Sende Hikayeni Karart: Kadına Şiddete Hayır (İnstagram)

 Sende Hikayeni Karart: Kadına Şiddete Hayır (İnstagram)
Okunuyor Sende Hikayeni Karart: Kadına Şiddete Hayır (İnstagram)

Sende Hikayeni Karart: Kadına Şiddete Hayır İnstagram sloganlarıyla başlatılan bu ses duyurma kampanyasına sizde katılabilirsiniz. İnstagram uygulamasında sende ekle özelliği ile hikayede Kadına Karşı Şiddete Hayır diyebilirsiniz. Eğer sizde bu kampanyaya nasıl katılacağınızı ve sesin yükselmesinde nasıl katkınızın olacağını bilmiyorsanız aşağıdaki anlattığımız adımları uygulayın. Dünyanın en popüler sosyal medya platformu ülkemizde de milyonlarca kullanıcı bulunan ve en aktif kullanılan platformların başında gelmektedir. Burada başlatılan ses duyurma etkinliği tüm dünyada da yapılıyor. Bizde ülkemizdeki kadınların sesi olmak adına sende ekle ile hikaye karartma sayesinde kadına şiddete dur demenin bir yolunu arıyoruz.

İnstagram Sende Ekle: Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)

İnstagram Hikaye Karartma şuanda uygulamada olan bir özellik değildir. Tabi ki de çeşitli efektler kullanılarak paylaşılacak olan görseller veya videolar karartılabilmektedir. Fakat Kadına şiddet olaylarının ardından tüm dünyada da başlatılan Şiddete Karşı paylaşımlar ülkemizde de paylaşılmaya başlandı. Herkes diğer insanların da ilgisini çekebileceğini düşündüğü resim, fotoğraf veya videoları paylaşırken Hikaye karartma ile şiddete karşı akımına uygun şekilde paylaşmak istiyorlar. Konuyla ilgili detayları aktarmaya devam edeceğiz.

İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)
İnstagram Hikaye Karartma (Şiddete Karşı)

Dünyada başlatılan bu dikkat çekici akım aslında birer ses duyuruş çabasıdır. Kadına şiddet olaylarının artması ve bu olayların önleminin alınamaması herkesin canını oldukça sıkıyor. Artık bu duruma bir dur demek için sosyal medyada başlatılan akıma, sosyal medya platformlarının da ayak uydurması istenmektedir. Yüz binlerce kullanıcı İnstagram uygulamasına şiddete karşı dayanışma adına ilgi çekmesi için Hikaye karartma özelliğinin eklenmesini istiyor. Şuanda böyle bir özellik mevcut olmasa da, İnstagram gibi kullanıcılarına değer veren bir sosyal medya platformunun bu isteğe kayıtsız kalacağını düşünmüyoruz. Aynı zamanda bu hikaye karartma yöntemi ile Şiddete karşı paylaşım yapmak isteyenler aşağıdaki yöntemi izleyebilirler. Eğer instagram tarafından bu konuda bir açıklama yapılırsa sizlere buradan bildireceğiz.

İnstagram Sende Ekle Hikaye Karartma Nasıl Yapılır?

İnstagram hikaye karartma gibi bir özellik şiddete karşı bir tepki olarak mevcut değildir. Fakat İnstagram uygulamasının hikaye efektlerini kullanarak nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalıştık. Kısa süre sonra bu konuda sizlerle bir video da paylaşacağız. Bu sayede şiddete karşı bir hikaye paylaşmak istediğiniz zaman nasıl karartma işlemini uygulayabileceğinizi daha iyi anlayacaksınız.

İnstagram uygulamasında hikaye paylaşırken karartmayı sağlayacak bir efekt bulunmamaktadır. Herhangi farklı bir program kullanmadan İnstagram üzerinden nasıl paylaşacağınız video veya görsele karartma uygulayabileceğinizi anlatacağız. Fakat uygulama mağazasından indireceğiniz herhangi bir video veya görsel efekt düzenleme uygulaması sayesinde bu işlemleri daha kolay yapabilirsiniz.

  • İnstagram uygulamasına girin,
  • Profilinize gelin,
  • Sağ yukarıdaki “+” işaretine tıklayın ve gönderi paylaş deyin,
  • Hikayede paylaşacağınız gönderiyi seçin ve ilerleyin.
  • Ardından “Moon, Willow veya İnkwell efektlerinden bir tanesini seçin. Ardından ekran görüntüsü alın ve hikayenizde kırparak paylaşın.

Eğer daha kaliteli bir İnstagram hikaye karartma işlemi istiyorsanız bunun için görselinizi veya videonuzu bu işlemi yapan farklı uygulamalarla karartmayı denemelisiniz. İnstagram hikaye özelliğinde paylaşacağınız görseli karartmayı sağlayacak bir efekt şuanda bulunmamaktadır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın