PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri – Tüm Platformlar

 PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri – Tüm Platformlar
Okunuyor PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri – Tüm Platformlar

Tüm platformlar ve cihazlarda PUBG Mobile oynayabilmeniz için güncel sistem gereksinimleri bilgilerini paylaştık. 2021 yılında geçerli gereksinim bilgilerine dair tüm detayları görecek ve cihazınızla karşılaştırabileceksiniz. Eskiden sadece bilgisayar oyunları için sistem gereksinimleri karşılaştırmaları yaparken artık günümüzde mobil oyun sektörünün gelişmesiyle bu tarz oyunların da sistemlerini kontrol eder hale geldik. Tabi ki yeni nesil mobil oyunları sorunsuz çalıştırabilecek yüzlerce telefon modeli ve markası bulunuyor, fakat bunların ücretlerinden dolayı mobil oyun seven her oyuncu bu tarz cihazlar kullanamıyor. Hal böyle olunca bizde ilgimizi bir oyun çektiği zaman onu indirmeden önce acaba telefonumuz oyunu oynamamızı sağlayacak mı? gibi sorular soruyoruz. İşte bu tür kafa karışıklıkları başladığı yerde “Sistem Gereksinimleri” araştırması bu soruların cevabının saklandığı yer haline geliyor. PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri ile ilgili tüm detayları güncel halleriyle aşağıda bulacaksınız.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri 2021

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri 2021
PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri 2021

PUBG Mobile, 100 kişinin bir uçağa bindirilip adaya paraşütle atlamalarının ardından son hayatta kalan oyuncu olabilmek için verilen bir mücadeleyi konu alıyor. Gelen güncellemelerin ardından oyundaki hayatta kalma mücadelesi de oldukça arttı ve klasik hayatta kalma mücadelesini daha aksiyon dolu bir yer haline getirdi. Bu oyunu eğer oynamak ve indirmek istiyorsanız hangi platform üzerinden oynayacağınıza göre değişen PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri karşılaştırmaları yapmanızı önermekteyiz. Cihazınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağını öğreneceğiniz gibi aynı zamanda nasıl bir performans alabileceğinizi de anlamış olursunuz.

Çünkü; bu tarz çevrim içi hayatta kalma oyunlarında anlık her şey değişebiliyor. Cihazınızın oyunu çalıştırırken donmaması, kasmaması gerekmektedir. Aksi halde tam performansınızı veremez ve iyi sonuç yakalayamazsınız. Android ve İOS işletim sistemli telefonlar üzerine geliştirilse de Emulator programları aracılığıyla oyunu Bilgisayar (PC) üzerinden de oynayan yüz binlerce oyuncu bulunmaktadır. Bu yüzden hazırladığımız sistem gereksinimleri rehberini tüm PUBG Mobile oyuncularına hitap edebilecek her platformu barındırmak istedik.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Telefon 2021

Eğer oyunu telefon ile oynayacaksınız ilk olarak cihazınızın Android mi yoksa İOS mu olduğunu hesaba katarak aşağıdaki gereksinimlerden yararlanabilirsiniz. Her iki işletim sisteminin uygulama mağazalarında yer almaktadır. İşin içine telefonlar girince ekran kartı gibi donanımsal özellikler çok ön plana çıkmıyor. PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri eğer Telefon için merak ediliyorsa onun işletim sistemi sürümü, ne kadar boş alan istediği? gibi bilgiler önem arz etmektedir. Bizde sizlere 2021 yılına ait güncel bilgileri aşağıda paylaştık. Oyuna gelecek güncellemelerin ardından artacak boyut ve çoğalacak gereksinimleri güncellemeye devam edeceğiz.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Telefon 2021
PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Telefon 2021

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Android

SistemGereksinimleri
Android Sürümü5.1.1 ve üzeri
RAM1 GB
Boş Alan3 GB
PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Android 2021

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri İOS

SistemGereksinimleri
İOS Sürümü9 ve üzeri
CihaziPhone 5 ve üzeri
Boş Alan3 GB
PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri İOS 2021

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Bilgisayar (PC) 2021

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri kontrolü yapan oyuncuların çoğunluğu oyunu PC yani Bilgisayar üzerinden oynayacakları için bu araştırmayı yapıyorlar. Bilindiği gibi mobil oyunları masaüstü cihazlar üzerinden oynamanızı sağlayan Emulator programları bulunmaktadır. Bu yüzden aslında PUBG Mobile oyunundan ziyada sistem gereksinimleri incelemelerini oyunu oynayacağınız emülatör programınınki ile yapmanız daha doğru olacaktır. Oyun ilk çıktığı zamanlarda çok sayıda oyuncu PC üzerinden oynadığı için oyunda bir haksız rekabet ortamı oluşmaya başlamıştı. Tencent Games bu durumu fark ederek mobil oyunu bilgisayardan oynamak isteyenlere özel bir Emülatör geliştirdi. Aşağıdaki gereksinim belgeleri tüm emulator cihazlarının ortalama istekleri ile oluşturulmuştur, yani herkesin işine yarayabilir.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Bilgisayar (PC) 2021
PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Bilgisayar (PC) 2021

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Minimum

SistemGereksinimleri
Hafıza3 GB RAM
işletim sistemiWindows 7,8.1,8.0,10
DirectXSürüm 9.0c olmalıdır
İşlemciÇift Çekirdekli Intel ve AMD
Depolama1 GB boş
GPUNVIDIA GeForce 8600/9600 GT, ATI/AMD Radeon HD 2600/3600
PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Minimum 2021

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Önerilen

SistemGereksinimleri
Hafıza4 GB RAM
işletim sistemiWindows, 8.1,10
DirectXSürüm 9.0c
İşlemci2.6 GHz’de Core-i3 veya AMD
Depolama1 GB
GPUNVIDIA GeForce GTX660
PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Önerilen 2021


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın