PUBG Mobile Sunucu Değiştirme (+ Lite) 2022

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme için 2022 yılında uygulamanız gereken adımlara ait güncel detayları içermektedir. Bu yöntemle oyundaki sunucularınızı rahatlıkla farklı bir sunucuya çevirebileceğiniz anlatılıyor. Aynı zamanda kısa süre sonra konuyla ilgili videolu içerik de eklenecektir.

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme işleminin nasıl yapılacağını bilmeyenler için anlatıyoruz. Bu sayede 2022 yıllarında server ayarlarını böyle değiştireceksiniz.

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme İşlemi

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme İşlemleri yeni sezonla birlikte değişmeye başlayacak. Artık eskisi gibi oyuncular sunucularını hızlı bir şekilde değiştiremeyecek. Bunun haberleri üzerine sunucuları farklı olanlar esas sunucularını seçmek için bu işlemlerin nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Sizlere en güncel haliyle PUBG Mobile Sunucusu Nasıl Değiştirilir? sorusunun cevabını veriyoruz. Bu sayede oyunda oynamak istediğiniz sunucunuzu seçerek değiştirebileceksiniz.

Reklam Alanı
PUBG Mobile Sunucu Değiştirme İşlemi
PUBG Mobile Sunucu Değiştirme İşlemi

Çevrim içi oyunlarda globalliği sağlayan sunucular aynı zamanda oyuncuların kendi coğrafyasındaki insanlarla da oyun oynayabilme deneyimini sağlıyor. Sunucular sayesinde kendi bölgenizdeki oyuncularla daha rahat anlaşabilir ve onların seviyelerinde mücadele edebilirsiniz. Çin ve Kore gibi ülkelerde çok ileri düzey oyuncularla herkes mücadele edemez. Fakat avrupa gibi sunucularda orta düzeydeki oyuncularla oyunu daha iyi öğrenebilirsiniz. PUBG Mobile Sunucu Değiştirme hakkındaki tüm merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme Nedir?

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme, oyuna başlarken seçtiğiniz sunucunuzu oyunda bulunan 4 sunucudan bir tanesi ile değiştirmenizi sağlayan işlemdir. Genellikle bulunduğunuz coğrafyadaki sunucuyu seçerek oyundan aldığınız “MS” değerlerinizi yükseltebilirsiniz. Aynı zamanda kendi coğrafyanızdaki insanlarla daha rahat iletişim kurabilir ve profesyonelliğe daha hızlı geçebilirsiniz.

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme Nasıl Gerçekleşir?

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme için yapmanız gereken adımları aşağıda maddeler halinde anlatıyoruz. Eksiksiz uygulayarak oyundaki sunucunuzu değiştirebilirsiniz. PUBG Mobile Sunucu Değiştirme Nasıl Gerçekleşir?;

Reklam Alanı
PUBG Mobile Sunucu Değiştirme Nasıl Gerçekleşir?
PUBG Mobile Sunucu Değiştirme Nasıl Gerçekleşir?
 1. Oyuna giriş yapın
 2. Ana menüde bulunan “Sunucu” özelliğine tıklayın,
 3. Değiştirmek istediğiniz sunucuyu seçin.

Yukarıdaki basit 3 adımı uygulayarak PUBG Mobile Sunucu Değiştirme olayını gerçekleştirmiş olacaksınız.

PUBG Mobile Sunucu Nedir?

PUBG Mobile Sunucu, global bir oyun olduğundan dolayı oyunu oynayan oyuncuların coğrafyalarındaki diğer oyuncularla karşılaşabilmeleri ve onlara uygun etkinliklerden yararlanabilmeleri sağlamak adına geliştirilen bir özelliktir. Bu sayede sunucumuza özel düzenlenecek etkinliklerden daha iyi yararlanabiliriz. Ayrıca oyundaki performansımızda sunucuların etkisi oldukça yüksektir.

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme Videolu Anlatım

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme

PUBG Mobile Lite Sunucu Değiştirme

PUBG Mobile Lite Sunucu Değiştirme için yapacağınız adımlar yukarıda anlattıklarımızdan biraz farklı. Yine aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanızı rica ediyoruz.

PUBG Mobile Lite Sunucu Değiştirme
PUBG Mobile Lite Sunucu Değiştirme
 1. Oyundaki Dünya Sohbeti özelliğine gelin,
 2. Bir takıma / lobiye katılma seçeneklerinden 2. seçeneğe tıklayın,
 3. Değiştirme istediğiniz sunucudan uygun bir lobi seçin,

Yukarıdaki 3 adım karmaşık gibi gelse de PUBG Mobile Lite Sunucu Değiştirme için yapabileceğiniz bir işlemdir.

PUBG Mobile En İyi Sunucu Hangisi?

PUBG Mobile En İyi Sunucu Hangisi?
PUBG Mobile En İyi Sunucu Hangisi?

PUBG Mobile Sunucusu seçerken en iyi diye bir kavram aslında yoktur. Fakat sizin için en iyi seçenek kendi coğrafyanızdaki sunucuyu seçmek olacaktır. Bunun sebebi de oyundaki “MS” değerlerinizin en iyi performansı da olmasını bu sayede sağlayabilirsiniz.

Türkiye de PUBG Mobile oynayan bir oyuncu Avrupa yerine Kuzey Amerika sunucusunu seçerse MS değerleri yükselir. Buda oyunda kopmalar, donmalar ve takılmalara sebep olur.

PUBG Mobile Tekrar Sunucu Değiştirme Süresi Ne Kadar? (Kaç Gün)

PUBG Mobile Tekrar Sunucu Değiştirme Süresi Ne Kadar? (Kaç Gün)
PUBG Mobile Tekrar Sunucu Değiştirme Süresi Ne Kadar? (Kaç Gün)

PUBG Mobile Sunucu Değiştirme için çok iyi karar vermeniz gerekiyor. Artık eskisi gibi sürekli olarak sunucu değiştiremeyeceksiniz. Artık sunucu değiştirdikten sonra tekrar değiştirebilmek için 90 gün beklemeniz gerekecek.

5
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Serap dedi ki:

  Çok teşekkürler

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Keyifli oyunlar dileriz