PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu? [Gerçek Bilgi]

PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu olduğuyla ilgili oyuncuların sürekli merak ettiği ve sorduğu soruyu cevaplama kararı aldık. Sizlere bu oyunu yapan ve sahibi olduğu şirketin hangi ülkeye hizmet ettiğini açıklayacağız. Böylesine devasa bir oyuncu kitlesi bulunan ve neredeyse tüm dünyaya hizmet sağlayan PUBG Mobile sadece ülkemizde değil, diğer tüm ülkelerdeki oyuncularında “Hangi ülkenin oyunu?” sorularının sorulmasına sebep oluyor.

PBG adlı oyunun kurucusu Brendan Greene oyunun geleceği hakkında bir röportaj yapmıştı. İngilizce olarak yayınlanan bu roportaj ülkemizde hiç konuşulmadı. Fakat PUBG Mobile oyununun ilk çıkış noktası olan Bilgisayar platformuna özel “PUBG” oyununu yapan isim “Brendan Greene” olduğunu böyle öğrenmiştik. Şimdi PUBG Mobile oyununun kime ve hangi ülkeye ait olduğunu öğrenmeye çalışırken daha derin bir araştırma yapmamız gerektiğini de anladık.

  • Spiker: PUBG oldukça hızlı ve kısa bir sürede popüler oldu, fakat merak ettiğim konu düşüşü’de bu kadar hızlı olacak’mı?
  • Greene: Oyunu daha iyi bir hale getirmek için çalışıyoruz. Mod kariyerim süresince odak noktam güzel bir oyun göstermekti ve PUBG ile birlikte bunu başardım, bundan sonraki süreç bunu devam ettirebilmek. Oyun sektörü her ne kadar nankör olsa’da benim gibi modların bitmeyeceği herkes tarafından biliniyor, tek nokta iyi yönetebilmek.

PUBG Mobile Hangi Ülkenin?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. PUBG Kim Kurdu? sorusu uzun zamandır sorulan ve merak edilen bir soru. PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli oyununun kurucusu Brendan Greene‘dir.

Reklam Alanı
  • İlk piyasaya sürülme tarihi: 30 Temmuz 2016
  • Tasarımcı: Brendan Greene
  • Motor: Unreal Engine 4
  • Geliştiriciler: PUBG Corporation, Krafton
  • Ödüller: The Game Award for Best Multiplayer Game
  • Yayıncılar: PUBG Corporation, Krafton, Lightspeed & Quantum, Xbox Game Studios, Kakao Games
PUBG Mobile Hangi Ülkenin?
PUBG Mobile Hangi Ülkenin?

PUBG Mobile, Tencent Games tarafından geliştirilen bir hayatta kalma oyunudur. Bilgisayar üzerinden oynanabilen ilk sürümü olan PUBG daha sonrasında mobil versiyonu ile rekorlar kırmaya başladı. PUBG popüler olmaya başladığı zamanlarda Tencent Games oyun şirketine mobil versiyonu ile ilgili tekliflerde bulunmuştu. Fakat oyunun yapımcıları bizim oyunumuz Bilgisayar oyunu mobilde olamaz diyerek bu teklifi reddetmişlerdi. Daha sonrasında PUBG Mobile benzeri bir çok mobil oyunun çıkması ve bunların tutulmasıyla birlikte, PUBG yapımcıları bir hata yaptıkları anlayarak Tencent Games’in teklifini kabul ettiler.

Gerçek PUBG Mobile geliyor haberleriyle gelen oyun kısa sürede dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve rekorları kırmayı başarmıştı. Bu başarılı oyunun geliştiricisi de hangi ülkenin oyunu olduğunu anlamamızı sağlayacak cevapları barındırıyor. PUBG Mobile, Çinli oyun firması Tencent Holdings Limited (Tencent Games) tarafından geliştirilmiştir. 1998 yılında kurulan bu şirket eğlence, yapay zekâ ve teknoloji  konusunda oldukça popüler hizmetler sunmaktadır. PUBG oyununun kurucusu İrlandalı, PUBG Mobile oyununun geliştiricisi ise Çinlidir.

Tencent Games Nedir?

PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu?
PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu?

Tencent Holdings Limited (Çince: 腾讯控股有限公司; pinyin: Téngxùn Kònggǔ Yǒuxiàn Gōngsī), Çin merkezli bir bilişim şirketidir. Şirket, 1998’de kurulmuş olup iştirakleri hem Çin’de hem de dünya genelinde internet ile ilgili çeşitli hizmetler ve ürünler, eğlence, yapay zekâ ve teknoloji konusunda uzmanlaşmıştır. Şirketin merkezi Shenzhen’de yer almaktadır.

Reklam Alanı

Tencent, Ocak 2018 tarihi itibari 580 milyar US$ ile Asya’nın en değerli şirketi olup dünyanın en büyük yatırım şirketi, en büyük internet ve teknoloji şirketlerinden biri, en büyük girişim sermayesi şirketlerinden biri, en büyük ve en değerli oyun (Tencent Games) ve sosyal medya şirketidir. Hizmetleri arasında, kendi kategorilerinde dünyanın en büyük ve en başarılıları arasında olan sosyal ağ, müzik, web portallları, e-ticaret, mobil oyunlar, internet hizmetleri, ödeme sistemleri, akıllı telefonlar ve çok oyunculu çevrimiçi oyunlar bulunmaktadır.

12
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.