PUBG Mobile 2020 Yılında Ne Kadar İnternet Yer?

 PUBG Mobile 2020 Yılında Ne Kadar İnternet Yer?
Okunuyor PUBG Mobile 2020 Yılında Ne Kadar İnternet Yer?

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer? sorusu 2020 yılında çoğu oyuncunun merak ettiği soru. Bizde sizler için bu oyunun veri tüketimini detaylıca inceledik. Günümüzde evlerde veya mekanlarda Wi-fi bulunuyor fakat bulunmadığı yerler’de çok fazla. Dışarıda, evde veya canınızın istediği anlarda PUBG Mobile oynamak isteyebiliyorsunuz.

Fakat eski uygulamalar ve oyunların yüksek İnternet tüketiminin kullanıcılar üzerinde bıraktığı kötü etki günümüzde hala devam ediyor. Bundan dolayı kendi verimiz ile bu tarz oyunlar oynamak korkutucu olabiliyor. Turkcell veya Vodofone gibi servisler popüler mobil oyunlara özel İnternet paketleri’de satıyorlar.

Hem bunların karlı olup olmadığı hemde kendi İnternet verimiz ile oyunun oynanmaya değip değmediğini öğrenmeye çalıştık. Bunun için Android ve İOS işletim sistemli cihazlarda denemeler yaptık. Aynı zamanda farklı model telefonlar kullanarak’da denemeler yaptık. Tüm bu denemelerin sonucunda PUBG Ne Kadar İnternet Yer? sorusunun cevabına ulaştık. Burada paylaştığımız veriler 2020 yılına ait güncel verilerden oluşmaktadır.

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer? sorusunun cevabını bulmaya çalışanlar hiç bir zaman net bir rakam söyleyemiyorlar. Bizde size net bir rakam söylemeyeceğiz fakat 15 – 50 MB arası gibi’de uçurum oranlar da vermiyoruz.

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?
PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

Oyun içerisinde bulunan sesli sohbet özelliği, grafik ayarları ve hatta ses algısı dahil olmak üzere İnternet tüketimini etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. En az şekilde İnternet harcamanızı sağlayacak çok özel taktikleri’de burada sizlere açıklayacağız. Bu sayede en düşük İnternet tüketimine ulaşabilmek için oyunu nasıl oynamanız gerektiğini’de öğreneceksiniz.

PUBG Mobile oyununda girdiğiniz bir maç ortalama 28 MB İnternet yer. Fakat maçların olağan dışında erken bitmesi veya yapacağınız absürt davranışlarla bu tüketim miktarı artıp azala bilmektedir.

Sormak istediğiniz sorularınızı ve eklemek istediğiniz detayları aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. Ayrıca oyun ayarları ve cihazınız ile oyundan ne kadar İnternet tükettiğini gösteren aracı yukarıdaki butondan yararlanabilirsiniz.

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer? Diye Düşünme Davranışlarını Değiştir!

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer? diye kara kara düşünüp sorular sormak yerine aşağıda verdiğimiz davranışlara uyabilir ve taktikleri yerine getirebilirsiniz. Bu sayede tükettiğiniz İnternet miktarında ciddi düşüşler olacaktır. 1 Maç atmak yerine aynı İnternet ile 3 maç atabilirsiniz.

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?
PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

4,5 Mobil veriye sahip cihazlar İnternet’i daha kesintisiz ve hızlı alabiliyorlar. Fakat bu aynı zamanda tüketim miktarını’da ciddi derecelerde arttırıyor. 3G Cihazlar 4,5G Cihazlara göre daha az veri harcamaktadır.

Oyun grafik ayarlarını olabildiğince düşürün. Oyun içi grafiklerin yüklenmesi yine İnternet tüketim miktarını arttıran etkenler arasında bulunuyor. Bunun için PUBG Mobile grafik ayarlarınızı olabildiğince düşürün.

Oyun içi gereksiz tüm sesleri kapatın. Oyundan alacağınız sesler yine İnternet ile cihazınıza indirilen seslerdir, bunları kapatarak az’da olsa bir veri tasarrufu sağlayabilirsiniz.

PUBG Mobile oyununda sesli ve yazılı sohbet etmemeye özen gösterin. Özellikle sesli sohbetler tüketilen İnternet miktarını çok arttırdığı tespit edildi. Bundan dolayı genellikle sohbete yazılı olarak dahil olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile İndir 2020

Oyuna giriş ekranında geçireceğiniz vakti azaltın, fazla vakit ve işlem yine tüketimi arttıracaktır. Olabildiğince hızlı maça girmeye çalışın ve bu sayede İnternet’i tüketecek olan maçlar olsun.

Az İnternet’iniz varsa Sınır Koyun

PUBG Mobile bağımlı eden bir yapıya sahip bundan dolayı az İnternet’iniz varsa veriyi sınırlamak çok doğru bir hamle olacaktır. 90 MB veya 100 MB gibi sınırlar koyarak kendinizi durdurabilirsiniz. Yoksa 1 maç diye girip 1 GB harcayarak oyundan çıkan çok insan gördü bu gözler.

1 Saat PUBG ne Kadar İnternet Yer?

1 Saat PUBG ne Kadar İnternet Yer? sorusu’da oldukça fazla soruluyor. 2020 yılında bu sorunun cevabını’da araştırdık ve test ettik. 1 Saat oynadığınız PUBG Mobile oyununda ortalama 78 MB İnternet tüketilmektedir.

1 Saat PUBG ne Kadar İnternet Yer?
1 Saat PUBG ne Kadar İnternet Yer?

İlginizi Çekebilir: tr link/ucsite PUBG Mobile

Tabi’ki yukarıda sizlere anlattığımız davranışlara uyarsanız 78 MB’den daha az veri tüketimine sahip olursunuz. Veya bunların aksine bir davranış sergilerseniz 78 MB yerine daha fazla veri tüketmiş olacaksınız. Oyun için davranışlarınıza ve ayarlarınıza göre değişiklikler görülmektedir.

Megabayt (MB) Nedir?

Megabayt (MB) bilgisayarlarda kullanılan, 1.048.576 bayt (1024*1024 bayt) anlamına gelen bir ölçü birimidir. Alt ve üst birimleri: 1 MB = 1.024 KB (kilobayt)

1 GB = 1.024 MB (megabayt)

PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer? gibi merak ettiğiniz soruları aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. Bu tarz bilgilendiren içerikler hazırlamaya devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın