PUBG Mobile Harita İndirme Hatası (2021)

 PUBG Mobile Harita İndirme Hatası (2021)
Okunuyor PUBG Mobile Harita İndirme Hatası (2021)

PUBG Mobile oyununa gelen güncellemelerin ardından Harita İndirme Hatası ile karşılaşan oyuncular için çözüm yöntemleri ürettik. 2021 yılı boyunca gelecek güncellemelerin ardından bu hata görülebilir. Eğer oyun içerisinde harita indirmeye çalışırken inmiyorsa veya bir hata ile karşılaşıyorsanız bu yazımızda anlattığımız çözümleri uygulayabilirsiniz. PUBG Mobile oyuncularının karşılaştıkları bu tür sorunlarla ilgili İnternette güncel kaynak olmadığı gibi resmi sitede de çözümler bulunmuyor. Tam da bu yüzden biz de oyuncuların yaşayabilecekleri sorunları göz önüne alarak çözümler üretiyoruz veyahut karşılaşılan hatalar olmasına rağmen herhangi bir kaynak olmamasından dolayı nasıl çözebileceğinizi anlatıyoruz.

Genellikle oyuna gelen güncellemeler, oyundaki mevcut haritalarda yapılan değişiklikleri içeriyorsa bu güncellemeler uygulama mağazası üzerinden değil, oyun içerisinde “Harita İndir” adı altında yapılmaktadır. Daha önce defalarca kez yeni güncellenen haritaları indirirken herhangi bir sorun yaşamasanız dahi şimdi “harita indiricisi başlatılmadı hata kodu” şeklinde bir uyarıyla karşılaşabilirsiniz. PUBG Mobile Harita İndirme Hatası için merak ettiğiniz sorularınız veya aldığınız hatanın kodu varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

PUBG Mobile Harita İndirme Hatası Nedir?

PUBG Mobile Harita İndirme Hatası
PUBG Mobile Harita İndirme Hatası

PUBG Mobile Harita İndirme Hatası, oyuna gelen güncellemeler eğer oyunda yer alan haritaları kapsıyorsa bu güncellemeler uygulama mağazası üzerinden değil, oyun içerisinden yapılmaktadır. Bu güncellemeleri yapmak isteyen oyuncular harita indir seçeneğini işaretledikleri zaman PUBG Mobile tarafından bir hata kodu ile karşılaşırlar.

Genellikle cihazınız veya oyundan kaynaklanabilecek sorunlardan dolayı bu tip hatalar gözükmektedir. Bizde aşağıda sizlerle sunduğumuz çözüm yöntemlerini anlatmadan önce sizde bu hatanın neden görüldüğünü anlamaya çalışacağız. Sonra da nedenini bulup, ona uygun bir çözüm uygulatacağız. harita indiricisi başlatılmadı hata kodu hatalarınızın tamamına özel çözümleri güncel şekilde bulabileceksiniz.

PUBG Mobile Harita İndirme Hatası Çözümü;

PUBG Mobile Harita İndirme Hatası için 2021 yılında ürettiğimiz çözüm yöntemleri aşağıda sorunun kaynaklarıyla sunulmaktadır. Kendinizde fark ettiğiniz sebepleri göz önüne alarak hangi çözüm işinize yarayacağını düşünüyorsanız ona öncelik vermenizi öneriyoruz. Bu sayede hatayı daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

PUBG Mobile Harita İndirme Hatası Çözümü
PUBG Mobile Harita İndirme Hatası Çözümü

Telefonunuza herhangi bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin. Eğer kullandığınız cihaza bir güncelleme geldiyse ve bunu henüz daha yapmadıysanız telefonunuzdaki bazı arka plan programlarının doğru çalışmadığını bu tür oyunlarda alacağınız hatalarla fark edebilirsiniz. Cihazınızı güncelledikten sonra tekrar oyuna giriş yaparak haritaları indirmeyi deneyin.

Telefonunuz da boş yer olduğundan emin olun. Bildiğiniz gibi oyunu indirirken büyük bir depolama alanına sahip olmanız gerekiyor, fakat daha sonrasında gelen güncellemeler de ilk indirdiğiniz miktarın üzerine eklenmektedir. Zamanlar WhatsApp gibi uygulamalardan gelen fotoğraflar ve hatta mesajlar dahi depolama alanınızı doldurmaktadır. Bu yüzden PUBG Mobile oyununda harita indirmeye çalışırken onun kaç mb olduğunu görebiliyorsunuz, telefonunuz da da bir o kadar depolama alanının boş olması gerekiyor.

İnternet bağlantınızı kontrol edin. Genellikle cihazınız kendi verisine bağlıyken büyük boyutlu güncellemeleri otomatik olarak durdurmaktadır. Bir Wi-fi modemine bağlanabilir veya verinizi kullanmanıza engel olan seçeneği kaldırabilirsiniz. Bu tür sebeplerden dolayı PUBG Mobile Harita İndirme Hatası alan çok fazla kullanıcı bulunmaktadır.

Emülatör programınızı güncelleyin. Eğer bilgisayar üzerinden emülatör aracılığıyla PUBG Mobile oynuyorsanız ilk önce emülatör programınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra harita indirmeye tekrar başlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızı güncelleyin. Yukarıda telefon için verdiğimiz aynı sebeplerden dolayı, oyunu Bilgisayar üzerinden oynuyorsanız bilgisayarınızın güncel olup olmadığından emin olun. Gelen güncellemeleri yapmadığınız taktirde bazı arka plan programları doğru çalışamaz ve bu tür hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer yukarıda anlattığımız yöntemler bir işinize yaramadıysa ve hala hatayla karşılaşmaya devam ediyorsanız bize bildirebilirsiniz. 2021 yılı boyunca sizlere PUBG Mobile Harita İndirme Hatası hakkında güncel içerikler üretmeye devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın