Samsung Galaxy S21 “PUBG Mobile” Kaç FPS Alıyor?

 Samsung Galaxy S21 “PUBG Mobile” Kaç FPS Alıyor?
Okunuyor Samsung Galaxy S21 “PUBG Mobile” Kaç FPS Alıyor?

Samsung Galaxy S21 cihazları PUBG Mobile oyununda Kaç FPS değerleri alıyor? sorusunu cevapladık. Bir kaç farklı aynı cihaz üzerinden çeşitli İnternet bağlantılarıyla oyuna girerek sizler için testler yaparak en doğru sonuca ulaştık. Ülkemizde çok fazla tutulmasa da son bir kaç yıl içerisinde diğer markaların cihazlarıyla rekabet edebilmeyi başardı. Samsung Galaxy S21 modelinin özellikle PUBG Mobile kaç FPS alır? sorularının artması sonrasında bunu en doğru şekilde cevabını öğrenmenizi sağlayacak bir içerik hazırlamak istedik. Çok yakında bu değerleri elde ederken kullandığımız telefon ve farklı İnternet bağlantısı testlerinin videosunu da sizlerle paylaşacağız. Tabi ki bir telefon almadan önce onun özelliklerini ve performanslarını araştırıyorsunuz. Kamerasının ne kadar kaliteli olduğu veya Kaç GB? yerinin olduğu gibi bilgiler oldukça önemli. Fakat işin gerçeklerini de göz ardı edemeyiz, PUBG Mobile gibi bir oyun oynuyorsanız yeni alacağınız telefonda da yine bu oyunu oynayacaksınız demektir. Madem yeni bir cihaz alıyoruz o zaman severek oynadığımız PUBG Mobile oyunundaki performansını da merak etmeniz oldukça normal.

Samsung Galaxy S21 telefonunun PUBG Mobile oyununda Kaç FPS aldığını herkes merak etmeye başladı. Mobil oyunlar için tasarlanan yeni teknolojili bu telefonun Samsung Galaxy S21 PUBG Mobile Kaç FPS sorularını cevaplayacak rehber hazırladık. Xiaomi markasının ülkemizde çok fazla satıldığını herkes biliyordur. Bu markanın bir alt markası olan iPhone tarafından üretilen 11 cihazının da gündem olmasını normal karşılıyoruz. Sizler için telefon kullanıcılarına ulaştık ve çevremizden de bu telefona sahip insanlardan rica ederek PUBG Mobile oyununa giriş yaptık. Aldığımız tüm değerleri ve tecrübelerimizi sizlere aktaracağız.

Samsung Galaxy S21 PUBG Mobile Kaç FPS Alır?

Samsung Galaxy S21 cihazına FPS değerlerini ölçecek bir uygulama yükledik ve PUBG Mobile oyununa giriş yaptık. Oldukça akıcı grafikleri olduğunu söylememiz gerekiyor. Ekranı hızlı hızlı sağa ve sola kaydırdığımızda 35 – 40 FPS değerlerini alırken normal oyun akışında 30 FPS halinde seyrediyor. Ayrıca ekranın yenileme hızının 60 HZ sabitlenmesi de gözümüzden kaçmadı. Girdiğimiz maçlarda çatışma halindeyken herhangi bir gecikme yaşamadık. Bu durumda oyunu oynayabilmek için ideal bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Normalde bir kaç maç arka arkaya girdiğimizde cihazın ısınmasından kaynaklı kasmalar yaşayabileceğini de düşünüyorduk. Fakat arka arkaya 5 maç girmemize rağmen FPS değerlerinde herhangi bir problemle karşılaşmadık. Samsung Galaxy S21 PUBG Mobile oyunu için tam bir fiyat ve performans ürünüdür. Bizim tarafımızdan bu konuda tam puan almayı başardı.

Samsung Galaxy S21 PUBG Mobile Kaç FPS Alır?
Samsung Galaxy S21 PUBG Mobile Kaç FPS Alır?

Samsung Galaxy S21 marka ve modelli 3 farklı telefon bulduk ve hepsinde PUBG Mobile oynamaya çalıştık, bunların sonucunda ortalama aldığımız FPS değerlerini de sizlerle paylaşacağız. Ayrıca oyunu oynarken yaşadığımız deneyimleri de aktarmaya çalıştık. Samsung Galaxy S21 modellerini çevremizden bulduk ve hepsine PUBG Mobile yükledik. Oyunun açılışı oldukça hızlı ve ara yüzde dolaşırken herhangi bir kasma veya gecikmeyle karşılaşmadık. Genellikle bu tür oyunların ara yüzlerinde dolaşırken yüksek grafiklerden dolayı kasmalar meydana gelebilir. Fakat Samsung Galaxy S21 ile bu tür bir problem hiç görülmedi.

PUBG Mobile oyununda bir maça girdiğimiz zaman 30 – 45 FPS değerleri almaktadır. Bazı oyuncular çeşitli Config dosyaları kullanarak bu FPS değerini 60’a çıkartabildiğini söylüyorlar. Fakat grafikleri olabildiğince düşürerek dahi o değerlere ulaşamadık. Oyunda bir takılma yaşamadık fakat profesyonel bir oyuncunun yaşadığı deneyimi bu cihazda da yaşayamadık. Yazımızın en başında dediğimiz gibi yalnızca bir oyun için tercih edilecek bir telefon değildir. Diğer özelliklerini de piyasadaki telefonlarla kıyasladığımız zaman fiyat ve performans ürünü olarak tercih edilebilir.

Samsung Galaxy S21 PUBG Mobile Özellikleri

amsung Galaxy S21 PUBG Mobile
  • Ekran: 6,2 inç ekran paneli. 1080 x 2400 çözünürlük. …
  • İşlemci: Exynos 2100.
  • RAM: 8 GB.
  • Depolama Alanı: 128 GB.
  • Ön Kamera: 10 MP f/2.2, 26 mm, 4K 60 FPS video kaydı
  • Arka Kamera: Geniş: 12 MP f/1.8. …
  • ​Bağlantı: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, 5G, USB Type-C 3.2.
  • İşletim Sistemi: Android 11, One UI 3.1.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın