Play Store Uygulama Yükleme Sorunu (2020)

 Play Store Uygulama Yükleme Sorunu (2020)
Okunuyor Play Store Uygulama Yükleme Sorunu (2020)

Play Store Uygulama Yükleme Sorunu yaşayanlar için 2020 yılında bu hatanın sebebini ve nasıl çözüleceğini bu yazıda güncel bilgilerle anlatmaya çalıştık. Google Play Store uygulama mağazası Android işletim sistemli akıllı cihazların vazgeçilmez uygulamaları arasında geliyor. Kullanıcılar genellikle Google servisi olan Play Store isimli uygulama mağazası üzerinden cihazında işlerine yarayacak her uygulamayı buradan bulup indiriyor. Fakat son zamanlarda Google Play Store Uygulama Yükleme Sorunu ile karşı karşıya kalan çok kullanıcı var.

Daha önce bu tarz hataların güncel çözümlerini paylaştığımızı bilen kullanıcılar yaşadıkları sorunları ve aldıkları hataların çözümlerini bulamadıkları zamanlarda bizden yardım istiyorlar. Bu hatanın çözümü içinde bize attığınız mesajları gördük. Sorunu tamamen ortadan kaldırmak adına yerli ve yabancı kaynaklardan araştırmalar yaparak edindiğimiz bilgileri sizlere sunuyoruz. Aynı zamanda play store uygulama yükleme sorunu yaşamış diğer kullanıcılara ulaşarak bu hatayı nasıl ortadan kaldırdıklarını sorup öğrendik.

Eğer aşağıda paylaştığımız bilgiler işinize yaramadıysa yorum olarak belirtmenizi istiyoruz. Sizin için tekrardan daha detaylı bir araştırma yaparak işinize yarayacak olan bilgileri toplayacağız.

Google Play Store Uygulama Yükleme Sorunu

Google Play Store Uygulama Yükleme Sorunu
Google Play Store Uygulama Yükleme Sorunu

Google Play Store Uygulama Yükleme Sorunu yaşayan kullanıcılar mağazaya girip cihazlarına bir uygulama yüklemek istedikleri zaman indiremediklerini söylüyorlar. Bu sorunun bir çok sebebi ve farklı çözüm yolları bulunuyor. Önce hatanın neyden kaynaklandığını sonra’da çözüm yolunu bulmanız lazım.

Play Store Uygulama Yükleme Sorunu Nedenleri:

  • İnternet’in verimsizliği,
  • Cihazın dolu olması,
  • Yeniden başlat,
  • Eski sürümler,

Google Play Store Uygulama Yükleme Sorunu Çözümleri:

İnternet’in Verimsizliği: Uygulamayı indirmeye çalıştığınız cihazın bağlı olduğu İnternet ağının güçlü çektiğinden emin olun. Bu hatayı alan kullanıcılar genellikle İnternet’in az çekmesi veya bağlantı kopukluklarından dolayı yaşadıklarını görüyoruz.

Bunun için öncelikle bağlı olduğunuz İnternet’le arama motoru üzerinden gezinmeye çalışın ve İnternet isteyen uygulamalara giriş yapmaya çalışın. Eğer bunlar sorunsuz çalışıyor ve uygulama mağazasından uygulama yükleme sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Cihazın Dolu Olması: Play Store Uygulama Yükleme Sorunu yaşayan kullanıcıların büyük bir kesimi uygulamayı indirmek istediklerinde telefonlarında yeterli boş yer olduğunu bilmemelerinden kaynaklanıyor. Ayar > Uygualamalar > Play Store > Ön belleği temizle gibi işlemler yaparak hem çerezleri silebilir hemde cihazınızda’ki diğer gereksiz uygulamaları kaldırarak yer açabilirsiniz. Eğer cihazınızda boş yer varsa ve uygulama indirilmiyor ise farklı çözüm yolları deneyin.

Yeniden Başlat: Bazen telefonda işlet hep yolunda gitmeye biliyor, arka planda çalışması gereken uygulamaların durdurulması veya sistemsel bazı sorunlardan dolayı uygulama mağazalarında uygulama yüklerken gerekli izinler çıkarılmıyor. Bunun için telefonunuzu yeniden başlatmayı ve tekrar uygulama yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Eski Sürümler: Google Play Store Yükleme Sorunu ile karşılaşanlara verilen tavsiyelerin içerisinde uygulama mağazasının güncel olup olmadığını kontrol etmeleri öneriliyor. Eğer Play Store uygulamanızın sürümü eskiyse böyle sorunlar yaşayabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın