e
sv

PUBG en iyi silah sıralaması

1648 Okunma — 24 Mart 2019 13:57
PUBG En iyi silah listesi
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PUBG en iyi silah sıralaması listemiz sizlere çorba parası kazandıracak. En iyi silah seçimi sizi PUBG maçlarında bir adım öne taşır. Oyuncular tarafından son zamanların en merak edilen sorusunu cevaplıyoruz.

PUBG maçlarında solo veya ekip ile verdiğiniz hayatta kalma mücadelesinde strateji, yetenek ve refleksin önemli olduğu kadar sizleri birinciliğe götürecek en iyi silah seçimi de oldukça önemli bir noktadır.

PUBG En iyi silah ile birinci olmanız tabi ki beklenmiyor, ayrıca o silahın hakkını verecek tarzda bilgi ve beceri sahibi olmanız gerekmektedir. Sizi de sayarsak toplam 100 farklı insan ile bırakıldığınız bir adada sizi hayatta tutacak tek şey silah olmayacak.

Oyun içerisinde can kitleri, bombalar ve kamuflajlar dahil olmak üzere su ve kara araçları da oldukça stratejik önemlere sahiptir.

PUBG En iyi silah
PUBG En iyi silah

PUBG En iyi silah nedir? diye sorarsanız size en iyi bildiğiniz silah diye cevap veririm.

En iyi kullandığınız silah sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir. Fakat her koşul ve şarta göre silah tercihinizi değiştirmeniz gerekiyor.

Baskın tarzında veya bir odayı, evin içerisini korumaya çalışıyorsanız pompalı ile yapılan yakın savunmalar her zaman etkili olmuştur. Uzaktaki bir rakibinizi keskin nişancı tüfeği olmadan vurmanız ya aşırı bir profesyonellik yada aşırı bir şans gerektirir.

Yani sizlere anlatmaya çalıştığımız en önemli nokta PUBG En iyi silah diye bir şey yoktur. Öğrenmeniz gereken hangi ortamda ve hangi şartlarda hangi silahlar daha uygundur.

PUBG AWM

PUBG En iyi silah sıralaması listemizde ilk sırayı ülkemizde oldukça popüler olarak en çok bilinen keskin nişancı tüfeği AWM ile başlamayı tercih ettik.

En iyi silah AWM
En iyi silah AWM

İlk olarak silahımızı tanıyalım Artic Warfare Magnum yani namı diyar AWM silahı oldukça önemli ve tehlikeli bir silah olarak anılıyor. Bu namını öyle durup dururken almadı, tüm söylentiler haklı hatta daha fazlası bile var.

PUBG En iyi silah sıralamasında başa koyduğumuz bu silahın yapabileceklerini öğrenince bizlere hak vereceksiniz. Canı ve kaskı ne durumda olursa olsun kafaya isabet eden bir mermisinin sonucu ölümle bitiyor.

500 Metre uzaklıktaki bir rakibinizi tek bir kurşun ile öldürmek sizlere de cazip gelebilir, fakat bu iş o kadar kolay değil. Merminin düşüşünü, rakibin koşu yolunu yani zamanı iyi ve açıyı çok iyi öğrenmeniz ve kamufle olmanız gerekmektedir.

Bir rakibi öldüreceğiz diye on rakibe birden yem olmayalım sonra. PUBG maçlarında AWM adlı bu silahı, eklentilerini ve mermilerini bulmak öyle kolay değil. Boşuna en iyi silah diyerek başlamadık.

Air Drop sayesinde bu silahı belki denk gelebilirsiniz fakat uslu bir çocuk olursanız belki günün birinde bir evde bu silahı bulabilirsiniz.

Gelelim AKM silahına

Nedir bu keleş çakması silah diye dert yanan çoğu oyuncu vardır. PUBG En iyi silah listemizde ikinci sırada AKM var bunun sebebini en iyi oyuncular anlar.

AKM PUBG En iyi Sİlah
AKM PUBG En iyi Sİlah

Rusların Votkası mı, yoksa Kalashnikov silahlarımı?

Düşmanlarınız ile girdiğiniz orta mesafe çatışmaların da onları derinden yaralayacak en iyi silahların başında geliyor. Asla affetmez ve gözünün yaşına bakmaz.

Kullandığı 7.62 mermiler oldukça kolay bulunabilen tarzda olması bu silahı tercih etmemizi sağlayacak en önemli unsurlar arasında. Elli metrenin içerisindeki düşmanlarınızı keklik avlar gibi avlayabilirsiniz. 300 Metreyi geçtiğiniz taktirde silahın forsu kalmayacaktır.

Yeterli mühimmat ve ekipmanınız varsa bu silahı konuştura bilirsiniz. Yetenek bilgisi isteyen AKM ile PUBG en iyi silah listemiz devam ediyor.

Koca yürekli MİNİ 14

PUBG Mini 14 En iyi silah
PUBG Mini 14 En iyi silah

PUBG en iyi silah listesine 3. sıradan girmeyi başaran Mini 14 adındaki bu silahın adına bakmayın. Tamam belki bir keskin nişancı tüfeği kadar uzak rakipleri rahat vuramasa bile sizden kaçtığını düşünen düşmanlarınızı rahatlıkla vurabileceğiniz en iyi silah diyebiliriz.

90 Metre içerisindeki düşmanlarınızı rahatlıkla kevgire çevirebilirsiniz. Eğer bu silahta ve oyunda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız 420 metre uzaktaki bir rakibi öldüre bilirsiniz.

İki takım düşmanların arasında kaldığınız zaman yardımınıza Mini 14 yetişir. PUBG En iyi silah listesine girmeyi kesinlikle hak eden bu silah orta veya uzun menzil olmasa da bunların tam ortasında bir menzile sahip. Bu durumda sizin lehinize olacaktır.

Düşmana SCAR-L ar

En iyi silah bumu demeyin sakın. Evet PUBG En iyi silah listesine bunu da koyduk. Oyunun erken safhalarında çoğunlukla karşımıza çıkan Scar-L adındaki bu silahı diğer silahlardan daha hızlı bir şekilde canavara çevirebilirsiniz.

PUBG En iyi silah Scar-L
PUBG En iyi silah Scar-L

Eklentileri ve mermisi oldukça kolay bulunuyor olması erken ve orta oyun sırasında düşmanlarınızın önüne geçmenizi sağlayacak bir avantajı var.

Her aşk bir gün biter sözünü en iyi Scar-L sevenler bilir, oyun ilerledikçe ve loot sayımız yükseldikçe yavaş yavaş veda ediyoruz. Fakat veda edene kadar bizi hayatta tutmayı başaran en iyi silah diyebiliriz.

Rektör değil Vector

Üniversite okuyan öğrenciler Rektörün ne demek olduğunu bildiği gibi PUBG oyuncuları da Vector nedir onu bilir.

PUBG En iyi silah listemizin sonuncu sırasında yer alan Vector içerisine alabildiği 13 mermisi ile pek etkili olamasa da, uzatılmış şarjörü ile çok canlar yakıyor.

Kendi sınıfındaki rakip silahların önüne geçmesini sağlayan en büyük özelliği diğerlerinden daha seri bir şekilde mermi atıyor olması. Yakın savaşlarda düşmanlarınızı parça parça etmenizi bu silah sağlayacaktır.

VECTOR En iyi silah PUBG
VECTOR En iyi silah PUBG

SMG silahların arasında eklenti bakımından en zengin silah bu silah.

Sizi çorba parası kazanmaya götürecek bir anahtar olarak görebilirsiniz.

PUBG En iyi silah listemiz burada bitiyor. Eğer incelememizi istediğiniz silahlar veya sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

PUBG en iyi silah sıralaması