PUBG Mobile Kurucusu Kimdir?

 PUBG Mobile Kurucusu Kimdir?
Okunuyor PUBG Mobile Kurucusu Kimdir?

PUBG Mobile Kurucusu Kimdir? sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz. Oyunun geliştiricisi ve kurucusu gibi tüm önemli isimleri burada öğreneceksiniz. Oyuncular son zamanlarda mobil platformun en popüler hayatta kalma oyunu olan PUBG Mobile oyununun kurucusu kimdir? sorusunu bizlere soruyorlar. Bizde bu konuyu araştırdık ve bir haber hazırladık.

Android ve İOS işletim sistemlerinde milyonlarca çevrim içi oyuncusu ile rekorları alt üst eden PUBG Mobile mazisi çok derin. Öncelikle Bilgisayar platformu için tasarlanan PUBG oyununun hikayesinden biraz bahsedeceğiz. Arma 2 DayZ: Battle Royale modunun yeni sürüldüğü zamanlarda bir kesim oyuncu kitlesi bunu çok sevdi. Bu moda ilgili duyanlardan bir tanesi’de PUBG oyununun kurucusuydu. Arma 2 ile kafasında yeni oyun fikirleri canlanmaya başladı.

Fotoğrafçılık ve Web Tasarım ile ilgilenen büyük oyununu kurucusu oyun yazılımı hakkında araştırmalara başladı ve denemeler yapıyordu. Bir süre kendisini geliştirdi ve farklı şirketlerde farklı pozisyonlarda çalıştı. Bu sırada PUBG oyununun alt yapısını atacak bilgi birikimini yapıyordu.

Nihayet aklında hedeflediği oyunu yapmaya başladı. PUBG ilk olarak Steam üzerinden sunulduğunda çok oyuncunun ilgisini çekmeyi başardı. Hayatta kalma temalı oyunlara ilginin yavaş yavaş arttığı dönemde direk bu konuda bir oyun çıkması herkesin ilgisini çekmişti. Oyun’da çok fazla açık olması oyuncuların canını sıkıyordu fakat PUBG için ciddi adımlar atılmaya başlandı.

Yeni geliştiriciler, reklam stratejisi ve daha bir çok konuda profesyonel yardımlar alınıp anlaşmalar yapıldı. PUBG 1 yılın ardından 50 milyon satış rakamıyla tüm dünyada yankı uyandırmayı başardı. PUBG Kurucusu Kimdir? sorusunun cevabını açıklıyoruz.

PUBG Kurucusu Kimdir?

PUBG Kurucusu Kimdir? sorusunun cevabında oyunun Bilgisayar, Konsol ve Mobil sürümlerinin’de kurucusunun aynı isim olduğunu unutmayın. Aynı zamanda sormak istediğiniz soruları ve düşüncelerinizi’de yorum olarak yazabilirsiniz.

PUBG Kurucusu Kimdir?
PUBG Kurucusu Kimdir?

Brendan Greene, PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli video oyun serisinin kurucusudur.

Yayıncılar:

  • PUBG Corporation, 
  • Krafton, 
  • Lightspeed & Quantum, 
  • Tencent Games
  • Xbox Game Studios
  • kakao games
  • vng game publishing

Geliştiriciler:

  • PUBG Corporation, 
  • Krafton,

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Takım İsimleri

PUBG Mobile Kurucusu Kimdir? sorusunun cevabını yukarıda sizlere açıkladık ve oyunun kuruluş hikayesini anlattık. Konuyla ilgili detayları girmeye devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın