PUBG Mobile Emülatör “CTRL” Tuşu Çalışmıyor Sorunu (2021)

 PUBG Mobile Emülatör “CTRL” Tuşu Çalışmıyor Sorunu (2021)
Okunuyor PUBG Mobile Emülatör “CTRL” Tuşu Çalışmıyor Sorunu (2021)

Emülatör ile PUBG Mobile oynayan oyuncular CTRL sorunu ile karşılaştıklarında nasıl kurtulabileceklerini anlatıyoruz. 2021 yılında yaşadığınız ve yaşayabileceğiniz tüm tuş sorunlarıyla ilgili güncel çözüm yöntemlerini sizlere sunmaya çalışacağız. Oyun içerisinde değiştirmediyseniz eğilmenizi sağlayan CTRL tuşunda yaşanacak sorun çok büyük problemlere yol açacaktır. Verdiğimiz çözüm yöntemleri ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Eğer sorun hala devam ediyorsa bize bildirin. PUBG Mobile CTRL tuşu çalışmıyor problemleriyle ilgili ne Emülatör programları nede resmi sitelerde herhangi bir açıklama yapılmamış. Bu yüzden hatayla karşılaşanlar kendi başlarına çözmeleri gerekiyor. Tamda bu noktada sizlere sunduğumuz hizmetten yararlanabileceksiniz.

PUBG Mobile CTRL Sorunu (Tuş Çalışmıyor)

Daha önce bu tarz sorunlarla ilgili sizlere güncel içerikler üretmiştik. Fakat hem o sorunların eskimesi hem de çözümlerinin değişmesi yeni bir konu hazırlamamıza vesile oldu. Yeni gelen güncellemenin ardından PUBG Mobile CTRL Sorunu sık görülmeye başladı. Oyuncular eğilmek için kullandığı tuşun çalışmadığını görünce girdikleri maçlarda stratejik olarak geriye düşüyorlar. Maç içerisinde son hayatta kalan oyuncu olabilmek için eğilmek ve yere yatmak gerekebiliyor. Klasik FPS oyunlarında olduğu gibi PUBG Mobile içerisinde de bu hareketleri yapabilmek için CTRL tuşunu kullanmanız lazım. Bunları yapamadan sona kalan oyuncu olmak imkansız gibi bir şey.

PUBG Mobile CTRL Sorunu (Tuş Çalışmıyor)
PUBG Mobile CTRL Sorunu (Tuş Çalışmıyor)

Yukarıda verdiğimiz bağlantı sayesinde sorundan hemen kurtulmanız mümkün. Oyun içerisinde neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Bu sayede yaşadığınız tuş sorunu ortadan kalkacaktır. Aslında basit bir sorunmuş gibi gözükse de oyunda yaşattığı problem ve çözümlerin karmaşık olması oyuncuların aklını karıştırdığı gibi canını da bir hayli sıkabiliyor. Bunun için maddeler halinde PUBG Mobile CTRL Sorunundan nasıl kurtulabileceğinizi anlattık.

Çözüm: 1# Emülatör Ayarları

PUBG Mobile oyununu oynadığınız emülatör programınızın klavye ayarlarını sıfırlayın. Her programda farklı olduğu için bu kısmı net anlatamıyoruz. Fakat genellikle emülatör programlarında klavye ayarları kolay bir yerde bulunur.

Çözüm: 2# Oyun Ayarları

PUBG Mobile oyunu içerisinde Oyun Ayarları kısmına gelin. Sağ tarafta bulunan Araç sekmesine gelin. Kullandığınız modun üzerinde yazan özelleştir butonuna tıklayın ve karşınıza gelen ekrandan sıfırla deyip çıka basın.

PUBG Mobile ayarlarından Kontroller sekmesine tıklayın. İşaretlediğiniz modun üzerinde bulunana özelleştir yazısına tıklayın. Karşınıza gelen ekranda sıfırla ve sonrasında çık adımlarını uygulayın.

Yukarıdaki adımları uygulayarak PUBG Mobile CTRL Tuşu Çalışmıyor Sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz. Eğer hala bu sorun devam ediyor ve tuşu kullanamıyorsanız yorum olarak bize bildirin. 2021 yılı boyunca sizler için güncel çözüm yöntemleri üretmeye devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın