Samsung Katlanabilir Telefon Özellikleri

Samsung Katlanabilir Telefon Özellikleri

Samsung Katlanabilir Telefon Özellikleri için Samsung Galaxy Z Flip 5G telefonunu inceledik. Akıllı telefon piyasası’nın günümüz modalarından biri ise katlanabilir telefonlar. Bu modellerden biri ise Samsung Galaxy Z Flip 5G. Bugün bu modelin derinliklerine ineceğiz.

Katlanabilir Telefon

Katlanabilir Telefon
Katlanabilir Telefon

Bu model telefonların asıl amacı cep telefonlarının kapladığı alanı küçültmek. Yeterince incelen akıllı telefonlar artık katlandığı zaman bile kalın durmuyor.

Bu tarz telefonlarda genelde cam dışında başka malzemeler kullanılır. Samsung Galaxy Z Flip 5G’ de durum biraz farklı Samsung markası’nın açıklamasına göre çok ince milimetrik düzeyde incelikte bir bükülebilen bir cam kullanılmış.

Samsung Galaxy Z Flip 5G Teknik Özellikleri

Adında da bellli ettiği gibi bu telefonda bulunan Qualcomm Snapdragon 865+ adlı 8 çekirdekli işlemci altyapısı 5G internet hızı altyapısını destekliyor. Kablolu 15W, kablosuz 9W hızlı şarj özelliği 3300 mah bataryayı besliyor. 6.7 Inch boyutundaki hdr10 destekli 60hz’ lik ekran’ın incelemelerde çok hoş gözüküyor.

Adreno 650 grafik işlemcisi 8gb ram ve 256 gb’ lık depolama alanı ile küçük bir cep bilgisayarı olduğunu belli ediyor. 

4k 60 fps video çekebilen kamerası ile günümüzde akıllı telefonların ne kadar yol kat ettiğini anlatan model fotoğraf çekimleri ile de ön plana çıkıyor. 

Samsung Galaxy Z Flip 5G Teknik Özellikleri
Samsung Galaxy Z Flip 5G Teknik Özellikleri

Wifi 6 ve usb 5.0 ile en son bağlantı teknolojilerine sahip model bize gerçekten 2020 yılında yaşadığımızı hissettiriyor ama bu kadar özellik ve üst düzey tasarımı ile birlikte telefon amiral gemisi sınıfı içerisinde 1500 dolar ile satışa sunuluyor. Türk lirası ile teknolojik ürünlere fiyat biçmek zor olsa bile tahmini olarak türkiye de 15000 TL ortalama fiyat ile satılır. 

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.