SGK İşyeri Tescil Hata Veriyor (Sorunu) 2023

 SGK İşyeri Tescil Hata Veriyor (Sorunu) 2023
Okunuyor SGK İşyeri Tescil Hata Veriyor (Sorunu) 2023

SGK İşyeri Tescil Hata Veriyor şikayetlerinin artması üzerine yaşanan sorunun sebebini ve nasıl çözüme ulaşacağını açıklıyoruz. 2023 yılında SGK üzerinden İşyeri Tescil için başvuru da bulunmak isteyenler veya işlem yapmak isteyenlerin karşılaştığı sorunla ilgili detaylar aktarılacaktır. Aynı zamanda konuyla ilgili merak ettiğiniz farklı sorularınızı da yorum olarak yazabilirsiniz.

SGK İşyeri Tescil Hatası gibi güncel çözümleri olmayan sorunlarla ilgili bu tür çözümlerin anlatıldığı içerikler oluşturmaya devam edeceğiz. Bu tür platformlarda hatalar yaşayanlar bu yaşadıkları hataların sebeplerini anlayamıyorlar. Ayrıca burada karşılaşılan “SGK İşyeri Tescil Hatası” gibi sorunlar hakkında da resmi bir çözüm açıklamalarının olmaması kullanıcıların çözüme ulaşmak adına zorlanmasına sebep olabilmektedir.

SGK İşyeri Tescil Hatası Nasıl Çözülür?

SGK İşyeri Tescil Hatası için verilen çözümler aşağıda güncel olarak yenilenmeye devam edilecektir. Bunun sebebi platformda karşılaşılan hataların tek bir sebebe bağlı kalmamasından dolayı. Yani bugün hata ile karşılaştığınızda sebep “x” konusuyken sonraki günlerde karşılaşılan hataların konusu “y” olabilmektedir. Buna bağlı olarakda çözüm yöntemlerinde farklılıklar olacaktır. Eğer bugün karşılaştığınız hatanın çözümünü aşağıdaki şekilde halledebiliyorsanız yarın farklı bir hata ile karşılaştığınızda da çözümünü yine burada güncel şekilde bulabilirsiniz.

SGK İşyeri Tescil Hata Veriyor (Sorunu) 2023
SGK İşyeri Tescil Hata Veriyor (Sorunu) 2023

SGK İşyeri Tescil başvurusunu genellikle yeni işletme açanlar veya ilk defa bir sigortalı işçi çalıştıracak olanların yaptığı bir başvurudur. 4A tipinde ilk defa sigortalı birisini çalıştıracak olan işverenler kendi işyerini de böylelikle tescil etmesi gerekiyor. Eskiden beri “İş yeri bildirgesi” olarak da adlandırılan bu işlemler işveren eğer bunu yapmadıysa sigortalı işçi çalıştıramazlar.

Bu işlemlerinizi daha hızlı yapmanızı sağlayacak olan aracı program kullanıyorsanız yine hatalar gözükebilmektedir. Özellikle son zamanlarda SGK İşyeri Tescil işlemleri sırasında çoğu kullanıcı hatalarla karşılaşıyor ve işlemleri yarım kalıyor. Bunun için resmi kurumlara çözümle ilgili bir mail gönderdik. Gelecek olan cevapları da buradan sizlerle paylaşacağız.

SGK işyeri tescili iptali nasıl yapılır?

SGK işyeri tescil iptali için E-SGK Tescil uygulamasından bu iptal aşamasını gerçekleştirebiliyorsunuz. Lakin “En geç işçi çalışmaya başlanan tarihi” geçirdiyseniz “gerekçeli iptal dilekçesi ile işyerinin bağlı olduğu Sosyal Güvenlik Merkezi’ne dilekçe verilmesi gerekmektedir.” buna benzer konu hakkındaki farklı sorularınız varsa yorum yazmanız halinde en basit şekilde cevaplamaya çalışacağız.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın