e
sv

PUBG Yasaklandı mı?

1236 Okunma — 13 Nisan 2019 11:25
PUBG Yasaklandı mı?
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PUBG Yasaklandı mı? gibi tüm merak edilen sorulara burada yanıt bulacaksınız. Ülkemizde ve dünyada çevrim içi yüz binlerce aktif kullanıcısı olan Player Unknown Battlegrounds yani kısaca PUBG bir çok ülkede farklı sebeplerden yasaklanmaya başlamıştı. Bugün bu kısıtlayıcı ülkeler arasına Nepal‘de eklenmiş oldu ve popüler oyunu oynamak yasaklandı.

PUBG Yasaklayan Nepal sebep olarak ülkesindeki yeni genç neslin PUBG oyununu oynayanların davranışlarını olumsuz yönde etkilediğini ve çalışma verimini azalttığı için yasaklama gereği duyduklarını söylediler.

Nepal’ın yerel basın organları ülkesindeki gençleri üzecek PUBG Yasaklandı haberini “Çorba Parası Yasaklandı” gibi komik bir dille duyurdu.

Ülkenin en popüler ve köklü gazetesi olan Katmandu Post’un yaptığı habere göre “Nepal Telekomünikasyon Kurumu, ülkede kullanılan tüm İnternet ve mobil servis sağlayıcıları aracılığı ile Perşembe günü ülke genelinde PUBG Erişim sağlanamayacak ve yasaklanacak.” devletin bu sıkı tutumu aileler tarafından olumlu karşılandı.

Gazetede göze çarpan bir diğer konu ise bu kararın nasıl alındığıyla ilgiliydi. Katmandu Büyük şehir Suç Bölümü’ne mensup bir polis ekibinin açtığı Kamuoyu davası sonucunda gerçekleşmiş.

PUBG Yasaklandı mı?
PUBG Yasaklandı mı?

PUBG Yasaklandı mı? sorusunun cevabı anladığınız kadarıyla Evet, Nepal suç bölümü oyun ile ilgili mahkemeye “çocukların ve gençlerin davranışlarını ve çalışmalarını olumsuz yönde etkilediği” gerekçesiyle yasaklanmasını istedi ve kabul edildi.

Bu karardan sonra Bölge mahkemesi aynı gün içerisinde tüm ülke genelinde oyunun yasaklanmasını istedi.

Kıdemli Polis memuru Dhiraj Pratap Singh bu yasakla ilgili verdiği röportaj da PUBG Oyununun çocuklar ve gençlerin üzerindeki olumsuz etkileri üzerine aileleri ve eğitim kurumlarının şikayetleri bu kararın verilmesinde etkili olduğunu söyledi.

Bu karar verilmeden önce psikiyatrlarla görüşmeler gerçekleştirilip en doğru kararı vermeye çalışmışlar.

Oyunları oynarken, oyun olduğunu unutmayalım ve bağımlı olmayalım. Kaybetsek veya işler istediğimiz gibi gitmese bile oyunların amacını yani zevk almayı asla unutmayın.

PUBG Yasaklandı mı? haberi burada bitiyor. Konu ile ilgili görüşlerinizi, merak ettiğiniz konuları ve sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Özgür
  5 yıl önce

  İyi günler başvurmak istiyorum nasıl oluyor

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

PUBG Yasaklandı mı?