PUBG Mobile 10 Dakika (Dk) Ban Sorunu [2021]

 PUBG Mobile 10 Dakika (Dk) Ban Sorunu [2021]
Okunuyor PUBG Mobile 10 Dakika (Dk) Ban Sorunu [2021]

PUBG Mobile 10 Dakika Ban Sorunu ile karşılaşan oyunculara bunu nasıl çözebileceklerini anlatıyoruz. 2021 yılında oyuncuların en çok canını sıkmayı başaran 10 dk ban hakkında oldukça fazla şikayet gelmeye başladı. Tencent Games tarafından geliştirilen PUBG Mobile oyun içerisindeki hileleri önlemek ve rekabet sistemini kötü etkileyebilecek aktivitelerde bulunan oyunculara ceza olarak ban atmaktadır. Fakat yeni gelen güncellemenin ardından hemen hemen her oyuncu bazı saçma sebeplerden dolayı 10 dakikalık kısa banlar yemeye başladılar. Haksız yere yenilen 10 dk olan banların bir sorun olduğu düşünülmektedir.

PUBG Mobile 10 Dk BAN Nedir?

PUBG Mobile 10 DK (Dakika) BAN, oyundan uzaklaştırılmanızı sağlayan süreyi göstermektedir. Oyun içerisinde ban yiyen oyuncular işledikleri suçlara göre isimlendirilir ve isimlendirilen suçların farklı aralıklarla ceza süreleri bulunmaktadır. PUBG Mobile ceza sisteminde 10 dk ban diye geçen bir ceza bulunmaz. Fakat son günlerde en az hile kadar yayılmaya başlanan bazı rekabet ortamını zedeleyen unsurların artmasından dolayı bu tip uyarı banları görülmeye başlandı.

PUBG Mobile 10 Dakika Ban Sorunu Çözümü (2021)

Eğer PUBG Mobile hesabınız 10 dakika ban yediyse ve bu cezayı sebepsiz yere aldığınızı düşünüyorsanız bir sorun var demektir. Son zamanlarda anlattığımız sorun oldukça fazla görülmeye başlandı. Çözümünden ziyade alacağınız bazı tedbirler sonrasında bu sorunla karşılaşma olasılığınız azalacaktır. Fakat ceza yenilecek bir durum söz konusuysa onu engellemeniz imkansız hale gelir. Durduk yere 10 dakika ban yedim diye sitem eden oyuncuları ilgilendirebilecek bir içerik. Aynı zamanda ban yememiş ve yemek istemeyenlerde anlattığımız çözümlere uyabilirler.

PUBG Mobile 10 Dakika Ban Sorunu Çözümü
PUBG Mobile 10 Dakika Ban Sorunu Çözümü

PUBG Mobile 10 Dakika Ban Sorunu oyunda çok sık kullanılmaya başlanan config tarzı yeni nesil hile çeşitlerini tespit etmeye çalışıyor. Aynı zamanda hile olmasa dahi daha düşük bir tehdit algılandığında oyuncuları uyarmak amacıyla otomatik ban atılıyor. Çoğu zaman PUBG Mobile sistemindeki güvenlik panelinin sizi yanlış yorumlamasından kaynaklanmaktadır.

  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın,

Telefon veya Bilgisayar, hiç fark etmeksizin arka planda çalışan farklı oyun ve uygulamalarınızı kapatın. Oyun sistemi bunu bir virüs olarak algılayabilir.

  • Virüs programını devre dışı bırakın

Virüs programları çalışan dosyaları ekstra olarak inceler ve izinleri kontrol eder. PUBG Mobile oyunu ile entegreli çalışan güvenliği tehdit olarak algılayabilir ve bunu kapatmaya çalışabilir. Bu durumda da PUBG Mobile bir virüs uyarısı alarak sizi cezalandırabilir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın