SFS Ne Demek, Nasıl Yapılır? (SnapChat, İnstagram) 2023

 SFS Ne Demek, Nasıl Yapılır? (SnapChat, İnstagram) 2023
Okunuyor SFS Ne Demek, Nasıl Yapılır? (SnapChat, İnstagram) 2023

Ülkemizde çok fazla aktif kullanıcısı bulunan popüler sosyal medya uygulaması SnapChat ve İnstagram da kullanılan SFS isimli mesajın ne anlama geldiğini bilmeyenler için bu yardımcı içerik oluşturuldu. Tanımadığı kişiler tarafından SFS tarzında mesajlar alanlar veya gönderilerin altına yorum olarak yazılan SFS gibi tanımların anlamları herkes tarafından merak edilmektedir. SnapChat gibi popüler sosyal medya platformunu aktif olarak kullanıyor dahi olsanız “SFS ne demek?” sorusunun cevabını bazen tam olarak bilemeyebilirsiniz. Özellikle yurt dışında popüler olan bu tür kısaltmalar bir çok farklı anlam taşımaktadır. Her ne kadar uygulamaya özel anlamlar taşımayan kısaltmalar olsalar da kullanıcıların bu uygulama içerisinde anlayabilecekleri anlamlar taşıyabilmektedir. İnstagram SFS Ne Demek? içeriğimizde de göreceğiniz gibi bu terim yalnızca SnapChat uygulamasına özel değildir.

SnapChat “SFS” ne demek?

Akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanılabilen mobil uygulama SnapChat anlık mesajlaşma sağlayan bir uygulamadır. Platformlar arasındaki çalışma özellikleri sayesinde kullanıcıların bir sosyal medya platformundan bekleyeceği çoğu özelliği fazlasıyla karşılayabiliyor. Özellikle uygulamanın içerisinde yer alan Kullanıcıların birbirlerine yazılı metin, fotoğraf, ses ve video gönderme eylemleri SFS gibi bazı farklı terimlerin de doğmasına sebep olabilmektedir.

SnapChat için verilen bu anlam yanlızca bu uygulama için geçerlidir. Diğer karşılaştığınız sosyal medya platformlarındaki bu terimlerin anlamlarında değişiklikler olabilir. Ayrıca bilmediğiniz başka sorularınız veya konuyla ilgili düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Snap For Snap terimi genellikle arkadaşlar veya uygulamada sohbet edilen kişilerin bir birlerine karşılıklı fotoğraf gönderme isteğini dile getirmektedir. Aynı zamanda “Spam for Spam” anlamı da taşımaktadır. Bunun anlamı da bir şeyi karşılıklı olarak yapma eylemini gösterir. Yani sizi takip ettiği için SFS deniliyorsa karşılıklı takip etmenizi isteyebilir veya bir fotoğraf göndermek istiyorsa karşılıklı fotoğraf göndermek istediğini işaret eder.

SFS Ne Demek, Nasıl Yapılır? (SnapChat, İnstagram) 2023
SFS Ne Demek, Nasıl Yapılır? (SnapChat, İnstagram) 2023

İnstagram da SFS ne anlama gelir? ve Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasında kullanılan SFS kısaltmasının anlamı da karşılıklı eylem talebidir. Yani birisi sizi takıp ediyorsa ve takip etmiyorsanız karşı taraftan gelen “SFS” mesajı karşılıklı takip isteğinin yazılı halidir. Veya fotoğraflarınızı beğenen birisi size SFS diyorsa sizin de onun fotoğraflarınızı beğenmenizi ister. Yani karşı tarafın uygulamada size karşı yaptığı bir eyleme karşılık dediği SFS karşılıklı olarak bir birinize yapmanızı istemesinin bir kısaltılmış adıdır.

Genellikle İnstagram uygulamasını kullanan Türkiye’deki kullanıcılar “SFS” kısaltmasını kullanmamaktadır. Lakin yurt dışındaki kullanıcılar İnstagram veya SnapChat gibi sosyal medya platformlarında bu kısaltmayı oldukça fazla kullanıyor. Örnek vermek gerekilirse sıkça görebileceğiniz “Karşılıklı Takip” veya “Fotoğrafları Beğenin Profilini Fullerim” şeklinde yapılan yorumlarda aslında SFS teriminin Türkçe anlamı biçimleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın