PlayStation 5 Çıkış Tarihi (2020)

PlayStation 5 Çıkış Tarihi (2020)

PlayStation 5 Çıkış Tarihi merak eden oyuncuların yeni nesil oyun konsoluna ne zaman sahip olabileceklerini merak ediyorlar. PS 5 çıkış tarihi ve diğer tüm detaylarıyla birlikte yazımızda.

Uzun süredir herkesin dilinde farklı bir tarih vardı fakat Sony yaptığı son açıklama ile birlikte bu söylentilere resmi bir son getirdi. Playstation uzun yıllardır oyun konsolu ve oyun piyasasının büyük bir kesimine hakim. Yaptığı yenilikler ile piyasaya şekil veriyor ve gelişmesini hızlandırıyor. Böyle büyük bir rol sahibi olduğu yerde yeni nesil oyun konsolu çıkarma fikri kulağa çok cazip geliyor.

PlayStation 5 çıkış tarihi merak konusu olma sebeplerinden bir tanesi tam olarak bu. Oyun konsolu sahibi olanlar ve hatta olmayan tüm oyun sevenlerin merak ettiği bir soru. Çünkü beraberinde onlarca değişiklikler ve yeni oyunlar getirecek.

PlayStation 5 Çıkış Tarihi

PlayStation 5 Çıkış Tarihi
PlayStation 5 Çıkış Tarihi

PlayStation 5 Çıkış Tarihi yeni nesil oyun konsolunun Sony tarafından çıkacağı duyurulduğu günden bu günlere kadar en merak edilen önemli tarihler arasında. Çocuklar, gençler ve olgunlar yani oyun seven herkes PS 5 Çıkış Tarihi konusunda bilgi almak istiyorlar. PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak? sorularını soranlar ve bu haberi bekleyen herkesin kafasındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla bir içerik hazırladık.

Sony, geri bıraktığımız yıl yeni oyun konsolları hakkında tam net olmasa’da bir tarih aralığını işaret etmişti. Yaptıkları resmi açıklamalardan yola çıkarak biz de bir tarih belirledik.

PlayStation 5, çıkış tarihi yaklaşık olarak 21 Aralık 2020 Tarihinde çıkması planlanıyor.

Yukarıdaki çıkış tarihini yaptıkları açıklamalar ve çalışanların söylentilerinden dolayı paylaştık. Fakat PS 5 Geliştiricisi Sony resmi olarak tam bir tarih söylemedi. Daha önceki iki oyun konsollarını çıkardıkları tarihlerin ortalaması ile oluşturuldu.

Fakat oyun sevenler için küçük bir hatırlatma daha yapmak istiyoruz. PlayStation 5 Çıkış Tarihinden hemen sonra Türkiye pazarında satışa sunulmayacak. Ortalama 1 ay kadar süren bir bekleyişin ardından ülkemizde satışlara başlayacak. Yeni oyun konsolu hakkında fikir ve düşüncelerinizi aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.

7
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.