Pestisit içen TikTok Fenomeni (Videosu)

 Pestisit içen TikTok Fenomeni (Videosu)
Okunuyor Pestisit içen TikTok Fenomeni (Videosu)

Pestisit içen TikTok Fenomeni yaptığı canlı yayın sırasında intihar etti. Bu olayın tüm dünyada duyulması sonrasında ülkemizde bu anın videosu oldukça fazla araştırılanlar arasında yer alıyor. Pestisit denilen zehiri içerek yaşamına son vermek isteyen TikTok fenomeninin ülkemizde de böylesine gündem olması, sosyal medya platformunun burada da çok kullanılmasından kaynaklanıyor. İnsanlar kendilerinin veya çevresindeki insanların da kullandığı TikTok gibi bir mecrada uygulamanın fenomeni olan bir insanın nasıl intihar edebileceğini düşünüyorlar. Konuyla ilgili detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Luo Xiao Mao Mao Zi TikTok hesabının fazla aratılmasıyla birlikte size resmi adresinin bağlantısını paylaşıyoruz. Paylaştığı videoları izleyebilir ve hesabıyla ilgili son dakika analizini buradan kontrol edebilirsiniz. Günümüzün en büyük ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen İnstagram her gün yeni bir kişiyi ünlü etmeyi başarıyor. Araştırılmasına rağmen bulunamayan Luo Xiao Mao Mao Zi isimli TikTok hesabı çok merak edilmeye başladı. Hesabın gerçek adresini bulamayanlar için aşağıda doğrudan bir bağlantı bıraktık. Aynı zamanda merak edenler için sosyal medya hesabına ait güncel analiz raporlarını da içermektedir. Paylaştığı videolarla ilgili fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Luo Xiao Mao Mao Zi TikTok

Luo Xiao Mao Mao Zi isimli TikTok kullanıcısı paylaştığı videolarla herkesin ilgisini çekmeyi başardı. Sosyal medya hesaplarında “Luo Xiao Mao Mao Zi” ismini kullanması onu bu şekilde tanımamızı sağlıyor. Kullanıcılar sebebini bulamadığımız bir şekilde fazla araştırmaya başlamış durumdalar. Bize gelen yoğun istek üzerine her ne kadar bir araştırma yapsak da bu sosyal medya hesabının ne den bu kadar merak edildiğini açıklayacak bir şey bulamadık. Herhalde sevenlerinin çok olması ve çektiği içeriklerin ilgi çekmesinden kaynaklandığını düşünüyoruz.

Luo Xiao Mao Mao Zi TikTok
Luo Xiao Mao Mao Zi TikTok

Aşağıdaki yorum alanına “Luo Xiao Mao Mao Zi TikTok hesabını neden araştırdığınızı yazabilirsiniz.” bu sayede biz ve bizim gibi düşünen binlerce kişiye bir cevap vermiş olursunuz. Sosyal medya hesapları da bulunan kullanıcının İnstagram da takipçi sayısı her geçen saat artmaya devam ediyor. Genellikle paylaştığı videoların yorumlarını kapatması da dikkatlerden kaçmadı. Çektiği videolarla binlerce kişinin beğendiği başarılı içeriklerin sahibidir. İnstagram uygulamasında ses dosyalarına uygun çekilen videolar oldukça popüler olmayı başarıyor. Ülkemizde bu uygulama sayesinde popüler olan yüzlerce insan bulunmaktadır. Son zamanlarda da ismini sık duymaya başladığımız Luo Xiao Mao Mao Zi TikTok hesabı hakkında detaylı bir araştırma gerçekleştireceğiz.

Luo Xiao Mao Mao Zi TikTok Hesabı Neden Araştırılıyor?

Son dönemlerde sosyal medya hesabında yayınladığı videolarda depresyondan söz eden, bazı sosyal medya kullanıcılarını da intihar etmesi için teşvik ettiği ettiği iddia edilen fenomen, takipçilerinin gözü önünde yaşamına son verdi. Yaptığı canlı yayın sırasında böcek ilacı içen 25 yaşındaki fenomen, olay sonrasında hastaneye kaldırıldı. Sosyal medyada Luo Xiao Mao Mao Zi adını kullanan influencer, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Fenomenin cesedi, ekim ayında doğduğu Shandong eyaletinin kırsal kesiminde yakıldı. Ancak bu hafta Luo Xiaomao Maozi’nin küllerinin, krematoryum çalışanları tarafından çalındığı ortaya çıktı. Dünya basınında çıkan haberlerde, fenomenin küllerinin ‘hayalet düğün’ için çalındığı aktarıldı. Hayalet düğün, Çin’in kırsal bölgelerinde uygulanan bir ritüel olarak biliniyor. Bu ritüel, ölen taraflardan birinin veya her ikisinin, öbür dünyada ölülere barış getireceğine inanılan eski bir gelenekte bir törenle evlenmesini içeriyor.

Beijing News, krematoryumda çalışan üç adamın külleri bir aileye satmaya çalıştıktan sonra gözaltına alındığını bildirdi. Gazete, haberinde küllerin değerinin 140 bin lira değerinde olabileceğini aktardı. Pekin polisi, olayla ilgili soruşturma başlattı. Hayalet düğün ritüelinde, çocukları bekar ölden ailelerin, bekar bireylerin cesetlerini satın aldığı ya da sattığı biliniyor. Yaklaşık 3 bin yıldır uygulananan geleneğe inananlar, evlenmemiş ölülerin ahirette yalnız olmamalarını sağladığını söylüyor. Düğün ‘töreni’ tipik olarak gelin ve damadın cenazesini ve konuklara verilen bir ziyafeti içeriyor. Luo Xiaomao Maozi, 2017 yılında YouTube için çektiği videolarla kariyerine adım atmıştı. Kısa sürede sadece Çin’de değil, tüm dünyada tanınmaya başladı.

Pestisit Nedir?

Bakteri, virüs ve haşerelerin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılan kimyasallar, bazı organik bileşenler, dezenfektanlar gibi maddelere ve yöntemlere ”Pestisit” ismi verilir.

Her ne kadar ismi bize yabancı gelse de yaşamımızda çokça karşılaştığımız Pestisitler; sebze ve meyvelerin doğada zarar görmeden yetişmesi ve yaşam alanlarımızın zararlı mikroorganizmalardan arınması gibi konularda fayda sağlamasının yanında kullanım yanlışlığına bağlı olarak insan sağlığı açısından büyük bir tehdit oluşturabilmektedir.

İnsanlık tarihinde çok uzun yıllardır kullanılan birçok Pestisit olsa da günümüzde en büyük yeri kimyasal Pestisitler kaplamaktadır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın