Rust Sistem Gereksinimleri (2020) Kaç GB?

Rust Sistem Gereksinimleri (2020) Kaç GB?

Rust Sistem Gereksinimleri merak eden oyuncular için Steam üzerinden satılan oyunun Cihazlarınıza kurabilmeniz için kaç gb? gibi merak ettiğiniz bilgileri içermektedir.

2020 yılında hala popülerliğini kaybetmeyen ünlü hayatta kalma oyunu Rust, hayatta kalmak için hem doğayla hemde diğer insanlarla mücadele etmeniz gereken çok başarılı bir oyun. Karakter, çevre ve obje grafiklerinin kalitesi ile oyunu oynarken yaşayabileceğimiz bir atmosfere sahip. Böylesine bir oyunu satın almadan ve indirmeden önce sistem gereksinimleri araştırması yapmak oldukça mantıklı bir hamle olacaktır.

Rust Sistem Gereksinimleri ve Kaç GB? gibi merak ettiğiniz tüm soruların 2020 yılına ait güncel cevaplarını aşağıda bulacaksınız. Sormak istediğiniz farklı sorular ve oyun hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdan yorum olarak yazmakta özgürsünüz.

Rust Sistem Gereksinimleri

Rust Sistem Gereksinimleri
Rust Sistem Gereksinimleri

Rust Sistem Gereksinimleri için minimum ve önerilen ayarlarda oyunu oynamak istediğiniz cihazların sorunsuz çalıştırabilmesi için istenen donanım birimleri yer almaktadır. Eğer cihazınızın oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağını ve en çok verimi hangi ayarlarda alacağınızı bilmiyorsanız yorum olarak yazabilirsiniz.

Rust (Minimum) Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i7-3770 veya AMD FX-9590
 • Bellek: 10 GB RAM
 • Ekran Kartı: GTX 670 2 GB veya AMD R9 280
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Rust (Önerilen) Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i7-4690K veya AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: GTX 980 veya AMD R9 Fury
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Kaç GB?

Rust Kaç GB? sorusunu merak eden oyuncular oyunu bilgisayarlarına indirebilmek için ne kadar boş yer olması gerektiğini merak ettikleri için bu soruyu soruyorlar. Günümüzde hemen hemen her bilgisayarda oyunlarla ve uygulamalarla dolu olduğu için bir oyun yüklerken bir oyun silmek zorunda kalıyoruz.

Rust oyununu bilgisayarınıza yükleyebilmek için 20 GB Boş Alan olmak zorundadır. Böylelikle oyunun dosyalarını eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde cihazınıza yüklemiş olacaksınız.

İşletim Sistemi

Rust Sistem Gereksinimleri hakkındaki verilere göz attığınız zaman İşletim sistemi için oyunu oynamak istediğiniz cihazınızın Windows 8.1 veya daha yüksek versiyona sahip olması gerektiğini göreceksiniz. Aynı zamanda 64 Bit olmak zorundadır, günümüz bilgisayarlarının hemen hemen hepsi bu sistemi karşılayacak donanımlara sahip.

İşlemci

Rust Sistem Gereksinimleri araştırmalarında oyuncuların dikkat ettiği önerilen donanım birimleri arasında İşlemci sürekli göze çarpıyor. Oyunu minimum yani en düşük ayarlarda sorunsuz oynayabilmeniz için Intel Core i7-4690K veya AMD Ryzen 5 1600 işlemciye sahip olmanız gerekmektedir. Bunlardan daha yüksek ve iyi bir işlemci kullanıyorsanız sizin için hem performans hemde oyun kalitesi artacak anlamına geliyor.

Ekran Kartı

Rust Sistem Gereksinimleri arasında oyuncuların en çok dikkat ettiği donanım parçası Ekran Kartı için oyunculardan GTX 670 2 GB veya AMD R9 280 özellikleri ile minimum ayarlarda sorunsuz oynayabilecekleri söyleniyor. Tabi’ki bundan daha yüksek özelliklere sahip bir ekran kartınız varsa çok daha iyi bir verimle oynarsınız.

Rust Sistem Gereksinimleri ile ilgili sormak istediğiniz bir soru varsa aşağıdan yorum olarak yazmanız yeterli olacaktır. Yoruma bilgisayar özelliklerini yazanlar için en iyi hangi verimde oynayabileceklerini söyleyebiliriz.

11
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.