Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni İndir

 Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni İndir
Okunuyor Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni İndir

Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni İndir ile ilk okul 3. sınıfa giden öğrencilerin Türkçe Dersi için gereken bir sözlü dinleme metnini indirmek isteyenler için yardımcı içerik paylaşıyoruz. Korona virüsünden dolayı evde uzaktan eğitim ile ders gören çocuklarımıza yardımcı olmak amacıyla bu tarz konularda güncel içerikler üreterek yardımcı olma amacındayız.

Günümüzde uzaktan eğitim ile ilgili yerli verilerin sınırlı ve kalitesiz olması Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni İndir gibi aranan şeylerin zor bulunmasına sebep oluyor. Bizde bu açığı kapatmak için sizlerin aradığı içerikleri bulmanızı sağlamak adına bunları içeriğe dönüştüreceğiz.

Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni

Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni İndir için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz. Ayrıca hikayenin başlangıç kısmını buradan okuyarak işe başlama şansınız’da var.

Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni İndir
Sahildeki Yumurtalar Dinleme Metni İndir

Sahildeki Yumurtalar, su kaplumbağası her yıl yaptığı gibi yumurtalarını sahile bırakacaktı, kumsalda uygun bir yer buldu. Bir çukur açıp bulduğu yere yumurtladı. Sonra’da üzerini kapatıp denize doğru yöneldi. O sırada oradan sansar ile çakal geçiyorlardı.

Sansar, kaplumbağanın önüne geçti ve ona bir çelme taktı. Kabuğunun üzerine düşen kaplumbağa bir süre debelendi. (Ters dönen kaplumbağalar birisi yardım etmeden tekrar düzelmeleri çok zor.) Sanlar ile Çakal ona bakarak güldüler. Sonra “Hadi şimdi gidelim hava çok sıcak, sonra gelip yumurtalar ile top oynarız” diyerek oradan ayrıldılar.

Kaplumbağa çaresiz çırpınıp durdu, sonunda yorgun düştü. Bir süre sonra küçük bir çocuğun geldiğini görünce tekrar debelendi.

Sizce Çocuk Ne Yapmış Olabilir?

Kumların oradan oraya savrulduğunu fark eden çocuk kaplumbağanın yanına yaklaştı. “AAA Bu kaplumbağa nasıl ters dönmüş?” diye sordu kendi kendine. Kaplumbağa “Lütfen bana yardım edin” dedi. Çocuk eğilip kaplumbağayı çevirmeye çalıştı fakat gücü yetmedi.

Hikayenin Devamını İndirip Dinleyebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
722 okunma
okunma3096
0 yorum