PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu? (2021)

 PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu? (2021)
Okunuyor PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu? (2021)

PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu? sorusunu sizler için cevaplıyor ve 2021 yılında hizmet verdiği tüm ülkeleri buradan sizlere duyuruyoruz. Oyunun yapımcıları ve hak sahiplerinin şirketlerinin hangi ülkelere ait olduğunu öğreneceksiniz. Hayatta kalma temasıyla oyun sektöründe yeni bir dönem başlatan PUBG Mobile ile ilgili hangi ülkeye ait? olduğu konusunda ciddi soru işaretleri var. Oyuncular bu sorunun cevabını merak etmesinin sebebi oynadıkları oyunun kimin yaptığını öğrenmek. Artık günümüzdeki bir çok soru ve cevap testlerinde de PUBG Mobile hangi ülkenin oyunu? şeklinde sorular yer alıyor. Tencent Games tarafından geliştirilen oyunun mobil versiyonu geliştiricisi olan şirketin hikayesi ile anlatılacaktır. Bu sayede PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu? olduğunu öğrenebileceksiniz.

PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu?

PUBG Mobile, Tencent Games tarafından geliştirilen bir hayatta kalma oyunudur. Bilgisayar üzerinden oynanabilen ilk sürümü olan PUBG daha sonrasında mobil versiyonu ile rekorlar kırmaya başladı. PUBG popüler olmaya başladığı zamanlarda Tencent Games oyun şirketine mobil versiyonu ile ilgili tekliflerde bulunmuştu. Fakat oyunun yapımcıları bizim oyunumuz Bilgisayar oyunu mobilde olamaz diyerek bu teklifi reddetmişlerdi. Daha sonrasında PUBG Mobile benzeri bir çok mobil oyunun çıkması ve bunların tutulmasıyla birlikte, PUBG yapımcıları bir hata yaptıkları anlayarak Tencent Games’in teklifini kabul ettiler.

PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu?
PUBG Mobile Hangi Ülkenin Oyunu?

Gerçek PUBG Mobile geliyor haberleriyle gelen oyun kısa sürede dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmış ve rekorları kırmayı başarmıştı. Bu başarılı oyunun geliştiricisi de hangi ülkenin oyunu olduğunu anlamamızı sağlayacak cevapları barındırıyor. PUBG Mobile, Çinli oyun firması Tencent Holdings Limited (Tencent Games) tarafından geliştirilmiştir. 1998 yılında kurulan bu şirket eğlence, yapay zekâ ve teknoloji  konusunda oldukça popüler hizmetler sunmaktadır. PUBG oyununun kurucusu İrlandalı, PUBG Mobile oyununun geliştiricisi ise Çinlidir.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
38 okunma
okunma4026
0 yorum