PUBG 2020 Yılı Satış Rakamları (Rekorlar)

 PUBG 2020 Yılı Satış Rakamları (Rekorlar)
Okunuyor PUBG 2020 Yılı Satış Rakamları (Rekorlar)

PUBG Satış Rakamları Açıklandı, 2020 yılında milyonlarca yeni oyuncusu ile rekor kırmayı başardı. Hayatta Kalma Oyunları kategorisinde lider oyunun büyüklüğüne şahit olacaksınız. Yakaladığı başarı ile yalnızca kendisini büyütmedi aynı zamanda oyun sektörünü’de büyütmeyi başardı.

PUBG 2020 Yılı Satış Rakamları
PUBG 2020 Yılı Satış Rakamları

Bilgisayar (PC) ve Konsol platformunda toplam’da yaptığı satış rakamları dudak uçuklatıyor. Son günlerde oyunun etkisi azalmış gibi görünüyor, bakalım satış rakamları bunu doğruluyor’mu?.

PUBG Satış Rakamları Açıklandı

PUBG kendine has grafikleri, oynanışı ve oyun yapısı ile günümüz oyun sektörüne yeni bir oyun türü kazandırmayı başardı. Sonrasında çıkan yeni yapımlarında bu türe olan oyuncu ilgisini görerek daha kaliteli oyunlar oynamamızı sağladı.

Oyunlar arasında rekabet ortamının oluşması en çok oyuncuların işine yarıyor. Hayatta kalma kategorisinde her ne kadar zirvede PUBG olsa’da rakiplerinin büyüklükleri küçümsenemez derecelerde. Bu durum’da PUBG oyununun sürekli gelişmesini ve oyuncuların isteklerini doğru karşılamasına sebep oluyor.

PUBG Satış Rakamları Açıklandı
PUBG Satış Rakamları Açıklandı

Bluehole geliştirdiği PUBG oyunuyla ilgili yaklaşık 2 yıl önce bir satış rakamı açıklamıştı. 50 milyon satış rakamına ulaşan PUBG ile ilgili bir süredir yeni rekor haberleri alınmıyordu.

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Emulator Render Sorunu 2020 (PC)

PUBG 70 Milyon Satış Rakamını Geçti

PUBG, 70 Milyon Satış Rakımını geçtiği duyuruldu. PUBG Bu güne kadar oynandığı Bilgisayar (PC), Xbox One ve PC 4 gibi platformlarda toplamda 70 milyondan fazla adet satış yapmış.

PUBG 70 Milyon Satış Rakamını Geçti
PUBG 70 Milyon Satış Rakamını Geçti

Oyun ilk çıktığı yıllarda hızla yakaladığı başarıyı şuan hala sürdüremiyor. Bilgisayar ve Konsol cihazlarındaki oyuncuların mobil platformlara kayması veya eskisi kadar oynamaması bu düşüşte büyük etki sahibi.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

PUBG Nedir?
PUBG Nedir?

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

PUBG Nedir?


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın