PUBG Mobile Vikendi Ne Zaman Gelecek? (2021)

 PUBG Mobile Vikendi Ne Zaman Gelecek? (2021)
Okunuyor PUBG Mobile Vikendi Ne Zaman Gelecek? (2021)

PUBG Mobile Vikendi ne zaman gelecek? sorusu oyuncular arasında 2021 yılında oldukça fazla sorulmaya başlandı. Bu haritanın güncellenmesinden sonra tekrar kalkması ve üzerinden uzun süre geçmesi oyuncuları meraklandırdı. Günümüzdeki en popüler hayatta kalma oyunlarının başında gelen PUBG Mobile her yönüyle kendi kategorisinde oldukça ileride gelişmelere sahip. Bir hayatta kalma oyununda verilen mücadelelerin geçtiği haritaları dahi en ince ayrıntılarına kadar profesyonelce ayarlamayı başarıyorlar. Aynı zamanda klasikleşmiş yapıların dışına çıkarak oyuncuların da yeni deneyimler kazanmasını sağlıyorlar.

Vikendi haritası ilk çıktığı zaman oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmış ve klasikleşmişti. Daha sonrasında Vikendi haritasına 2.0 güncellemesi getirerek haritayı değiştirdiler ve daha aksiyon dolu savaşların geçeceği yenilikçi bir harita durumuna getirdiler. Bu yeniliği oyuncular oldukça sevdi ve PUBG Mobile oyununda Vikendi haritasının yeri ayrı bir konuma ulaştı. Fakat daha sonrasında bu haritanın aslında oyuncuların keyif almasını sağlayacak özel bir harita konumunda olduğunu öğrendik. Zaman zaman oyundan kalkıyor ve bazen de geri getiriliyor. Geri geldiğinde tüm oyuncuların bu haritada maça girmeye çalışması ve buradan aldıkları ayrı zevki görebiliyoruz. Tabi ki bu durum da geçici, yani harita tekrar açıldığı zaman bir süre sonra kalkıyor ve başka bir tarihte tekrar açılıyor. Uzun süredir kapalı halde duran harita yüzünden oyuncular meraklanmaya başladı. PUBG Mobile Vikendi Ne Zaman Gelecek? sorusunu 2021 yılı için cevapladık.

PUBG Mobile Vikendi Ne Zaman Gelecek?

PUBG Mobile Vikendi haritası bir birine yakında 2 adanın daire şekli oluşturmasıyla ortaya çıkmıştır. Bu ilginç adanın görüntüsü kadar iklimi de hayatta kalma mücadelelerini kızıştırmayı sağlıyor. Karlı ve soğuk bir iklime sahip Vikendi de hayatta kalmak için kullanacağınız araçlar da bu karlı ortamda işe yarayabilecek türden. Normal klasikleşen haritaların aksine mağaralar ve gizli tünellerin de bulunduğu haritanın yapısı oyuncuların sevdiği türe sahip. PUBG Mobile Vikendi Ne Zaman Gelecek? sorusunun cevabını resmi haberlerde henüz duyurulmadı. Oyuncuların sık sorularına rağmen herhangi bir resmi açıklama yapılmaması oyuncuların daha da meraklanmasını sağladı.

PUBG Mobile Vikendi Ne Zaman Gelecek?
PUBG Mobile Vikendi Ne Zaman Gelecek?

Bizde yabancı kaynakları araştırmamıza rağmen Vikendi haritasının geleceği tarihi bulamadık. Bunun sebebi de gelecek etkinlikler veya özel günlerle oyuna eklenen haritanın öneminin yüksek olmasından kaynaklanıyor. 2021 yılında olacak güncellemeleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 16 Temmuz 2021 yılında gelecek güncellemenin ardından Vikendi haritası tekrar PUBG Mobile oyununa eklenecek ve oynanmaya müsait duruma gelecek.

PUBG Mobile Vikendi Haritası Nedir?

Vikendi 6×6 boyutlarında bir ada olan bir kış haritasıdır. Erangel ve Miramar’dan biraz daha ufak ve Sanhok’dan biraz daha büyük orta boy bir haritadır.
Vikendi’nin 2/3’ü karla kaplıdır ve karlı alanlara ve yapraksız ağaçlara bakarak ne kadar soğuk olduğunu anlayabilirsiniz.
Haritanın güneyinde daha az kar vardır.
Ayrıca yalnızca Vikendi’ye özel olarak okyanus suyunun donuk olduğu alanlar da bulunmaktadır. Buz üstünde hareket edebilir ve buzda mahsur kalmış gemi ve araçların içerisinde girebilirsiniz, bu da Vikendi’yi stratejik olarak eşsiz kılar.
Başlangıç bölgesinde karla oynayabilir ve ayak izlerinizle karlara şekiller çizebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın