PS5 Almanya Fiyatı nedir? (Kaç TL?)

 PS5 Almanya Fiyatı nedir? (Kaç TL?)
Okunuyor PS5 Almanya Fiyatı nedir? (Kaç TL?)

Merakla beklenen PS5 Almanya fiyatı belli oldu. Büyük ses getiren ve şu anda sosyal medya üzerinde oyuncuların belkide tek konuştuğu konu PlayStation 5 olabilir. Türkiye’de ise bugün piyasaya sürüldü fakat PS5 Türkiye fiyatı dudak uçuklatıyor diyebiliriz. Merak edenler için PS5 Almanya fiyatı ne kadar? Almanyadan PS5 alınır mı? Nasıl alınır bunlar gibi aklınıza takılan soruları cevaplamaya çalışacağız.

PS5 Almanya Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL?

Xbox’ın eski müdürlüğünü yapan Albert Penello, PlayStation 5 fiyatı konusunda yaptığı açıklamada 499 Euro olarak piyasaya sürülmesi mümkün olacağından bahsetmişti. Dolar kuruna göre hesaplarsak PS5 fiyatı 400 – 500 dolar’ a yakın fiyat aralığında satışa sunuluyor.

PS5 Almanya Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL?
PS5 Almanya Fiyatı Ne Kadar, Kaç TL?

Fiyatların yüksek olması PS5 Türkiye fiyatı 8299 TL olarak satışa sunulmasına neden oldu. Fiyatlar her ne kadar Türkiye’de yüksekte olsa daha ilk günden tükendiği yönde haberler var. Söylentilere göre karaborsaya bile düşerek 15.000 TL fiyatlara bile satıldığı yönde haberler alıyoruz. Türkiye fiyatlarının yüksek olma sebeplerinden biride vergi nedeni. PS5 vergisiz fiyatı ve vergili fiyatı ne kadar? Merak edenler için şöyle özetleyebiliriz;

PS5 Yurtdışı Fiyatı: 500 €

PS5 Türkiye Fiyatı: 8299 TL

PS5 Vergisiz Fiyatı: 4543 TL

Eklenen Vergi: 3756 TL

PS5 Almanya’dan Alınır mı?

Türkiye’de fiyatları uçuk olmasına rağmen ilk günde tükenen ve karaborsaya düşen PS5 Almanya’ dan alınır mı merak konusu olmaya başladı. Biraz araştırıp Almanya üzerinde ki PS5 Fiyatlarını inceledik ve ortalama 500 – 655 Euro arasında değişkenlik gösteriyor. Bunu maksimum fiyattan baz alırsak, 4,941,39 TL’ye denk gelmektedir. Almanya üzerinden PS5 Almak şu durumda mantıklı gelsede Türkiye’de yaşayan bir insanın eline vergisiz veya daha düşük bir vergi ödeyerek alabilmesi kafalarda soru işareti bırakıyor.

PS5 Almanya’dan Alınır mı?
PS5 Almanya’dan Alınır mı?

Öneri olarak Almanya’da yaşayan bir akrabanızın getirmesi veya siz gidip alabiliyorsanız Almanya üzerinden alıp gelmeniz, sadece PS5 için gitmemek kaydı ile mantıklı olabilir. Bunun dışında Almanya’da bulunan satış siteleri üzerinden sipariş verebilirsiniz. Gümrükten geçme konusu vergi ödeme zorunluluğu yaşatabilir. Bunları göze almıyorsanız Türkiye fiyatları üzerinden almak zorundasınızdır.

PS5 Almanya’dan Nasıl Alınabilir?

Herkesin günlerdir beklediği ve fiyatları sürekli değişkenlik göstereceği PS5’i Almanya’dan nasıl alabiliriz diye merak ediyorsanız biraz inceleme sonucunda sizlere birkaç fikir vereceğiz. Eğer PlayStation 5 almak istiyorsanız ve bunu Almanya’ dan getirmek istiyorsanız.

Amozon, Ebay gibi güvenilir sitelerden yapmanız sizler için doğru seçim olabilir. Türkiye gümrüğüne ürün girdiğinde büyük ihtimalle vergi istenecektir ve bu vergiyi ödemezseniz ürününüzü teslim alamazsınız. Bunun dışında Almanya’da yaşayan yakınınızdan getirmesini isteyebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın