Rafael Sadi Biyografisi (Nereden Mezun?) 2022

 Rafael Sadi Biyografisi (Nereden Mezun?) 2022
Okunuyor Rafael Sadi Biyografisi (Nereden Mezun?) 2022

Rafael Sadi Biyografisi katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamalar sonrasında gündem oldu. İnsanlar hayatını araştırmak için biyografisini merak ediyorlar ve nereden mezun? gibi bir çok farklı sorunun cevabını arıyorlar. Resmi olarak yayınlanan hayatı hakkındaki tüm bilgilere buradan ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda Rafael Sadi Biyografisi araştırması yapanların merakla sordukları nereden mezun oldu? gibi soruların cevaplarına da yer ayırdık.

Türkiye’de doğup büyüyen Yahudi kökenli bir Türk vatandaşıdır. Kendi ifadesine göre İstanbul’un Kasımpaşa semtinde doğdu. Sadi; ilkokulu, ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi İstanbul’da bitirdi. 1991 yılında ise İsrail’e taşındı. Rafael Sadi Biyografisi için kimdir? sorusuna bir diğer cevap ise şu şekilde verilmiştir. Hakkındaki detaylı araştırmaları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Rafael Sadi Biyografisi: Kimdir?

Rafael Sadi Biyografisi için hakkındaki bilinen tüm bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız. Sizde fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. İçerik güncellenmeye devam edilecektir. Herhangi bir siyasi veya ayrımcılık söz konusu değildir. Sadece Rafael Sadi Biyografisi araştıranlar ve hakkında merak edilen soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir içerik olarak hazırlanmıştır.

Türkiye’de doğup büyüyen Yahudi kökenli bir Türk vatandaşıdır. Ataları İspanyol soykırımlarından kaçarak Osmanlı İmparatorluğu’na sığındı. Burada doğup büyümesi sonrasında İsrail’e yerleşti. Kendi ifadesine göre İstanbul’un Kasımpaşa semtinde doğdu. Sadi, ilkokulu, ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi İstanbul’da bitirdi. 1991’de İsrail’e taşındı.

Rafael Sadi Biyografisi: Kimdir?
Rafael Sadi Biyografisi: Kimdir?

Bir İsrail Haberine Göre

İki ülkeyi yakınlaştıran gayriresmi bir büyükelçiydi – ancak iki ülke arasındaki ilişkilerin bozulmasının ardından İsrail’deki Türk Gurbetçiler Derneği üyesi Rafael Sadi de bir elçi oldu. doğup büyüdüğü ülkede hedef ve hatta “ona adanmış” bir makale onun ne kadar tehlikeli olduğunu anlattı.

Sadi ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, 1974’ten 1978’e kadar İstanbul’da birlikte ekonomi okudular. Sadi 1991’de İsrail’e geldiğinden beri, tanınmış kişiler ve gazetecilerle sürekli temas halindedir, Türk basını için yazılar yazar, çeşitli medya kanallarında röportajlar yapar.

 ve dinlenmedi. İki ülkenin birbirinden uzaklaştığını görünce, İsrail’de Türkçe konuşan arkadaşlarını toplayarak savunuculuk çalışmalarına katıldı. Her iki ülkede de neler olup bittiğine dair güncellemeler içeren Türkçe bir savunuculuk sitesi (Hasturktv) kurdu.

Ancak iki ülkeyi yakınlaştırma çabalarından hoşlanmayanlar da var. Geçen hafta aşırılık yanlısı bir Müslüman gazetesi Sadi’yi hedef olarak işaretledi ve “Türkiye’de doğan vahşi Siyonist hain” hakkında kapsamlı bir makale yayınladı.

Rafael Sadi Biyografisi: Hangi Üniversiteden Mezun? (Nereden)

armara Üniversitesi, İstanbul’da bulunan bir devlet üniversitesidir. Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biridir. Üniversite bünyesinde 16 fakülte, 11 enstitü, 3 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Akademik birimlerinde Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça olmak üzere beş dilde eğitim verilmektedir.

Marmara Üniversitesi İstanbul’un Anadolu yakasına dağılmış 7 yerleşkede faaliyet göstermektedir. Bunlar Acıbadem, Anadoluhisarı, Bağlarbaşı, Başıbüyük, Göztepe, Kartal ve Dragos yerleşkeleridir. Anadolu yakasında toplam 2.985.627,97 m² olan yerleşkeler içinde alan itibarıyla en büyüğü 2.637.168,97 m² (181,7 dönüm) ile Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’dir. Göztepe Yerleşkesi 164.636,00 m² ve Anadoluhisarı Yerleşkesi 121.991,00 m² büyüklüktedir. En küçük yerleşke olan Kartal Yerleşkesi 1.000 m² büyüklüktedir.

2020 üniversite mezunlarının iş bulma endeksine göre Marmara Üniversitesi 7. sırada yer almıştır. Listede üniversitenin 76 akademik programı birinci, 60 akademik programı ilk üç sırada yer almıştır. Ayrıca, Listede ilk sırayı Marmara Üniversitesi Ekonomi ve Kamu Yönetimi, İlahiyat, Eğitim, Hukuk, Medya ve Basın mezunları aldı.[3]

İstanbul’un en hareketli bölgelerinden biri olan Kadıköy’de bulunan üniversiteye toplu taşıma ve özel ulaşımın yanı sıra üniversite hizmetleriyle de kolayca ulaşılabilir. İstanbul metrosunun M4 hattı üzerinde yer alan Göztepe metro istasyonu ve Marmaray Feneryolu istasyonu üniversitenin ana kampüsüne ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştırıyor.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın