PUBG Taarruz Tüfekleri ile Stratejik Savaş

PUBG Taarruz Tüfekleri ile Stratejik Savaş

PUBG Taarruz Tüfekleri ile her koşula ve şarta uygun doğru savaş stratejisi uygulayarak birincilik ile çorba paranızı kazanabilirsiniz. PUBG Taarruz Tüfekleri geniş rehberimiz ile hangi haritada ve hangi durumlarda hangi silah tipini kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda bulunan silahlar oldukça fazla ve bu silahlarla ilgili kategori oluşturduğumuz zaman Taarruz Tüfeği olarak geçen silahların stratejik önemini bilip kullandığınızda rakiplerinizden daha üstün profesyonel bir oyun deneyimi yaşayacağınızı tahmin edebilirsiniz.

M416 Taarruz Tüfeği

Oyunda bulunan en kullanışlı ve güçlü taarruz tüfeği m416 diyebiliriz. Rakibe verdiği hasar derecesinin fazla olmasının yanı sıra tetiği çektiğiniz andan itibaren şarjör’de bulunan mermilerin hızlı şekilde azaldığını göreceksiniz.

PUBG Taarruz Tüfekleri M416
PUBG Taarruz Tüfekleri M416

Hızlı mermiler doğal olarak fazla geri tepmelere yol açarken M46 taarruz tüfeğinde geri tepme oranı oldukça azaltılmış durumda.

Yakın savaşlarda otomatik atışları ile rakiplerinizi tararken, uzak savaşlarda tekli atışlar ile rakiplerinizi gafil avlayabilirsiniz.

Silahın tüm güzel yanları eklentilerinde saklı, eklenti olmadan benzer silahlara göre oldukça zayıf bir güce sahip. Oyunun erken safhalarında silaha biraz eklenti toplamayı başarırsanız rakiplerinizin karşısında çok büyük avantaj sağlayacağınızı unutmayın.

Groza Taarruz Tüfeği

Groza paraşüt ile indiğiniz evlerin içerisinden veya çevreden bulabileceğiniz bir taarruz tüfeği değildir. Çoğunlukla uçaktan atılan sandıkların içerisinden çıkan rakiplerinizin çok korkacağı derecede hasarı bulunan bir silah olduğunu unutmayın.

PUBG Taarruz Tüfeği Groza
PUBG Taarruz Tüfeği Groza

Görünüşü ile AKM silahına benzemesinin yanı sıra rakibe verdiği ağır hasarlar ile Taarruz Tüfekleri arasında en büyük hasara sahip silahtır.

Bu silah genel olarak yakın ve orta mesafeli çatışmalarda tercih edilmesi gerekiyor, uzaktaki rakiplerinizi avlamaya çalışırken av olabilirsiniz.

AUG A3 Taarruz Tüfeği

Bu taarruz tüfeği’de yalnızca sandıklarda bulabileceğiniz nadir bir silahlardan bir tanesi. Fakat avantajları olduğu kadar dezavantajları’da bulunuyor.

PUBG Taarruz Tüfekleri AUG A3
PUBG Taarruz Tüfekleri AUG A3

Silahın genel yapısı itibariyle her oyuncunun kullanıp, tercih edebileceği tarzda. Silahın atış hızı iyi denecek tarzda ve bu atışların isabet oranı’da oldukça yüksek olması bu silaha talep sayısını arttırıyor.

Silaha her türlü eklentiyi takabilirsiniz, eklentiler sayesinde uzak ve yakın savaşlarda çok etkili bir savaş deneyimi kazanabilirsiniz.

SCAR-L Taarruz Tüfeği

Özellik puanlarına bakıldığı zaman Taarruz tüfekleri arasında en kötüsü gibi görünse’de, stratejik konumu çok büyük bir silah olduğunu unutmayın.

PUBG Taarruz Tüfekleri Scar-L
PUBG Taarruz Tüfekleri Scar-L

Eklentiler ile yakın savaşlarda otomatik atışlar halinde çok rahat kontrol ediliyor.

M16A4 Taarruz Tüfeği

Hemen hemen indiğiniz her bölgede ve rakip’de sıkça görebileceğiniz M16A4 Taarruz tüfekleri gücü küçümsenecek bir yapıda değildir. Etkili atışlara rağmen geri tepme oranı çok az. Değişen mesafeli savaşlarda mermi hızı oldukça iyi bir oranda diyebiliriz.

PUBG Taarruz Tüfekleri M16A4
PUBG Taarruz Tüfekleri M16A4

Kötü yanlarından bir tanesini otomatik atış tarzına sahip olmaması. Üçlü atış özelliği ile stratejik önemi oldukça güçlü bir silah.

AKM Taarruz Tüfeği

Şarjöründe bulunan 7.62 çapına sahip mermileri ile yakın ve orta mesafedeki düşmanlarınızı rahatça öldüre bileceğiniz çok güçlü bir silah.

PUBG Taarruz Tüfekleri AKM
PUBG Taarruz Tüfekleri AKM

Ortalama 5 isabetli atış ile düşmanınızın hangi seviyede ekipmanı olduğunun bir önemi kalmadan öldürebilirsiniz. Uzak mesafe çatışmalarında pek tercih edilmese dahi isabet halinde ağır yaralar açtığı herkes tarafından biliniyor.

Yukarıda PUBG Taarruz Tüfekleri ve stratejik önemlerinden bahsettik. Sormak istediğiniz soruları, fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

7
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.