezon açılışı ise 5 Mayıs 2016 tarihlerinde yapıldı (Amerika Birleşik Devletleri için 31 Mayıs).

BBC, dizinin dördüncü sezonunu 15 Kasım 2017’de, beşinci sezonunu ise 25 Ağustos 2019’da yayınladı. Dizi 6. sezonu 27 şubat 2022’de yayınlanmıştır. 6. sezon diğer sezonlar gibi 6 bölümden oluşmaktadır. 6. sezon 6. bölümü 3 Nisan 2022’de yayınlanmış olup final yapmıştır. Dizinin yaratıcısı Steven Knight, dizi finalinden sonra bir de sinema filminin çekileceğini duyurdu.

Çete yaptıkları son soygunla Müfettiş Chester Campbell’in (Sam Neill tarafından canlandırılan) dikkatini çeker ve dönemin Dışişleri Bakanı Winston Churchill tarafından bu soygunu araştırmak üzere Birmingham’a gönderilir. Hedefinde çeteler, gangsterler, komünistler ve müşterek suçlular vardır. Chester, şehri bu yasa dışı örgütlerden temizlemek için yemin eder ve bunun üzerine daha önce görev yaptığı Belfast’tan kendi ekibini de getirip çalışmalara başlar. Winston Churchill ilk seride Andy Nyman, ikinci seride Richard McCabe tarafından canlandırılmıştır.

İkinci seri, ilk seriden iki yıl sonrasını konu alır. Shelby ailesi, “Kuzey ve Güney Londra” bölgesinde kendi suç örgütünü genişletmiş olarak görür. İkinci seri, 1921 yılında başlar ve Haziran 1922’deki Epsom Derby’si ile son bulur.

Üçüncü seri ise yine iki yıl sonrasını konu alır ve 1924 yılında başlar. Tommy ve ailesi daha tehlikeli bir dünyayı giriş yapar ve örgütü daha da genişletir fakat bu sefer genişleme uluslararasıdır. İnternet tabanlı film ve televizyon haberleri şirketi Screen Rant’a göre “Sezon toplumsal sınıflar ve imparatorluk kavramları etrafında dönmektedir. Bu durumları öngörülebilir olmasına rağmen şaşırtarak sıralar.”

Dizi anlaşılacağı üzere zamanla büyüyen imparatorlukların, bozulmasını, karmaşık bir hale gelmesini ve bu şekilde sürdüremeyerek çöküşlerini anlatır. Sezon Tommy’ye, kirli sularda yüzerken nasıl genişleyeceği ve diğer köpekbalıklarına – özellikle hükûmet üzerinde büyük etkisi olanlar – nasıl dikkat edeceğini öğretmiştir. Peaky Blinders esas olarak, kendi konforlu bölgesi dışında hızlı hareket eden ve riskli bir şekilde çok fazla genişleyen balığın hikâyesini anlatır. Bazı zamanlar vardır, riski önceden ödenmiştir.” `Father John Hughes rolünde Paddy Considine, Ruben Oliver rolünde Alexander Siddig, Grand Duchess Tatiana Petrovna rolünde Gaite Jansen ve Linda Shelby rolünde Kate Phillips – Arthur’un karısı – üçüncü sezonda eklenen oyunculardan bazılarıdır.

Dizinin yayınlanan dördüncü sezonunda Oscar ödüllü ünlü oyuncu Adrien Brody, Luca Changretta rolünü canlandırırken 2019 yılında yayınlanan beşinci sezonunda ise Sam Claflin İngiliz politikacı Oswald Mosley’e hayat vermiştir.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Peaky Blinders 6 Sezon Türkçe İzle (2022)