PlayStation 5 Fiyatları

PlayStation 5 Fiyatları

Sony PlayStation 5 Fiyatları Türkiye piyasasında dudak uçuklatacak cinste. PS 5 Fiyatı nihayet Vatan, MediaMarkt gibi yerlerde açıklandı. Şuan için ön satıştan satın almak mümkün.

Sony Play Station 5 oyun konsolunu çıkaracağının sinyallerini çoktan vermişti bile. PS 5 oyun konsolları arasında devrim yaratacak yenilikleri ile rakiplerinin önüne geçmeyi başaracak gibi görünüyor. Fiyatı şuan için Türkiye’de orta gelirli insanların alamayacağı tarzda olması üzücü. Fakat yeni oyun konsolu ile ileri düzeyde teknoloji ve imkanların geldiğini bilmeniz gerekiyor.

Böylesine büyük yeniliklerin gelmesi, oyun sevenlerin hak edeceği tarzda gelişmeleri eklemek tabi’ki PlayStation 5’in fiyatını etkileyen önemli unsurlar arasında yer alıyor.

İçerisinde barındırdığı süper hıza sahip SSD, AMD Zen 2 işlemci ve ekran grafik kartı ile en iyi oyunları, en iyi kalitede, en iyi FPS ile oynatmayı başaracak.

Elinde bulundurduğu patentler ile rakiplerine büyük çalımlar atmayı başardı. VR teknolojisi ile oyun konsollarında yeni devrim yaratacak ve bu teknolojiyi geliştirmeye devam edecek.

PlayStation 5 Ön Sipariş Fiyatları
PlayStation 5 Ön Sipariş Fiyatları

Rüya Konsolu olarak anılan hayallerin gerçeğe döküldüğü PlayStation 5 fiyatları yalnızca ülkemizde değil, tüm dünya genelinde fazla yüksek karşılandı.

PlayStation 5 Fiyatı: 5.950 TL

MediaMarkt üzerinden PS 5, ön siparişe 9.999 İsveç kuronu değeri biçildi. Ön sipariş fiyatının böyle olması piyasaya sunulduğunda da pahalı olacağı düşüncesi yaygınlaştı.

Türk parasıyla 5.950 TL karşılığına gelen bu oyun konsolu video oyun sevenlerinin şaşkınlığı içerisinde ön satışa sunuldu bile.

Sony, bu fiyatı ile tüm dünyada tepki çekti fakat fiyatları düşüreceğini pek tahmin etmiyorum. Bir önceki oyun konsolunun iki katı değerinde fiyata sahip olması oldukça fazla müşteri kaybına yol açacağa benziyor.

MediaMarkt üzerinden satışa sunulan PlayStation 5 Fiyatları doğruyu yansıtmadığı fakat bu fiyata yakın olacağı biliniyor. Oyun konsolunun çıkışına doğru fiyatlar kesinleştiği taktirde, en hızlı şekilde sizlere sunacağız.

Oyun sevenler, bu fiyatın ilgi çekmesi için konulduğunu, PS 5 fiyatı 500 dolar civarında olacağını söylemekte.

Xbox gibi büyük bir rakibe karşı üstün teknoloji ve donanıma sahip PlayStation 5 oyun konsolunu yüksek fiyatta çıkarması büyük bir kitle kaybına yol açacağından dolayı fiyatların beklenilen tarzda olacağı savunulmaktadır.

8
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.