e
sv

PUBG Mobile ne zaman çıktı?

1951 Okunma — 21 Eylül 2019 10:00
PUBG Ne Zaman Çıktı (çıkış tarihi)
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PUBG Mobile ne zaman çıktı sorusunu şu sıralar çok duyuyoruz. PUBG Mobile çıkış tarihi ve sorunun cevabını sizlere bu yazımızda açıklayacağız. Ülkemizde ve dünyada her yaştan insanın severek oynadığı bu oyunun bilgisayar sürümü çıktığı zaman çok büyük ve etkili bir şekilde yayıldı.

Tüm dünya bir anda PUBG diye bir oyunu konuşmaya başladı ve zaman ilerledikçe bu etki büyüdü. Bilgisayar oyunu olarak bu kadar çok tutan bir sistem neden mobil telefonlarda olmasın denildi ve bu oyunu mobil platforma taşıyacak projeler oluşturulmaya başlandı.

PUBG ekibi oyunun mobil versiyonunu başlarda çıkartmak istemediler. Fakat bu oyuna benzer bir çok oyun mobil platformda çıkıyor ve hepsi tutuyordu. Mobil oyun sevenlerin çoğunluğu ve bu oyuna olan ilgisi gören ekip PUBG Mobile sürümünün çıkacağını duyurdular. Bu haberden sonra hemen herkes PUBG Mobile ne zaman çıkacak diye sorular sormaya başlamıştı.

PUBG Ne Zaman Çıktı
PUBG Ne Zaman Çıktı

Üzerinden yaklaşık 2 yıl’dan fazla bir zaman geçti ve şimdi oyun sevenlerin aklında PUBG Mobile ne zaman çıktı sorusu var. PUBG Corporation ekibi oyunu geliştiren en büyük ekip sayılsa’da Lightspeed & Quantum ve Bluehole Studio’nun emekleri hiçe sayılamaz.

Bu oyunun mobil sürümünün çıkarılmasında en büyük pay ve emek oyunun yayıncısı Tencent Games’e aittir.

Telefonlarımızda severek oynadığımız Battle Royale oyunu PUBG Mobile ne zaman çıktı : 09 Şubat 2018

Android ve İOS platformlarda oynanabilen ve rekorlar kıran oyunun çıkış tarihini yukarıda cevabını verdik.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile ne zaman çıktı?