Sahibinden Sunucu Erişim Sorunu Nedir? Kim Satın Aldı?

Sahibinden sunucu erişim sorunu ile karşılaşanlar bu yaşanılan sorunun nedenlerini merak ederlerken birde ortalıkta dolaşmaya başlayan birilerini domain adresini satın aldığı yönündeki iddialarla çalkalanmaya başlandı. İddialar o dur ki; Sahibinden platformu domain uzantısı olan (.com) süresini uzatmayı unuttular. Bu domain boşa düştüğü anda da, yabancı bir yatırım şirketi domaini satın aldı. Bu sebeple artık erişim hakkı bulunmayan Sahibinden platformunun web sitesi ve hatta mobil uygulamasına şuanda sunucu erişim sorunu nedeniyle girilemiyor.

İddialar çok hızlı yayılmaya başlandı ve durum üzerine Sahibinden tarafından bir açıklamada gelmedi. Domain adresi incelendiği zaman bugün yenilendiği ve 5 yıllık uzatıldığı görülmektedir, lakin satın alan şirketin yabancı olduğu söylenmekte. Bu durumda doğal olarak domain satın alan ve aldığı domainleri yatırım amaçlı satan şirketlerin elinde olduğu düşüncelerini getiriyor. Yaşanılan sunucu erişim sorunu kısa sürede çözülmesi düşünülmektedir, lakin şuanda resmi açıklamalar gelene kadar ne zaman durumun ortadan kalkacağı bilinemiyor.

Sahibinden Sunucu Erişim Sorunu Nedir? Kim Satın Aldı?

Sahibinden platformuna erişim sorunu yaşayan kullanıcılar, bu sorunun nedenlerini merak ederken bazı iddialar ortaya atılmıştır. Bu iddialara göre, Sahibinden’in domain uzantısı olan (.com) süresini uzatmayı unutması sonucunda domain boşa düşmüş ve yabancı bir yatırım şirketi tarafından satın alınmıştır. Bu durum, Sahibinden’in web sitesi ve mobil uygulamasına erişim sorunu yaşanmasına yol açmıştır. Ancak resmi bir açıklama yapılmadığı için bu iddialar doğrulanmamıştır.

Reklam Alanı
Sahibinden Sunucu Erişim Sorunu Nedir? Kim Satın Aldı?
Sahibinden Sunucu Erişim Sorunu Nedir? Kim Satın Aldı?

Sahibinden’in domain adresi incelendiğinde, bugün yenilendiği ve 5 yıllık bir süreyle uzatıldığı görülmektedir. Ancak domaini satın alan şirketin yabancı bir şirket olduğuna dair söylentiler bulunmaktadır. Bu durum, domainin yatırım amacıyla satın alan ve daha sonra satabilecek olan şirketlerin elinde olduğu düşüncesini akla getirmektedir.

Sahibinden platformuna erişim sorununun kısa sürede çözülmesi beklenmektedir. Ancak resmi bir açıklama yapılmadığı için ne zaman sorunun ortadan kalkacağı kesin olarak bilinmemektedir. Sahibinden tarafından bu konuda yapılan açıklamaların takip edilmesi önemlidir.

Sahibinden’in sunucu erişim sorunu, kullanıcıların Sahibinden platformuna girmesini engelleyen bir durumdur. Bu sorun, platformun sunucularında yaşanan bir sorun veya domain adresiyle ilgili bir problem kaynaklı olabilir. Ancak kesin bir bilgi olmadığı için iddialar üzerinde spekülasyon yapmak doğru olmaz.

Reklam Alanı

Sahibinden Sunucu Erişim Sorunu Nedir? Kim Satın Aldı?, Sahibinden’in sunucu erişim sorunu, platformun sunucularında yaşanan bir aksaklık veya domain adresinin yanlış yönlendirilmesi nedeniyle ortaya çıkan bir sorundur. Kimin veya hangi şirketin domaini satın aldığı konusunda ise resmi bir açıklama olmadığı için kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

10
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.