POS Hata Kodu: 05 Red Onaylanmadı (2020)

 POS Hata Kodu: 05 Red Onaylanmadı (2020)
Okunuyor POS Hata Kodu: 05 Red Onaylanmadı (2020)

POS Hata Kodu: 05 Red Onaylanmadı ile ilgili bir hata alan Finans bank, Deniz bank veya Akbank gibi pos cihazları ile aldığınız bu hata nedir? açıklıyoruz. 2020 yılında çoğu bankaya ait cihazlarda alınmaya başlanan POS Hata Kodu 05 ile ilgili yerli kaynaklardaki bilgilerin sınırlı olmasından dolayı bizde bir yardımcı olacak rehber içerik hazırlamak istedik.

Genellikle bu hatayı alanlar pos cihazları üzerinde önce ! İşlem Başarısızdır ! şeklinde bir uyarı yazısı görebiliyorlar. Bu türlü bir uyarı mesajının çıkmasına sebep olan Hata Kodu 05 alanlar Red-Onaylanmadı hatasının sebeplerini ve neden olduğunu araştırıyorlar. Yerli kaynaklarda bu tür hatalara ait içeriklerin sınırlı ve eksik olmasından dolayı içeriği detaylıca biz araştırmak istedik.

POS Hata Kodu 05 ile ilgili sormak istediğiniz sorularınızı aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. Şuandan itibaren aşağıdaki başlıklar ile hatayı alanlara hem sebebini hemde çözümünü açıklamaya çalıştık.

POS Hata Kodu: 05

POS Hata Kodu 05 ile karşılaşanlar Red ve Onaylanmadı hata mesajı sonrasında kartta para olmasına rağmen cihazlardaki işlemi başarıyla gerçekleştiremiyorlar. Bu durum hem müşteri kaybına sebep oluyor hemde müşterinin memnuniyeti azalıyor. Fakat karşılaşılan bu POS Hata Kodu 05 pos cihazı sahibinden kaynaklanmamaktadır. Genellikle kredi, banka kartının sahibinin kendi kartına koyduğu işlem sınırından oluyor.

POS Hata Kodu: 05
POS Hata Kodu: 05

Kart sahibi kartındaki işlem sınırını veya günlük para limitini düzelttiği zaman bu hata ortadan kalkacak ve o kartla çekim işlemi gerçekleşebilecek. Akbank , Garanti Bankası , İşbank , Halkbank , Vakıfbank , Yapıkredi ,  Finasbank , kuveyttürk gibi çeşitli bankalardan alınan pos cihazlarında karşılan POS Hata Kodu 05 gibi tüm sorunlarınıza yönelik içerikler artmaya devam edecek.

Akbank POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası

Akbank POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası alanlar yukarıda anlattığımız sebeplerden kaynaklandığından dolayı içlerini rahat tutabilirler. Fakat yinede daha detaylı bilgi için sizi müşteri temsilcisine bağlayabiliriz.

Garanti Bankası POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası

Garanti Bankası POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası alanlar yukarıda anlattığımız sebeplerden kaynaklandığından dolayı içlerini rahat tutabilirler. Fakat yinede daha detaylı bilgi için sizi müşteri temsilcisine bağlayabiliriz.

İşbank POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası

İşbank Bankası POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası alanlar yukarıda anlattığımız sebeplerden kaynaklandığından dolayı içlerini rahat tutabilirler. Fakat yinede daha detaylı bilgi için sizi müşteri temsilcisine bağlayabiliriz.

Halkbank POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası

Halkbank Bankası POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası alanlar yukarıda anlattığımız sebeplerden kaynaklandığından dolayı içlerini rahat tutabilirler. Fakat yinede daha detaylı bilgi için sizi müşteri temsilcisine bağlayabiliriz.

Vakıfbank POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası

Vakıfbank POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası alanlar yukarıda anlattığımız sebeplerden kaynaklandığından dolayı içlerini rahat tutabilirler. Fakat yinede daha detaylı bilgi için sizi müşteri temsilcisine bağlayabiliriz.

Yapıkredi POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası

Yapıkredi POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası alanlar yukarıda anlattığımız sebeplerden kaynaklandığından dolayı içlerini rahat tutabilirler. Fakat yinede daha detaylı bilgi için sizi müşteri temsilcisine bağlayabiliriz.

QNB Finansbank POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası

QNB Finansbank POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası alanlar yukarıda anlattığımız sebeplerden kaynaklandığından dolayı içlerini rahat tutabilirler. Fakat yinede daha detaylı bilgi için sizi müşteri temsilcisine bağlayabiliriz.

Kuveyt Türk POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası

Kuveyt Türk POS Hata Kodu: 05 Red – Onaylanmadı Hatası alanlar yukarıda anlattığımız sebeplerden kaynaklandığından dolayı içlerini rahat tutabilirler. Fakat yinede daha detaylı bilgi için sizi müşteri temsilcisine bağlayabiliriz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın