Smart Call Hata Veriyor (2020)

Smart Call Hata Veriyor (2020)

Samsung marka telefonlarda bulunan Smart Call inanılmaz ve gerekli bir özelliktir. Son dönemde insanların Smart Call hata veriyor gibi bir arama yaptığı sonucu ile karşılaştık ve bu konu ile ilgili bir araştırma yaparak bu konuyu makalemize taşıdık. İsterseniz konu başlıklarından sırasıyla gidelim.

Smart Call Nedir?

Smart Call Nedir?
Smart Call Nedir?

Smart Call özelliği, arayan numara kişi listenizde olmasa bile kimin tarafında arandığınızı bilmenizi sağlar. Bir istenmeyen arama gerçekleştiğinde, aramayı kolayca engelleyebilir ve ardından bu konuda rapor ederek önlemler alabilirsiniz. Bu sayede asla rahatsız edilme ve istenmeyen kimse tarafından huzurunuz kaçırılmaz.

Smart Call Hatası

Smart Call ayarı farklı isimler ile elbette farklı marka cihazlarda da bulunuyor ama biz bugün Samsung marka mobil akıllı telefonlarda bulunan Samsung Smart Call hatasından bahsedeceğiz. Bu servis genelde çok yüksek oranda başarı ile çalışsa bile bazen her program gibi hata verebiliyor. İnsanlar böyle bir durum tecrübe ettiğinde sıkıntılı olabilir çünkü gerçekleşmesi geren bir telefon konuşması Samsung Smart Call servisi tarafından engellenebilir. 

Smart Call Hata Veriyor Nasıl Çözerim?

Smart Call Hata Veriyor Nasıl Çözerim?
Smart Call Hata Veriyor Nasıl Çözerim?

Bu sorunu oldukça basit bir şekilde Samsung Smart Call servisini devre dışı bırakarak çözebilirsiniz. Bu işlem için sırasıyla ilk olarak arama ayarlarına gidiniz. Arayan kimliği ve spam koruması kısmını bulunuz. Çoğu zaman kapalıdır. Siz bu ayarı açınız. Ana ekranınızdan aşağı kaydırın ve bildirimlerde Arayan Kimliği ve spam koruması ayarlarını seçin.

Ek olarak istediğiniz zaman Arama Ayarları kısmına dönebilir ve özelliği kapatarak devre dışı bir hale getirebilirsiniz. Samsung Smart Call özelliğinin her Samsung telefonda olmadığını belirtmeliyiz. Bu özellik, spam arama engelleyici ve telefon numarası arama şirketleri tarafından hali hazırda desteklenmektedir.

16
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.