Riot Client Açılmıyor? (2023)

Riot Client Açılmıyor? (2023)

Riot Client Açılmıyor? yerli kaynaklarda 2023 yılı için yeterli sonuçların çıkmaması nedeniyle tarafımıza sizin istekleriniz doğrultusunda oluşturulan güncel bir içeriktir. Bu saye de sizler kapsamlı bilgi ağına tek bir adres üzerinden artık erişebileceksiniz. Eğer içeriğimizin daha detaylandırılarak tüm herkes için bir rehber niteliği taşımasını istiyorsanız cevaplanmamış kafanızdaki tüm soru işaretlerini bizlere yazın. Bu sayede sizler için her güncellememizde bu yazımızı büyütmeye devam edebilelim.

Riot Client Açılmıyor? severlerin karşısına çıkan Neden Açılmıyor? hatası bazı durumlarda ortadan kalkıyordu. Bu da araştırmalarımıza göre oyuncuların Riot Client Açılmıyor? oyununu silip tekrar yüklemesi sonucu çözülüyordu. Her ne kadar bu çözüm olabilmiş olsa da çoğunluk kesim bu yöntemi deneyip hatadan kurtulamadıklarını söylediler. Bizlerde ekip olarak araştırma yapıp sizlere Riot Client Açılmıyor? Neden Açılmıyor? hatasını nasıl ortadan kaldırırız çözüm yollarını paylaştık.

Riot Client Açılmıyor?

VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası
Riot Client Açılmıyor?

Riot Client Açılmıyor? giriş yapma esnasında oyunun açılmıyor hatası vermesi sonucu bu hatayı almaktayız. Bu hata Vanguard hatası nedeni ile karşımıza çıkma ihtimali’ de olabilir. Her oyuna giriş denememizde karşımıza çıkan Riot Client Açılmıyor?, Neden Açılmıyor? ile karşılaşmış olsak bile birkaç basit yöntem ile sorunu ortadan kaldırmamız mümkün olabiliyor. Oyunun düzgün çalışmasına engel olan gerekli program kuramadık hatası eksik bir dosya veya sistem uyumsuzluğu nedeni ile karşımıza çıkabilmekte. Bunun için sizlere birkaç yöntem sunup tamamen sorunu ortadan kaldıracağız.

Riot Client Açılmıyor? Çözümü

Riot Client Açılmıyor? giriş esnasında hata alıyorsanız ve oyunu açamıyorsanız öncelikle yapmanız gereken işlem Vanguard’ ın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olmalı. Eğer Vanguard ile alakalı bir problem varsa eğer sitemizde bulunan Riot Client Açılmıyor? konumuzu inceleyip sorunu çözdüğünüzde, oyunun açılmaması ile alakalı bir durum kalmayacaktır. Bunun dışında google üzerinden Vanguard.dll dosyasını indirip şu işlemleri yapınız;

VALORANT Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü
Riot Client Açılmıyor?

·         Google üzerinden indirmiş olduğunuz Vanguard.dll Rar dosyasını açın.

·         Rar içinde bulunan Vanguard.dll dosyasını klasöre çıkartıyoruz.

·         Son işlem olarak, “C:\Program Files’’ yolu ile VALORANT’ın yüklü olduğu klasöre Vanguard.dll dosyasını atıyoruz.

Yukarıda yazmış olduğumuz işlemden sonra artık oyuna giriş esnasında hata almıyor olmanız gerekmektedir. Halen aynı hatayı alıyorum diyorsanız eğer işlemi hatalı yapmadığınızı kontrol edip ikinci çözüm yolunu deneyebilirsiniz. İkinci çözüm yolu ise şu şekildedir;

Oyuncuların geneli yukarıda bulunan çözüm yolu ile sorundan kurtulsa bile bazı kişiler sorunun devam ettiğini söylemekte. Bu yüzden ikinci çözüm yolu adımını denemekte fayda vardır. Bu çözüm yolunun büyük ihtimal sorunu halledeceğini düşünüyoruz.

1.       Masaüstü VALORANT oyununa sağ tıklıyoruz ve özellikler diyoruz.

2.       Açılan pencerenin üstünde bulunan uyumluluk ayarları kısmına tıklayınız.

3.       Uyumluluk penceresi açıldığında, Uyumluluk modu’ nun hemen altında bulunan kutucuk işaretli değilse işaretliyoruz.

4.       Son işlem olarak ‘’Çalıştırılacak

19
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.