e
sv

Ps4 Su-30625-6 Hatası Çözümü

1163 Okunma — 21 Aralık 2019 19:40
avatar

ORHAN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ps4 kullanmakta olanların karşılaşmakta olduğu sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunların yaşanması ile birlikte çözüm metotları için ilk adres olarak forumlara başvurulur. Ps4 su-30625-6 hatası da bu hataların başında gelmektedir. Kullanıcıların birçoğunun bu hata ile karşılaştıkları görülmektedir.

Ps4 su-30625-6 Hatası Nedir?

Ps4 su-30625-6 hatası yazılım günleme noktasında yaşanan sıkıntıyı ortaya koymaktadır. Bu hatanın alınması sistemin güncelleme yapmaya çalıştığı ve bu noktada başarısız olduğu anlamına gelmektedir. Sistemin güncellemeyi tanımadığı anlamı taşımaktadır. Hatanın telafisi mümkündür. Birçok çözüm yolu ile sistemin normal bir şekilde çalışması sağlanabilmektedir. Bu yöntemlerden bazılarını incelemek gerekirse;

Güvenli Mod Kullanılarak Kurulumun Yeniden Yapılması

Ps4 su-30625-6 hatası yaşamakta olanların çözüm olarak güvenli mod üzerinden güncellemeyi yenilemeleri tavsiye edilmektedir. Öncelikle PS4’ün tamamen kapatılması gerekmektedir. Daha sonra güç düğmesinin kontrolü sağlanarak güvenli mod ile PS4’ün yeniden başlamasının sağlanması gerekmektedir. Güvenli mod ile başlatılan oyun içerisinde internet üzerinden güncellemenin yapılmasını isteyerek güncellemenin yapılmasını sağlamak gerekmektedir.

Ps4 su-30625-6 hatası yaşamakta olan oyuncuların en pratik olarak yapmaları gereken çözüm metodu bu şekilde yapılmaktadır. Oyun sitesi içerisinde de ilk olarak bu sorunun yaşanması ile birlikte bu çözüm yolunun izlenmesi istenmektedir. Bazı durumlarda farklı çözüm metotları ile de bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Wifi Üzerinden Bağlanma

Ps4 su-30625-6 hatası yaşamakta olanların birçoğunun wifi üzerinden internet erişiminin sağlandığı da bilinmektedir. Bu kullanıcılarında güncelleme esnasında wifi kullanmamaları ile sorunun çözüldüğü bilinmektedir. Sorun her cihazda belirmekte olan bir problem değildir. Bu sebeple sorun yaşayan kullanıcıların yaşanmakta olan güncellemenin tamamlanması aşamasına kadar wifi zerinden internet sağlamamaları gerekmektedir.

Sistemin Geri Yüklenmesi

Sorunun yaşanması ile birlikte sistemin yeniden güncellenmesi de gerekebilmektedir. Bu durumda PS4 içerisindeki oyunların kaybolma olasılığı az da olsa bulunmaktadır. Kullanıcılardan bir kısmının bu hatanın çözümü aşamasında oyunlarını kaybettiklerini söyledikleri görülmektedir. Bu sıkıntı çok yaşanmasa da olası bir durum olduğunun altını çizmekte fayda bulunmaktadır. Bu gibi bir durumun yaşanması ihtimaline karşılık yedeklemenin yapılması gerekmektedir. Yedeklemenin yapılması ile birlikte oyunların silinmesi durumunda tekrar yüklenmesi mümkün olacaktır. Yedekleme için USP kullanımı tavsiye edilmektedir. Harici HDD üzerinden de kayıt işleminin yapılması oyunların yedeklenmesi için yeterlidir.

Çözüm metotlarından birisinin kullanılması ile birlikte sorun ortadan kalkacaktır. Bu çözümlerin dışında başka bir yola başvurmak daha farklı sıkıntıları ortaya çıkarabilir. Uzman birisinden yardım alınması gereken durumlarda cihaza müdahale edilmemelidir.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ps4 Su-30625-6 Hatası Çözümü