e
sv

Play Store Güncelleme Bildirimleri Neden Gelmiyor?

1253 Okunma — 15 Ocak 2020 21:28
Play Store Güncelleme Bildirimleri Neden Gelmiyor?
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Play Store uygulama mağazasından indirdiğiniz uygulamalar ve oyunlara yapılan güncelleme bildirimlerinin kullanıcılara gelmemesi sonrasında açıklamalar yapıldı. Android işletim sistemine sahip akıllı cihaz kullanıcılarının kullandıkları uygulamaların güncelleme haberlerini bildirimle öğrenememesi alışılagelmişin dışında.

Yaklaşık 1 haftadır Android işletim sistemine sahip akıllı cihazları kullanan kullanıcılar Play Store mağazasından indirdikleri uygulamalara ait güncelleme bildirimlerinin gelmemesinden dolayı şikayetlerde bulunuyorlar. Çoğu kullanıcıyı sinirlendiren bu olayı duyduğumuz zaman Google Play Store‘den kaynaklanan bir hata olduğunu düşünmüştük, fakat olaylar hiç de öyle çıkmadı.

Güncelleme yapılması gereken uygulamalara ait mesajların gelmemesinin sebebi Google tarafından yapılan bir değişiklikten kaynaklandığını ve hiç bir hatanın olmadığını açıkladılar. Yapılan bu değişiklik kısa süreliğine geçerli olup sonrasında eski sisteme dönülecekmiş.

Play Store Güncelleme Bildirimleri Kalktı
Play Store Güncelleme Bildirimleri Kalktı

Google Android cihazların en popüler uygulama mağazası olan Play Store’nin kullanıcılarına gereksiz mesajlar atarak oluşan karmaşıklığı düzeltmek ve kullanıcıları daha az rahatsız etmek amacıyla yeni bir yöntem deniyor.

Daha önce Chrome ile yaptıkları gereksiz mesaj bildirimlerini ortadan kaldıracak ve çok azaltacak çalışmanın olumlu geri dönüşlerinin fazla olmasından dolayı bunu uygulama mağazası içinde geliştirmeye çalışıyorlar.

Android işletim sistemine sahip bir akıllı cihazınız varsa artık Google Play Store tarafından gönderilen “Uygulama Güncellendi” mesajını görmeyeceksiniz.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Play Store Güncelleme Bildirimleri Neden Gelmiyor?