RC 91 Hata Kodu – Banka ve Kredi Kartı POS Hatası

 RC 91 Hata Kodu – Banka ve Kredi Kartı POS Hatası
Okunuyor RC 91 Hata Kodu – Banka ve Kredi Kartı POS Hatası

RC 91 Hata Kodu olarak bilinen “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” hatasını inceledik. Banka ve Kredi Kartı POS Hatası olarak bilinen RC 91 hakkında detaylar. POS cihazlarında takılan kartlar sık sık çeşitli hatalar verdirebiliyor, cihazların sınırlı ekranları ve sistemleri bu hatalarla ilgili detaylı bir bilgi göstermeye elverişli olmuyor. Bunun yerine RC 91 Hata Kodu gibi çeşitli kodlarla hataların neler olduğunu anlamamızı sağlamaktadır.

RC 91 Hata Kodu

RC 91 Hata Kodu, POS cihazına takılan Banka veya Kredi kartının müşterinin şifreyi girmesinden sonra onay işlemi için beklerken “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” uyarısıdır.

Müşterinin kartından bu uyarı sonrasında herhangi bir işlem yapamazsınız. Kredi veya Banka Kartındaki limitin yetmemesi RC 91 Hata Kodu alınmasını sağlar.

054 Hata Kodu
RC 91 Hata Kodu

Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart

RC 91 Hata Kodu ile karşılaşılmasının 2 farklı sebebi bulunuyor. Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart olarak 2’ye ayrılan sebepler RC 91 hata koduna sebep olmaktadır.

Red-Onaylanmadı

Red-Onaylanmadı; POS Cihazından’da kaynaklanabilen bir hatadır. Bazen cihaz ile bağlantı sorunları bu hatanın çıkmasına sebep olur. Farklı bir pos cihazından tekrar aynı kartla deneyebilirsiniz. Ayrıca kart sahibi kartında yeterli limitin olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir.

Vade Sonu Geçmiş Kart

Vade Sonu Geçmiş Kart; Banka veya Kredi kartının son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu söyler. Bu kartla herhangi bir işlem yapamazsınız.

Ziraat Bankası RC 91 Hata Kodu

Ziraat Bankası üzerinden alışveriş yapıldığı zaman limitin yetmemesi veya kartın son kullanma tarihinin geçmesi ile RC 91 Hata Kodu meydana gelmektedir.

Ziraat Bankası 054 Hata Kodu
Ziraat Bankası RC 91 Hata Kodu

Farklı kredi kartlarında farklı hata kodları gözükür. RC 91 Hata Kodu Ziraat Bankasına aitse “Red-Onaylanmadı, Vade Sonu Geçmiş Kart” sonucunu çıkarmalıyız. Eğer farklı bir bankadan RC 91 hata kodunu alıyorsanız yukarıdaki uyarılar değişebilir.

RC 91 Hata Kodu ile ilgili sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın