PUBG Hata Vermeden Kapanıyor (Kesin Çözüm)

PUBG Hata Vermeden Kapanıyor (Kesin Çözüm)

2017 yılında Steam platformu üzerinden erken erişime açılan ve sene sonuna doğru tam sürümü ile oyuncularla buluşan oyun BR (Battle Royale) türünün en iyi örneğidir. Son Steam satış raporlarından da bunu görebiliriz. Bir milyondan fazla oyuncuya hizmet vermeye çalışan oyun bu kadar çok farklı kullanıcı ve bilgisayar türüne göre kendini adepte etmekte zorlanabiliyor. PUBG hata vermeden kapanıyor ise sizde bu zorluklardan çekiyorsunuz demektir. Yazının geri kalanında bu sorunu ortadan kaldırıp oyununuza kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacağız.

PUBG Kapanma Sorununun Çözümü

1. Öncelikle bilmeniz gereken şey oyunun ne kadar bilgisayar gücü istediğidir. 64 bit Windows 7/8/10 İşletim sistemi, 8 GB Ram, Intel Core i5-4430 / Amd FX-6300 tipi veya üst seviyesi bir işlemci ve en az NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB tipi ekran kartı veya üst seviye bir ekran kartı gerekiyor. Eğer sisteminiz bu özellikleri desteklemiyorsa oyununuzun açılmama sebebi eski donanım parçaları olabilir.

2. Eğer donanımsal bir sıkıntınız yoksa sürücülerle ilgili bir sorun olabilir. Eski sürücüler donanım parçalarının stabil çalışmamasına neden olabilir. Öncelikle ekran kartınız en güncel sürücülerini indirip kurmanız gerekiyor. Daha sonra Microsoft Visual C++ ve Microsot.NET Framework programlarının son sürümlerini kurmanız gerekiyor. Aslına bakarsanız bu yöntem çoğu oyun probleminizi ortadan kaldıracaktır.

3. Sürücülerle ilgili bir sorun yoksa sorun DNS ayarlarınızda olabilir. Bu adım kişiden kişiye değiştiği için internetten kullandığınız DNS programı veya ayarlarının güncelleme işlemine bakmanız gerekiyor.

4. Sonraki adım ise aslında en basit adımdır. Ne kadar dikkatli olsak da oyunu kurarken bazı dosyalar bozulabiliyor. Ya da yanlış bir işlemle silebiliyoruz. Bu sorunun üstesinden gemek içinse Steam hesabımıza girip oyun dosyalarını doğrulamamız gerekiyor. Kütüphanemize girip oyunun üstüne sağ tıklayıp açılan menüden ‘Özellikler’e tıklayın. Gelen ekrandan ‘Yerel Dosyalar’ sekmesine tıklayıp ‘Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula’ yazan yere tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra Steam eksik veya bozuk dosyalarınızı yenileyip oyununuza kaldığınız yerden kalmanızı sağlayacaktır.

5. Tüm bu işlemlerden sonra hala oyun çalışmıyorsa en son yöntem klavyedeki Windows Logosu tuşuna basarken R tuşuna basmanız. Gelen ekranba MsConfig yazıp Enter’a basın. Açılan pencereden Başlatma sekmesine gidin ve Microsoft yazılımları hariç diğer tüm programları devre dışı bırakın ve bilgisayarı baştan başlatın. Bilgisayar açılınca Steam programını yönetici olarak çalıştırın. Artık oyununuzu oynayabilirsiniz. İyi Eğlenceler.

85
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.