PUBG Lite Hata Çözümleri

Son dönemlerde gençler arasında oldukça popüler olan ve oldukça beğenilen Pubg oyunu zaman zaman ortaya çıkan hatalardan dolayı oyunculara sıkıntılar yaratabiliyor. Bu yazımızda sizler için Pugb hatalarını nasıl çözebileceğinizi açıklayacağınız. Oyunda genellikle ortaya çıkan hatalar kullanıcıların kullanmış oldukları cihazlardan kaynaklanıyor olsa da zaman zaman oyun dosyaların yanlışlıkla silinmesi veya cihazlara virüs bulaşması sonucunda da ortaya çıkmaktadır. Oyunun hata veren dosyalarını değiştirerek veya sizlere sunacağımız çözüm yolları ile Pugb Lite hatalarını çözerek maceraya kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Pubg oyun hatalarının çözüm yollarını denerken mutlaka değişiklik yapacağınız oyunun orijinal dosyalarını yedeklemeyi unutmayınız.

Şuana kadar Pubg Lite oyunda ortaya çıkan hatalara baktığımızda genellikle birçok kullanıcıda ortaya çıkan genel hatalar ve çözümleri bulunuyor. 03 Haziran 2019 tarihine kadar ortaya çıkmış ve çözümü olan hataları sizlerle paylaşacağız. Bu hatalar ile karşılaştığınızda size önerdiğimiz işlemleri yaptıktan sonra muhtemelen oyunu problemsiz bir şekilde açarak oyun oynamaya devam edebilirsiniz.


PUBG Lite Unauthorized Program (İzinsiz Program) Hatasının Çözümü


Pubg Lite oyununda en çok ortaya çıkan hatalardan biridir. Oyunu başlatmaya çalıştığınızda “Your client will now close due to the detection of an unauthorized device” hatası alırsanız bunun çözümü oldukça basittir. Yapmanız gereken “Oyunu onar ve düzelt” seçeneğine basmak ve bilgisayarı yeniden başlatmak. Bu işlemin ardından sorunsuz bir şekilde oyuna başlayabilirsiniz.


PUBG Lite Failed To Initializing (Başlatılamadı) Hatasının Çözümü


Anti-cheat çözümün başlatılamamasından kaynaklanan bu hatayı çözmek için Launcher dosyasını yeniden başlatmayı deneyin. Aynı hatayı almanız halinde bilgisayarınız yeniden başlatarak otomatik olarak Launcher dosyasının çalışmasını sağlayarak oyuna başlayabilirsiniz.


PUBG Lite CRASH HAS BEEN DETECTED (Oyunun Çökmesi) Hatasının Çözümü


Oyunda maçın başlama esnasında ortaya çıkan ve oldukça sinir bozucu bir hata olan “Oyunun Çökmesi” hatasını çözmek için bilgisayarınızda yüklü olan antivirüs uygulamasını çalıştırıp bilgisayarınızı tarayınız. Genellikle zararlı yazılımlardan dolayı bu hata ortaya çıkmaktadır. Ayrıca otomatik mause hareketli yapmanızı sağlayan uygulamalar varsa oyun bunu hile olarak algılayıp oyuna başlamanızı engellemektedir. Bu yüzden yüklemiş olduğunuz böyle bir program varsa eğer kaldırınız.
PUBG Lite Global Shader ya da Cooked Content Hatasının Çözümü
DirectX 11 yüklü olmayan veya DirectX 11 dosyalarında problem olan bilgisayarlarda ortaya çıkan bu hatayı çözmek için internet üzerinden DirectX 11 uygulamasını indirip bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. DirectX 11 uygulamanız varsa eğer kaldırıp tekrardan kurmanızın ardından sorun çözülecektir.


PUBG Lite DX11 feature level 10.0 is required to run the engine hatasının çözümü


Ekran kartı ile ilgili olan bu hatanın sebebi Directx11 uygulamasının ekran kartınız tarafından desteklenmiyor oluşundan kaynaklanmaktadır. Bu sorun yazılım ile ilgili olmadığı için tek çözüm yolu ekran kartınızı yeni bir model ile değiştirmeniz olacaktır.

PUBG Lite Fatal Error (Assertion Failed) hatasının çözümü


Genellikle oyun oynarken ortaya çıkan bu hatanın sebebi ekran kartının oyun esnasında fazla ısınmış olmasından kaynaklanmaktadır. Ekran kartınızın doğru çalıştığından ve bilgisayarınızın diğer soğutma fanlarının doğru çalıştığından emin olmanız gerekiyor. Yaz aylarının gelmesiyle bu hatanın daha fazla kullanıcıda ortaya çıkmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu yüzden bilgisayarınızı daha serin bir ortamda kullanmalı veya laptoplar için üretilmiş olan ekstra soğutma fanları satın alarak bu sorunu çözebilirsiniz.

8
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.